Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés előtt mennyi idővel...

A szülés előtt mennyi idővel jelentkezik a jósló fájás? Milyen érzés? 34 hetes vagyok és ritkán, de olyan kis görcseim vannak, mint a menstruációs fájdalom, néha a hasam, néha a derekamnál, ez az lehet?

Figyelt kérdés
2009. dec. 13. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
az lehet. a jóslófájás onnan különbözik a rendestől, hogy egy idő múlva magától is elmúlik. A fájások sosem múlnak el, azok vagy stagnáltan fájnak, vagy erősödnek.Nekem is volt 1-2 jóslófajásóm , de max, 5 percig tartott. A jóslófájás nem jelzi a szülés közeledtét sok estben, csak a méh "gyakorol".Azért feltétlen említsd meg a dokidnak!
2009. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek más szerintem.Nekem szülés előtt 24 órával jelentkeztek,és csak a derekam görcsölt.Előtte semmi nem volt,csak keményedett a pocim.
2009. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak jóslófájásaim... Egyszer szülés előtt 3 héttel, aztán az utolsó héten már gyakrabban előfordult...

Mindenképp mondd a dokinak, bár úgyis kérdezni fogja...

De lehet, hogy csak a hatalmas súly okozza, amit "cipelsz"..

Az én törpém 4 kilós lett és 34 kgt híztam a terhesség alatt... Görcsöltem én is össze vissza, meg majd leszakadt a derekam...

A doki majd mondja úgyis, de simán lehet jóslófájás a Tiéd...

22/N

2009. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem nem voltak jóslóim egyáltalán,csak néha keményedtem.
2009. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A harmadik harmadban egyre rendszeresebbé és érezhetőbbé válnak a keményedések, van, akinek jóslófájásai is vannak, nekem is a 34. héttől. Az a jósló, amit leírsz. Az első két terhességnél meg semmi sem volt, egyszer csak jött az igazi fájás. Az orvos jó, ha tudja, de megijedni nem kell, a jóslók természetesek, sokan egyébként fájdalommentesen jutnak el 1-3 ujjnyi méhszájig, ott is van fájástevékenység, sokszor jósló, csak épp fájdalommal nem jár. Ha a doki aggódik, mondjuk mert más jelét is látja a koraszülés veszélyének, a fájáserősséget mérni is tudja. A 36. hétig lehet szedni Magnéziumot, MagneB6-ot, az általában enyhíti, ha kellemetlen, illetve jót tud tenni a meleg fürdő/zuhany. A jósló egyébként semmit nem jósol meg, csak azt jelzi, hogy közeledsz a végéhez. Ettől még túl is hordhatod. Van, akinek a végén a jósló megy át igazi fájásba, de az ilyen koraiak általában még semmit nem jelentenek.
2009. dec. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem már a 28. héttől voltak jóslóim. 39. héten született a lánykám progis császárral bizonyos okok miatt, de még akkor is csak fél ujjnyira voltam nyitva.

Igen, ez már jósló amit érzel, nincs ezzel semmi baj, természetes. Szedjél magnéziumot még 2 hétig, és pihenj ha tudsz! Tényleg használd ki mert ha kint lesz a baba már nem fogsz tudni annyit aludni! :)

Minden jót!

2 hónapos baba anyukája

2009. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugodtam:) Holnap megyek dokihoz, akkor majd mondom neki! Amúgy még csak 2 szer érezte és hamar el is múlt, csak attól féltem, hogy ez már valaminek a kezdete, azt pedig még nem kéne :)

Amúgy is kényszer pihin vagyok, mert hőemelkedésem van meg kis torokfájás. :(

2009. dec. 13. 11:43
 8/9 anonim válasza:
Szia!nekem semmi nem volt nem éreztem jóslófájást semmit ugyan úgy éreztem magamat és csak hirtelen elfolyt a magzatvízem!
2009. dec. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
62%

Én azt sem tudom mi az a jósló fájás...

Soha nem fájt semmim a 41hét alatt, a szülés napján voltak csak fájások, de az már erőteljes volt az elejétől a végéig. Igaz hamar túl voltam az egészen.

2009. dec. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!