Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 37+5 napos vagyok. Éjjel...

37+5 napos vagyok. Éjjel kettő óta többször van menstruációs fájdalmam... Ez már a szülés jele?

Figyelt kérdés

Általában néhány percig tart, van, mikor fél óránként, van hogy 10 percenként, össze-vissza. A derekamba, és a medencémbe is kisugárzik, és bekeményedik a hasam. Eddig ilyen jellegű fájdalmam nem volt, az alhasam ugyan már hetek óta feszült, meg a medencém is, de nem így.

Mennyire lehet közel a szülés? Én már nagyon szeretném ha kibújna a babó.


2008. nov. 14. 08:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezek már lehetnek jóslófájások. A hasad nem ereeszkedett lejebb? Ha igen akkor hamarosan itt az idő.
2008. nov. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Az elmúlt egy hétben lejjebb ment, tegnap a védőnő is megjegyezte, hogy egy hét alatt sokat változtam. Fogytam is két kilót az előző héthez képest. Viszont szerdán voltam CTG-n, akkor az orvos még két hetet tippelt, nem volt méhösszehúzódás, a baba élénkén mozgott, és a szívverése is teljesen rendben van.
2008. nov. 14. 08:27
 3/17 anonim ***** válasza:
Menj ma feltétlenül ctg-re! És nézesd meg magad dokival! Vagyis mihamarabb. Amiket leírtál az utalhat vajúdó fájdalmakra, nekem is hasonló volt, de a 40. héten, még egy kicsit várhatna a babád :)
2008. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Az elmúlt egy órában egyszer éreztem csak a menziszerű görcsöt, és lényegesen gyengébben, mint az éjjel.

Ha igazi fájásokká válik, és sűrűbben érzem, akkor egy fájás mennyi ideig tart? Mert most néhány percig is elhúzódik.

2008. nov. 14. 08:31
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Megint a második vagyok, reagálok a kommentedre :)..nekem csütörtökön (anno áprilisban) azt mondta a doki, hogy nem igen akar ez a baba kijönni (nem is volt semmi fájdalmam addig), szombaton távozott a nyákdugó, szépen lassan jöttek a fájások, nem éreztem, h vajúdnék, mert nem fájt, de este 10kor beindultak rendesen, s a meleg fürdőtől sem múlt el, hajnal 1kor megszületett a lányom :) Szóval ez bmelyik percben változhat egy nagyot! És nekem a baba a szülőágyon röpke 5 perc alatt ereszkedett le. Nagyon gyorsak voltunk és nem is fájt! Én drukkolok neked, te is vegyél most egy melegfürdőt, aztán ha változatlanul fáj, nyomás a doki!
2008. nov. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy fájás olyan 40-50 másodpercig tart, úgy érzed, mintha keresztül nyilallna a hasadon egészen le a derekadon át a combodig és olyankor le kell ülnöd. Aztán hirtelen megint semmi bajod, majd jön uez a fájdalom tart megint kb eddig, aztán megint semmi bajod :) Na így zajlik kb a vajúdás. És amikor már a köztes idő kb 5 perc, akkor 5 perces fájásaid vannak :) (előző)
2008. nov. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tippelem, hogy neked ezek jóslóak, ha mostanra enyhült, ezzel még kihúzhatod a 40. hétig is. Idd a málnalevél teát, napi egy csészével, és szedd a homeos cimicifugát és caullophyllumot. :) Nagyon sokat segítenek. (előző)
2008. nov. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Kipróbálom a meleg vizes verziót. A málnalevelet két hete iszom, remélem hasznos lesz.

A szülésznőm szabin van, arra kért jövő hét péntekig még zárjam nagyon össze a lábam :-), de én már szeretném nagyon ha kibújna a kicsi fiam.

2008. nov. 14. 08:41
 9/17 anonim ***** válasza:

igen, hasznos lesz, nagyon drukkolok! :) Kitartást, nagyon nagy élmény lesz és csodálatos a szülés!!! Az egyik legcsodálatosabb dolog az életünkben :)

7 hós baba anyukája voltam :)

2008. nov. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A meleg fürdőn túl vagyok, de az alatt is, és azóta is érzek időnként (továbbra is rendszertelenül kb. 20-40 percenként) menstruációs fájdalomszerűket. De nem annyira erősek, mint éjszaka.
2008. nov. 14. 09:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!