Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 33 éves vagyok, házas. Nagyon...

33 éves vagyok, házas. Nagyon szeretnék babát, de az eszemmel tudom, hogy nem kellene, mert nem állunk úgy anyagilag. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sajnos nem dolgozom már 2 hónapja. Leépités volt, azóta munkát keresek. Nem sok sikerrel. Diplomám, nyelvvizsgám van és már szinte minden munkát elvégeznék, mégsem kellek sehova. Csak a férjem dolgozik.

Apukám meghalt. Anyukám öcsémhez és feleségéhez költözött. Apósom külföldön él, anyósom szintén meghalt. Vagyis a szülői házba sem tudnánk visszamenni. Albérletben lakunk.

Nagyon nehéz, és alig birjuk fizetni a számlákat és az albérletet. Szerencsére, nincs tartozásunk. Még.

Én nagyon vágyom a babára és a férjem is, de ő nem mondja. Viszont tudom, hogy nem tudnánk neki igy mindent megadni és talán még el is adósodnánk. Mit tegyek, hogy ne vágyjak rá ilyen nagyon?


2008. dec. 3. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
én annyit mondok,hogy lassan ki fogsz futni az időből,és kockázatosabb idősebb korban szülni.szerintem egy kisbabát olcsóbban is fel lehet nevelni.Nem kell mindig a legdrágább mindenből.sok sikert,és szerintem válald be.mert szerintem 5 vagy 10 év múlva se fogsz olyan gazdag lenni hogy ne kelljen dolgoznod,és akkor meddig akarsz gondolkozni a babán? szerintem vágjatok bele.
2008. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem most vállald még be amíg még nem késő.Én 30 évesen a harmadik babámat várom,mi is albérletben kezdtük egészen idén májusig kellett várnunk a saját házra.Ha gondolod gyermekruhákban és amiben tudunk szívesen segítünk.Privát címed sajnos nem láttam,de ha nem sértelek meg és kell akkor jelezz és megadom a címem.

2008. dec. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Annyira utálom ezt a "mindent meg akarok adni neki" című rizsát... Egy gyereknek nem attól lesz boldog és kiegyensúlyozott gyerekkora, hogy ötezer játéka van, és a szülő mindent megvesz neki, amire csak rámutat. Egy gyereknek elsősorban törődés kell, szeretet, odafigyelés. Ha ez megvan, a többi nem számít! Szerintem nincs miért várnod: ha most, 33 évesen nem döntesz, lehet, később már nem lesz módod erre. Lehet várni, hogy az anyagi körülményeitek jobbak legyenek, de ha nem lesznek jobbak? Akkor nem vállaltok gyereket? Egyébként a gyerekek után eleinte kapod a gyest és a családi pótlékot, lehet igényelni kiegészítő nevelési támogatást, ami nem sok, de a semminél több. Ne foszd meg magad az anyaság élményétől!
2008. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
100%
Szia!Csatlakozom az előttem szólókhoz.Nevárj.25éves vagyok,5éve férjnél mi is vártunk arra,hogy minden rendeződjön,legyen lakásunk stb. ...Jelenleg is albérletben lakunk.(Viszont vettünk egy telket,építkezni szeretnénk).Ez éven elezdtük a babaprojektet,de eddig sikertelenül és ilyenkor teszem fel magamnak a kérdést mért kellett eddig várnunk.Vannak rosszabb helyzetben élő emberek és mégis feltudják nevelni a gyerekeiket.A legfontosabb amit agyereknek meg kell adni,az pénzben nem megfizethető,vagy is a SZERETET.
2008. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
35%
Szia!szerintem ha tudtok vegyetek fel egy hitelt amiből már tudtok venni egy házat,mert én inkább a hitel törlesztőét fizetném mint az albérletet!!!aztán ha szép lassan helyre jöttök jöhet a baba!!!
2008. dec. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 33 éves vagyok. Szerintem (a párom is hasonlóan gondolkodott mint Te) nem szabad így gondolkodni. Tény, hogy egy baba pénzbe kerül, de ahol két embernek van mit enni, ott egy harmadiknak is lesz mindig. Lehet azt mondani, hogy nincs rá pénzünk, de a kérdés az hogy mikor lesz? Magyarországon az is előfordulhat, hogy sosem, de akkor meg gyereked nem lesz sosem. Szóval, én meggyőztem a páromat és belevágtunk, januárra vagyok kiírva. Ha már itt lesz a baba, akkor úgyis mindent megold az ember :) Ami kell (kiságy, babakocsi...) azt meg nyugodtan meg lehet venni használtan, csak az ápolási és etetési dolgokat vettem újként (fürdőkád, törölköző, textilpelenka, cumik és cumisüvegek). Ruhákat turiztam, gyönyörűeket lehet találni, szinte semmi pénzért.

Legyetek bátrak!

2008. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia. Pár napja tettem fel hasonló kérdést én in. Hátha a válaszok segítenek valamit.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teherb..

Minden jót.

2008. dec. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is el szoktam gondolkozni, hogyha valami csoda folytán teherbe esnék, miből tartanánk el. De erre a barátnőm azt mondta, hogy soha nem lesz olyan, hogy "most már minden ok, minden rendben" jöhet a baba. Úgyhogy nem szabad ez miatt halogatni. És tényleg érdemes lenne megfontolni, amit az egyik hozzászóló írt, hogy inkább fizessétek a lakáshitelt, mint egy idegen embernek az albérletet. A másik, hogy turkálóban tényleg gyönyörű, vadi új gyerekholmikat lehet találni. A barátnőm a kislányának a ruháinak a 90%-át turkálta. Mikor mutatta a gyerekholmikat, alig akartam elhinni, hogy ilyet lehet kapni turkálóban. Pár zsák ruha, pár ezer ft-ért. Tök megéri. És ami a legfontosabb, hogy Te sem leszel fiatalabb. Ahogy idősödsz, nagyobb lesz a kockázat is. Nehogy félre érts!!! Nem megbántani akarlak!!! Én lassan 31 éves leszek, de néha én is úgy érzem, hogy el vagyok késve. Nálam meg még egyéb problémák is vannak (pl endometriózis, autoimmun betegség). :-(((
2008. dec. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

érdekes, hogy pár napja egy 17 éves lánynak aki teherbe esett többen is azt tanácsolták, vetesse el a babát, mondván hogy nincsen semmilye...

szerintem ne várjatok tovább. Olyan soha nem lesz, hogy minden oké lesz. Nem kell neki annyi minden, hidd el. És ha nem jön össze rögtön, csak néhány év múlva? Tényleg kifutsz az időből... szerintem vágjatok bele és nem fogjátok megbánni, a baba minden nélkülözésért kárpótolni fog titeket! :)

2008. dec. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
szia, én most vagyok 32, remélem napokon belül szülünk. Amikor kiderült, hogy terhes vagyok, azonnal ki akartak rúgni, úgyhogy elmentem táppénzre ami a minimálbér után.... hát szégyen. A férjem dolgozik, de az ő fizetése se egy sztárgázsi! Az anyósoméknál lakunk, vannak bankhiteleink is, melyek közül bizony néhányat nem tudunk így fizetni. Őrültségnek hangzik így gyereket vállalni, de gy percig sem bántam meg! Ez egy csoda, és valahogy összejött minden ami kell a babának a kezdetekre. Mindenkinek volt valami az ismerősök barátok, rokonok között ami még az ő gyerekeiké volt, amit tudunk használni. Hol egy kiságy, hol egy babakocsi, de volt olyan, hogy falun belül vadidegen ajánlott fel egy pelenkázót mert az Ő gyereke már kinőtte. A babaruhák nagy részét bababürzén vettük, szépen kimostam, kivasaltam őket. Egy anyagi csődben vagyunk, teljesen kilátástalanul, de életünkben nem voltunk még ilyen boldogok! Ahol nekünk jut, ott jutni fog a picúrnak is, azután majd csak lesz valahogy! Azt bánom egyedül, hogy eddig nem mertünk vállalkozni a bébire! Ha most nem vállalod később már lehet hogy nem fog összejönni, azt meg örök életedre bánni fogod! Nem azért élsz, hogy eljárj dolgozni, fizesd az albérleted, egyél, igyál, és ennyi. Ne foszd meg magad a legnagyobb csodától!
2008. dec. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!