Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vqn olyan akinek volt teje...

Vqn olyan akinek volt teje mégis váltott tápszerre mert annyira cicifüggő volt a babája, hogy ráment az életminősége?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 01:05
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
8%
Vidd magaddal a wc-re a babàt, egyèl ùgy, hogy a kezedben van, ès aludj mellette. A tàpszer lenne a rosszabb megoldàs.
ápr. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha az megnyugtat próbáld meg a tápszert, de igazuk vannak, azoknak, akik azt mondják nem ettől függ mennyit alszik.

3 gyerekem van, mindhárom 100% anyatejet kapott/kap. A nagy napközben 1 percet nem aludt, éjszaka 3 óránként kelt, el lehetett viselni, a középső egész nap nagyokat aludt, éjszaka üvöltött, hulla voltam, mert a nagynak nappal kellettem, a kicsinek éjjel. Most 1 hetes a pici, a 2 nagy után szerintem megütöttük a babalottón a főnyereményt, békés, nyugis baba, alig sír, eszik-alszik, elvan napközben is, éjszaka 2X kell enni és ennyi.

ápr. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
42%

"Igen, ordítani fog, de 3-4 nap alatt megtanulja, hogy elaludjon másképp is."


Ez konkrét alvástréning, ami nagyon káros. Másrészt nem biztos, hogy "megtanulja"... Barátnőm fia hányásig sírt inkább.

ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Üvölteni biztos nem hagyom, ma mikor megébredt, muszáj voltam elmenni előtte pisilni, 2 percet sem voltam távol, és azalatt míg visszaértem véresre karmolta az arcát (pedig esti fürdetés után lett frissen vágva a körme). Cumit nem fogadja el, visszaringatni pedig nem tudom akkor sem ha nem éhség miatt ébred.
ápr. 18. 08:30
 15/32 anonim ***** válasza:
46%

11# És te az alvást hogy oldod meg hordozóban járkálva/babakocsiban tolva?:D valami hihetetlen szuper nő lehetsz akkor…mágikus képességekkel megáldva.:D Vagy az alvás nem lényeges, ugye? Tudod meddig bírja egy szervezet ezt úgy, hogy ne történjen tragédia esetleg, mert már hallucinálsz?


Kérdező, meg lehet próbálni meg esetleg a cumit is. De lehet tényleg több emberes is és nem fog érni sokat. Bár az érdekes, hogy a több fős anyáscsoportba csak az anyatejes nem alszik a mai napig és napközbe se tudnak kimozdulni a majdnem két évessel, mert egész nap cici. A nagyobb gyerekről nem is beszélve. Szerencsétlen ki van készülve. Segítséged nincs esetleg? Valaki aki átvenné, hogy tudj pihenni?

ápr. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%

Hát ha azok között kell választani, hogy az anya idegösszeroppanást kap az alváshiánytól (amivel foglyokat kínoznak a börtönben amúgy) vagy alvástréning akkor utóbbi.

Nem normális ez a manapság divatos dögölj meg de a gyerek nehogy sírjon 1 percet is trend..

Nem ősasszonyok vagyunk a barlangban, lehet ott müködött ez, de volt is segítsége az anyának. Manapság nincs, régen is hagyták sírni a babákat és bárki bármit mondd nem lett a társadalom 100%-a pszichopata sorozatgyilkos tőle.

Nem azt mondom hogy újszülöttet, de egy 4-5 hónapost azért lehet terelgetni már, hogy pihenni tudjon a család.

ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
45%
16# Egyetértek. Nálunk soha az életembe nem volt olyan, mint amikor hónapok óta se nappal se éjjel nem aludtam. Hallucináltam konkrétan már, arra eszméltem, hogy ülök és ringatom a lepedőt holott a lányom aludt békésen az ágyába, én azt hittem a kezembe van meg még ehhez hasonlók. Volt hogy elájultam egyszer, hál isten nem egyedül voltam itthon akkor. Mindezt úgy, hogy nekem volt segítségem is, aki átvette míg alszok picit stb, de semmit nem ért hosszú távon. Nem kell azért feláldozni ennyire magatok…
ápr. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
69%

A kislányom 2 hónapos koráig nonstop cicin volt. Rendszeresen belealudt, sokszor csak komfort cicizett (én nem tudtam kezdő anyukaként elválasztani mikor komfortcicizik és mikor nem, nekem érzésre mindig ugyanúgy szívott, ráadásul nem volt sok tejem). Szoptatási tanácsadóval is konzultáltam, többször is. Ő a hatodik hét környékén azt mondta az én kényelmem is fontos, redukáljam a szoptatásokat max egy órára, utána minimum 1,5 órát biztosan ki kell bírnia. Egy hónapra sikerült annyira felhozni a tejem mennyiségét, hogy nem kellett kiegészítenem tápszerrel. Nálunk idővel egyértelmű lett, hogy nem tud jól lakni, főleg az esti etetéseknél. Amint kapott kiegészítést, megnyugodott.

Olyan 4 hónapos volt, amikor elkezdett már csak egyszer kelni éjjel, akkor meg bedurrantak éjjel a melleim, ugyanúgy kelnem kellett fejni 2-3 óránként. Ebben az időszakban esténként a hajnali lefejteket kapta vissza este kiegészítésként, majd 7 hónaposan a hozzátáplálással teljesen elhagyta a cicit.

Nem bánok semmit. Azt sem, hogy kitartottam, azt sem hogy lelkiismeretfurdalás nélkül adtam neki kiegészítést, azt sem, hogy elhagyta 7 hónaposan. Nekem utána sokkal könnyebb lett.

Ugyanúgy aludt egyébként előtte is, ahogy utána.

ápr. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
85%
18# vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogyha pihenni akartam, akkor úgy szoptattam az elején, hogy én hanyattfekve kipárnáztam magam, a kislányom meg hason rajtam volt, az alá/mellépárnázott kezem támasztotta. Így ha belealudtam sem volt gond. Próbáld ki esetleg.
ápr. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
71%

7 hónaposan a 3.mellgyulladásomnál én elválasztottam. (Írattam fel Bromocriptint, nem akartam tovább kínlódni. Tudom, szuperanyuéknak ez elfogadhatatlan, de hidegen hagy...)

2 nap volt a kritikus, utána nem izgatta a dolog.

ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!