Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hétfőn befektetnek és megindít...

Hétfőn befektetnek és megindítják a szülést még az nap vagy lehet, hogy kedden ezt még nem tudni. Beöntést mindenféleképpen fogok kapni? Ha csak kedden indítják akkor hétfőn mit csinálnak?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 14:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ne félj a beöntéstől, nem fáj, csak picit kellemetlen. kapsz egy liter vizet magadba hátul, tartogatnod kell pár percig, aztán fél órán belül minél többször kell nagyvécézned. Minden kijön, így nem a szülőágyon fogsz kakilni, nem a baba fogja kinyomni maga előtt. (Van, akit ez zavarna, bár a szülésznők már láttak ilyet, az én fenekemet is egy szülésznő törölte ki, amikor szülés közben ágytálat kértem.)


Indítani legtöbbször burokrepesztéssel vagy oxitocin infúzióval szoktak, néha zselével tágítják a méhszájat. Indítva erősebbek és fájdalmasabbak az összehúzódások, mint ha spontán indulna meg, de cserébe gyorsabb is a szülés, ha jól reagálsz pl az oxitocinra.


Könnyű szülést!

2010. júl. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valóban jobb,ha előtte megkapom a beöntést és nem ott a szülő szobában jön rám! :( Nekem azt mondták,hogy oxitocinnal indítják meg.Totál zárt a méhszájam.Ez baj lehet?
2010. júl. 9. 14:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném. Amíg terhes vagy, addig az a normális, ha zárt. :-)
2010. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt mondták az lenne a jó,ha már nyílnék,mert akkor burkot tudnának repeszteni,de így nem! :(
2010. júl. 9. 15:20
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem megrepedt a magzatburkom, de rossz helyen. Egy napig vártak a fájásokra, aztán kaptam oxitocint, attól egyből 3 perces fájásaim lettek. Elviselhetőek voltak. Aztán a dokim úgy döntött, hogy burkot is repeszt (ekkor voltam 2 ujjnyira nyitva). Na, onnantól brutál erős, egybefüggő fájásaim lettek, és edát kértem...


Ezek után azt mondom, hogy jobb az oxitocin, mert kevésbé fáj.

2010. júl. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Szerintem ez sok mindentől függ!Nem?Valaki a burokrepesztésre esküszik valaki meg az oxitocinra!
2010. júl. 9. 15:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Biztosan. Van, aki egyáltalán nem tágul az oxitocin hatására, pl. Én meg rohamosan tágultam, talán túl gyorsan is, és emiatt összevissza repedtem, hiába vágtak. Nem vagyunk egyformák.
2010. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem már a burokrepesztés után rögtön brutál fájásaim lettek, utána kaptam oxit is, na arra már nincsenek szavak. 2-szer szültem igy infúzióval és egyszer csak injekcióba kaptam, de nagyon felgyorsitotta a tágulást, 2-szer 2 óra alatt, és 1-szer mondhatni 1 óra alatt meglett a baba. Utóbbi magától indult, az viszont jobb volt.
2010. júl. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Annál nincs jobb mint amikor magától megindul!
2010. júl. 9. 17:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is meginditották,és nem kaptam beöntést,mert elötte 2szer voltam nagy wc-n az izgalomtól!:)

Ja,és nekem burkot is repesztettek,mondjuk nyitva voltam egy ujjnyira.

Ha csak kedden inditják meg,akkor uh-ot,nst-t,ctg-t csinálnak!

Kivánok neked könnyü és gyors szülést!:)

2010. júl. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!