Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jogilag rendben van az, hogy...

Jogilag rendben van az, hogy a főnököm ma több alkalommal is ki akarta húzni belőlem, hogy mikor jön a baba?

Figyelt kérdés

Nem esküdöztem sose arra, hogy nem lesz. Most telik le a próbaidőm, friss házasok vagyunk a férjemmel.


Tisztában vagyok vele, hogy szenzitív információ, ma mégis 2(!!!) külön meeting szólt erről, csak rólam, meg hogy mikor leszek édesanya, mondjak már valamit, hát biztos beszéltük már a férjemmel.


26? 30 évesen? - pont így rákérdeztek.


Szörnyen érintett az egész, megalázó volt.



2021. dec. 9. 18:26
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%
Túl komolyan veszik ezt a kérdést a nők. Tőlem az interjún is megkérdezte a főnököm. Nem éreztem, hogy titkolnom kellene, hogy nyáron esküvő, és utána még 1-2 évig szeretnék dolgozni. 1,5 évet vártunk, terhes lettem, és teljesen normálisan fogadta. A "nem tudom, majd jön, amikor jön" nem egyenes válasz. Rosszabb mintha azt mondanád, hogy már rajta vagyunk a dolgon. Ha elégedett a munkáddal, nem fog azért elküldeni, mert gyereket csináltok, és az őszinteség sem egy rossz pont. Ha te így állsz a kérdéshez, még a végén a hozzáállásod miatt küld el.
2021. dec. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek azzal, hogy nincs rendben se jogilag, se emberileg.


Aki szerint igen, attól tiszteletlenül kérdezném, hogy mit szólna, ha férje édesanyja kérdezgetné ugyanígy. Mert - ismerve a gyk közhangulatát - azonnal el lenne hordva mindennek az anyós, hogy semmi köze hozzá. Pedig ő közeli rokon, a főnöknek meg semmi köze a családi életedhez.

2021. dec. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen kérdezte anyós. Meg lett neki mondva, hogy mire nyugdíjba megy, unokázhat. Ennyi volt. Több lazulást lányok.
2021. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem korrekt ilyet kérdezni, főleg, hogy azt sem tudhatja, lehet-e egyáltalán gyermeke az illetőnek, és mint tudjuk, a gyerekek nem programozottan jönnek általában. Volt munkahelyemen nem árultam zsákbamacskát, hogy szeretnénk, de évek teltek el úgy, hogy nem sikerült. Tőlem is kérdezgették, inszem előtt (jó volt a viszony, beavattam), hogy na akkor meddig dolgozok még? Fél év, pár hónap? Nem tudtam mit mondani, erre nincs kielégítő válasz a főnök felé. Aztán egy sem sikerült.. Azóta sem és teljesen más ok miatt váltottam egyébként.

Ez PONTOSAN olyan, mintha megkérdezné akármelyik munkavállalóját, hogy mikor tervez munkahelyet váltani? 1, 5, 10 év múlva? És te nézegetsz állásinterjúkat? Te meg el akarsz költözni férjed/feleséged miatt? Milyen az egészséged? Te miért dohányzol és ha bajod lesz meddig leszel távol?

A terhesség is csak EGY a sok ok közül, amiért valaki kiesik egy időre, vagy vált.

2021. dec. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Ott a meetingen vissza kellett volna kérdezned, hogy a gyertyát is akarja-e tartani, miközben szeretkeztek a férjeddel?
2021. dec. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
41%
Aki szerint ez nem probléma, mit reagálna, ha azt kérdezné a főnöke, hogy: mikortól tervez a férjed rendszeresen beléd ejakulálva közösülni fogamzásgátlás nélkül? Mert gyakorlatilag erre kérdez rá, csak más szavakkal.
2021. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
24%

26!


Baromság. Ennyi erővel ha a regen látott ismerős megkérdezi, van e gyereked, akkor ő konkretan arra kíváncsi, mikor dugtál?

2021. dec. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
38%
27-es, az teljesen más. Ott egy személynek a meglétére kérdezel rá. De az, hogy mikorra terveztek gyereket, az nálam pl családon belül sem beszédtéma, mert túlmegy egy határon. Hasonlóan furcsa nekem, amikor olyan szalagcímek jönnek velem szemben az interneten, hogy XY-ék rajta vannak a babaprojekten.
2021. dec. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!