Miért központi kérdés Magyarországon az, hogy hogyan eteted a csecsemődet?
Ha van tej és szoptat valaki, akkor az teljesen természetes. Ha alig van tej és szenved az anya is, a baba is, akkor is erőltetik. Ha áttér az anya a tápszerre, akkor kapja, hogy nem próbálta meg eléggé, rossz anya stb... Ha lelki okokból tápszerezik, mert valamiért idegen neki a szoptatás, próbálják meggyőzni, hogy szoptasson csak azért is! Ha egy pár közösen úgy dönt, hogy tápszerezik a babájukat, akkor is törik felettük a pálcát pedig nem tudják, hogy min mentek keresztül az első pár hétben és azért döntöttek így, mert sokkal jobb egy kiegyensúlyozott anya a tápszeres babájával, mint egy idegbeteg anya az anyatejes babájával. Sokkal fontosabb, hogy együtt maradjon a család, minthogy azért menjen szét, mert megszenvedtek a szoptatással és mindennap vita volt belőle. De akkor is előítélések az emberek, ha egy pár a saját kényelmük miatt úgy dönt, hogy tápszereznek. Pl mindketten fel tudnak kelni a babához, bárhol meg tudják etetni, nem kell elbújni, szabadabbak, nyugodtan rá tudják bízni nagyira is a babát. Ha viszont nincs tej és úgy lesz tápszeres a baba, akkor az teljesen normális. Miért ennyire presztízs kérdés a szoptatás? Egy anya csak attól lehet jó anya, ha szoptat? Ha nem akar vagy nem tud szoptatni akkor az már nem is számít, később milyen embert nevel belőle? És vajon a babája mit fog mondani később? Hogy köszönöm, hogy anyatejjel tápláltál vagy köszönöm, hogy tisztességes, becsületes embert neveltél belőlem?
Miért ítélkeznek mások felett az emberek?
Nem központi kerdés, hanem bulvártéma a szoptatás is. Ezen is lehet csámcsogni mint barmi máson.
Ha ez megnyugtat én anyatejes voltam sokáig, férjem tápszeres és ő sokkal normálisabb és kiegyensúlyozottabb mint én. Egyikőnk sem igazán volt beteges sosem. De talán a ferjem még kevesbé. És most a 80as evek egyetlen tápszeréről beszélek, nem a mai ezerféle,a gyerek igényeihez igazítható korszerű tapszerekről.
Mi meg csak probalkozunk a babaert, de mar eldontottuk, hogy talszeres lesz, szerencsere itt Angliaban senki nem szol bele a maganugyunkbe!
Mindenkinek a sajat dontese, nem kell senkit sem elitelni.
"Talán azert kozponti kérdés mert ez tart természeti jelleggel eletben egy babát. Tapszerben nincsenek sem novekedesi hormonok, sem antitestek. "
1. Növekedési hormon NINCS az anyatejben, hacsak illegálisan nem szedi az anya, mint a testépítők. A növekedési hormon főleg alvás közben termelődik a GYERMEK agyalapi mirigyében és ideális esetben 20 éves kor körül leáll a termelődése. (Segítek, ezért nem növünk 5 méteresre)
2. A számottevő antitestek a szülés utáni kolosztrumból származnak, ami egy teáskanálnyi adag és gyakorlatilag az első szoptatással átmegy.
A későbbiekben nincs mérhető különbség az anyatej és a tápszer tápanyagtartalma között. Más a kettő, mert az anyatej minősége változékony természeténél fogva, míg a tápszer tartalma kiszámítható.
Antitesteket pedig a fertőzéseknek való mérsékelt kitettség termel. Ahogy az oltással is immunválaszt váltanak ki a szervezetből, így később nem tud komolyabban megfertőződni az ember.
Az anyatejes táplálás a fejlődő országokban VALÓBAN élet-halál kérdés, ugyanis a választék sok helyen a szennyezett ivóvíz és a szűkös élelmiszerkínálat, kontra anyatej. Afrika elmaradott részein tényleg a gyerek élete múlhat rajta, hogy anyatejet kap-e vagy szennyezett vizet. Európában ez nem áll fenn.
A férjed szeretett volna már gyereket, te pedig rábólintottál?
Nekem úgy tűnik, hogy apunak elég volt a 9 hónap, sőt nagyon konkrétan vízionálta ezt a család dolgot. Készült rá és elképzelte, milyen klasszul is fogjátok csinálni. Látta maga előtt a madonnát, aki a kisdedet táplálja a melléből és most csalódott. Tévedek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!