Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jogilag rendben van az, hogy...

Jogilag rendben van az, hogy a főnököm ma több alkalommal is ki akarta húzni belőlem, hogy mikor jön a baba?

Figyelt kérdés

Nem esküdöztem sose arra, hogy nem lesz. Most telik le a próbaidőm, friss házasok vagyunk a férjemmel.


Tisztában vagyok vele, hogy szenzitív információ, ma mégis 2(!!!) külön meeting szólt erről, csak rólam, meg hogy mikor leszek édesanya, mondjak már valamit, hát biztos beszéltük már a férjemmel.


26? 30 évesen? - pont így rákérdeztek.


Szörnyen érintett az egész, megalázó volt.



2021. dec. 9. 18:26
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
63%

Elképzelhetetlennek tartom hogy ez így konkrétan megtörtént volna.

Amúgy meg jogilag megkérdezheti, te meg bármit válaszolhatsz rá, kovetkezm3nye annak se lesz, ha hazudsz.

Ha belegondolsz, teljesen érthető, ha tudni szeretné, lelepsz e tappenzre, amint határozatlan idejű lesz a szerződésed, vagy lehet rad számítani hosszabb távon. Te is szeretnéd tudni, ha te lennél a főnök.

2021. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
20%

Ez miért lenne "megalázó"???? Egy fiatal nö esetében teljesen normális feltételezés, hogy valamikor akar gyereket. Szerintem nem vagy tisztában, mit jelent a megalázó szó!


Ettöl függetlenül arra nem kérdezhet rá hivatalosan, hogy akarsz-e gyereket, és mikor, válaszolnod meg semmi esetre sem kell, elég, ha közlöd, hogy ez magánügyed.

2021. dec. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Ez így konkrétan megtörtént, igen, hiába tartod elképzelhetetlennek.


Oké, hogy tudni akarja, de akkor már az interjún is föltehette volna a kérdést.

2021. dec. 9. 18:35
 4/28 A kérdező kommentje:
2-es a stílusa volt megalázó, konkrétan egy 2lábon járó méhnek nézett. Képzeld el, tisztában vagyok a szó jelentésével.
2021. dec. 9. 18:36
 5/28 anonim ***** válasza:
89%

Rosszul gondolod, állásinterjún pont hogy nem teheti meg.


Meetingen, mások előtt bunkóság ezen témázni. A kérdése egyébként munkaszervezés szempontjából teljesen jogos, de nem nagyközönség előtt.

2021. dec. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
A legjobban az zavart, hogy nem szerettem volna válaszolni, de nagyon erőltette… viszont így sem böktem ki semmi értelmeset.
2021. dec. 9. 18:43
 7/28 anonim ***** válasza:
36%
Miért kérdezte volna meg? Nem tudta, hogy dolgozol. Úgy volt vele, ha megfelelő leszel, majd megkerdezi
2021. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
97%
"Ne haragudjon de ez a legbensőbb magánügyem, amit nem szeretnék mással megosztani". Ennyi és a téma lezárva.
2021. dec. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg nem lenne szabad ilyenre konkrétan rákérdezni (interjún még ennyire se), de azért az nem ritka, ha finoman érdeklődnek. Amúgy megértem, szeretné tudni, hogy hogyan tervezzen veled, mert így, hogy friss házasok vagytok, benne van a pakliban a lehetőség, hogy hamarosan elmész szülési szabadságra. Mondjuk ettől még nem tudom, hogy minek kellett ezt. Ha így is lenne és direkt erre hajtanál, úgyse vallanád be a próbaidőd végefelé.

Ha megint kérdezi, adj nem konkrét választ. Pl. egyszer majd lehet, de a közeljövőben még nem tervezitek.

2021. dec. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy “nem tudom, majd amikor jön”, de nem volt elég neki…
2021. dec. 9. 18:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!