Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jól választottam, ha az...

Jól választottam, ha az orvosom Dr. Hánzli János pécsi nőgyógyász?

Figyelt kérdés
2008. nov. 13. 19:36
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
58%
Alapos, nagy rutinnal rendelkező, megbízható orvos. Velem kedves is volt, pedig SZTK-ban voltam nála, és mivel ott meggyőzött, áttértem a magánrendelésére. Nem aggódtam sem a terhességem, sem a szülésem alatt, mert jó kezekben éreztem magam és azt hiszem ez a legfontosabb. Komplikációk léptek fel, és csakis neki köszönhetem , hogy itt szuszog mellettem a 8 hónapos kislányom!
2013. jan. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim válasza:
90%
Nekünk nem fogadott orvosunk és nem is tartozunk oda, de a történet tanulságos! (22. hét) Egy keddi napon párom nem érezte a magzat mozgását, ezért kénytelenek voltunk este 9 kor elmenni az édesanyák útjára! Hánzli volt ügyeletben! Természetesen nem örült az érkezésünknek! Azzal fogadott, hogy minek mentünk be, mehettünk volna reggel is mert egy éjszaka alatt úgy sem lesz változás! Vizsgálata abból állt, hogy jól megnyomta a párom hasát (amit 3 nap után is érzett) majd az ápolónő javaslatára csinált egy ultrahangot ami kb 30 másodpercig sem tartott! Majd közölte, hogy a szíve dobog, de nem mozog és ez így jó! Majd hozzá tette, hogy a fogadott orvosunkat 3 hétig ne is zaklassuk! Most hétfő van és várjuk hogy meghalt babánkat megszűljük! Itteni orvosok szerint akkor kedden egy alapos ultrahanggal kiszűrhető lett volna a közelgő baj! Fentiekből vonja le mindenki a tanulságokat és ítélje meg milyen orvos is ez a Hánzli!
2013. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Az utolsó hozzászólónak:


Rettenetesen sajnálom, ami történt, leírhatatlan lehet a fájdalom, amin keresztül kell mennetek.


Ugyanakkor nem az orvos védelmében, hanem csak tényszerűen írom az általad adott információk alapján: olyan tényleg van, hogy egy baba szíve dobog, de alszik, ezért nem mozog, ez önmagában tehát nem utal feltétlenül orvosi mulasztásra. És nem tudom, hányadik babátokat vártátok, de az elsőnél a 22. héten még elő-előfordul, hogy nagyon lusta a kicsi, és egyik nap nem túl aktív.


Persze, jobb, ha az orvos mindent elkövet, hogy megnyugtassa az aggódó kismamát, nem elégszik meg egyetlen vizsgálattal, és szavakban is megnyugtató, ezért nem minősíthetem a történteket. De nem meggyőződésem, hogy itt a tragédia az ügyeletes mulasztása miatt következett be. Persze ezt orvos tudná megítélni, és ahogy írtad, mondtak is róla szakvéleményt.


Még egyszer részvétem, és erőt és kitartást kívánok a továbbiakhoz!

2013. jan. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%
Részvétem a családnak. Tényleg ilyen a doki hozzáállása... Nála vetéltem el, megkérdezte "Maga miért sír? Bántottam én magát? Csak egy magzat volt!" Nekem pedig egy nagyon várt GYEREKEM!
2013. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
100%

Köszönjük szépen, nagyjából már túl vagyunk rajta, próbáljuk pozitívan felfogni a dolgokat és csak előre tekinteni, és törekedni arra, hogy a jövőben ez ne fordulhasson elő.


Valószínűleg akkor is ide jutunk, ha észreveszi. De akkor lett volna esély arra, hogy alaposabban kivizsgálhassák a baba testét, még "frissen".


Elvárom, hogy amikor bemegyünk egy ügyeletre, akkor ne azzal fogadjon, hogy "minek jöttek..." hanem, azzal, hogy készségesen elvégez egy alapos megnyugtató ultrahangos vizsgálatot, (ami kb. 5-10 perc). Ehelyett ez a majom egy alapos hasi nyomással és egy pár másodperces "ultrahang rátétel" alapján felállította a diagnózist.


Amikor odamentünk, valahogy éreztem, hogy nem kapunk szívélyes fogadtatást, ezért már előzőleg nyugtattam magam, és megfogadtam, hogy bármit mond nem ugrok... bárcsak ne tettem volna...


Számomra az is megmagyarázhatatlan, hogy miért csak magánpraxisában tud normálisan viselkedni (bár ezt nem tudom megerősíteni, csak a fent leírtakból látom)? Talán a pénz miatt? De nem hiszem, hogy egy mosolyért, vagy kedvességért pénzt kellene bárkinek is kérnie.


Na mind1 az én véleményem, hogy egy ilyen embernek nem az egészségügyben a helye, hanem valahol az állatok között...

2013. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
50%
Én a mai nap jártam a "kedves" DR. ÚRNÁL! (szerencsére nem hozzá tartozok) Recepcióval előző nap beszéltem, hogy voltam rákszűrésen és csak az eredményemért jöttem. A kishölgy nagyon kedves volt a recepción, első emelet 103-ba kell mennem, időpont nem kell. Rendben. Így is tettem. Sehol senki, már ez furcsa volt. Többi szakrendelésen kismamák, kispapák, de az ő ajtaja előtt egy árva lélek sem volt csak én meg a párom aki elkísért. Rövid várakozás után (kb 5 perc, tényleg nem volt több, se kevesebb) bátorkodtam bekopogni az ajtón, mivel egy hangot nem hallottam. Azt a fejet amivel rám nézett, hááát .. egy pillanat volt és már "osztott", hogy mennyit vártam, meg hogy ki van írva : kérem kopogjon! (nem volt kiírva - fényképet is készítettem) Kis szőkecica asszisztense is beszállt a kioktatásba, hogy nekem ugyan nincs is időpontom, és nem is hozzájuk tartozom. Gondoltam hála Istennek. Akkor a megdöbbentségtől hirtelen levegőt sem kaptam, de annyit el tudtam mondani, hogy a recepción azt a tájékoztatást kaptam, hogy eredmény miatt nem kell időpont. Jaaa, hogy maga eredményért jött csak? Ahha az más, vagy mégsem? Tájékoztattam őket ISMÉT, hogy a recepción előzetes egyeztetés után azt mondták, hogy bárki is az orvosom az eredményt megkapom. DR úr ismét, nekem nem kellett volna kopognom, mert ő 3 perce kint volt és nem volt kint senki. Na-na, azért nem 3 perc volt az DR Úr. Megköszöntem az eredményt, mondtam hogy többet nem fogok hozzá járni, erre ő: nem is látnám szívesen. Köszönjük Hánzli Dr. Úr. Aki először megy hozzá nem ajánlom, messziről kerülje el a 103-as ajtót. Az eredmény kiadása kb. fél perc. A következő munkanapon betegjogi képviselőhöz fogok fordulni, felháborító, hogy ilyen emberek praktizálnak. Nagyon dühös vagyok és nagyon csúnya szavakkal tudnám illetni, de csak egy szó: bunkó.
2013. febr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést 113 az ajtószám
2013. febr. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
41%

Kedves Utolsó hozzászóló!


Én megmondom őszintén, nem értem a problémádat.


Ha ugyannis Te lettél volna bent az orvosnál kb. 6 perce, ami könnyen összejön, ha kérdések is vannak, akkor most azt bunkóznád le, aki nem bírt várni, és kopogással zavarta meg a Te vizsgálatodat, vagy éppen beszélgetéseteket. Ezért van az, hogy akár ki van írva, akár nincs, nem illik kopogással zavarni a rendelést.


A fő kérdésem azonban: abból, hogy a Te nem éppen illemtudó viselkedésedre hogyan reagált, miképpen szűröd le, hogy milyen orvos valaki? Ne keverjük már össze az orvoslást a léleksimogatással, az nem az orvos dolga, legalábbis leletkiadáskor semmiképpen nem.

2013. febr. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim válasza:
71%

Kedves utolsó hozzászóló!


Biztos vagyok benne, hogy valami rokona lehetsz ennek az f...-nak.

Olvass vissza néhány bejegyzést és megfogod látni, hogy hányan vélekednek negatív jelzővel a kedved doktor úr iránt!


Legyen szó vizsgálatról vagy leletkiadásról, de egy minimális jó modornak és emberségnek lennie kell.


Ha meg nincs benne, akkor miért foglalkozik emberekkel....?


Legközelebb ha találkozok vele, nagy esélyt látok rá, hogy kiütöm... (és vállalom a következményeket is)

2013. febr. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok rokona, betege vagyok, és nem tapasztaltam soha ezt a modort. ELolvastam minden hozzászólást. Többen írták, amit te, de többen írták azt is, hogy elégedettek teljesen a munkájával és az emberségével is. Ezért próbálom elképzelni, hogy mi az oka a különbségnek. Egyelőre nem tudok magyarázatot találni. De azt tudom, hogy nem vagyunk egyformák. Lehet, hogy ami az egyiknek bunkóság, arról a másiknak fel sem merül, hogy valami sértő tónus lenne mögötte.
2013. febr. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!