Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez a változás mitől lehet?

Ez a változás mitől lehet?

Figyelt kérdés
Eddig természetes szülést gyökeresen elleneztem. Most viszont hogy terhes lettem már egyre többet gondolok arra hogy ezt szeretném. A szoptatással ugyan így. Ez jó jel?
2010. jún. 20. 21:37
 1/8 A kérdező kommentje:

Melyik a jobb az epidurál vagy az eda?

Melyiknél nem kell sokat feküdni mozdulatlanul mert azt nem tudom elviselni.

2010. jún. 20. 21:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Szóval babát szeretnél, de a természetes szülést meg a szoptatást ellenezted? Hát ez egyáltalán nem jó jel... Én alig vártam, hogy meg SZÜLHESSEM a kislányom, hát sürgősségi császár lett belőle, 2 hónapig tudtam szoptatni. Nagyon sajnálom, hogy Te meg pont ezek alól akarsz kibújni. Ez az anyaság kezdete. Én úgy tudom, hogy az eda az az epidurál rövidítése, és az epidurál (császárnál ugye kötelező) nem a legjobb. 8 óra fekvés, és mintha egyáltalán nem lenne lábad... Plusz a szülés csodálatos élménye mínusz... De Te tudod...
2010. jún. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az eda hosszas fekvéssel jár és - bár rutin beavatkozás - nem veszélytelen.

Ne félj a szüléssel járó fájdalomtól, igazán nem elviselhetetlen, bár kétségkívül ki lehet merülni, ha elhúzódik a vajúdás. Hozzátartozik a szüléshez és csak az utolsó egy-másfél óra az, ami tényleg nehéz, addig olyasmi, mint egy erősebb menstruációs fájdalom. Viszont, ha elviseled, cserébe szinte azonnal felkelhetsz, jöhetsz-mehetsz, nem kell másnapig egyhelyben feküdnöd a saját levedben.

Az én kicsim (első baba), a 20 perces rendszeres fájásoktól kezdve összesen 18,5 óra alatt lett meg, természetes úton, fájdalomcsillapítás nélkül, oxitocin infúzióval. Ugye, milyen ijesztő a 18,5 óra így, leírva? A valóságban még aludni is tudtam vele, néha felébredtem, ha erősebb volt, de aztán továbbaludtam. Reggel frissen, 5 percekkel ébredtem, lezuhanyoztam és bementünk a kórházba. Mire beértünk, már 2 percesek voltak, mégis csak du kettőre lett meg a baba. Közben sétálgattam, ihattam egy kis teát, zenét hallgattunk, beszélgettünk, jól megvoltunk. Pedig fájt, nem is kicsit, de tudtam, hogy minden fájással közelebb kerülünk a picurunk megszületéséhez. A végefelé megengedték, hogy lezuhanyozzak és nemsokára már jött is a baba. Amikor meglett, elmúlt minden fájdalom, mellém tették, csak nézegettük egymást. Két óra múlva megengedték, hogy ismét lezuhanyozzak. Átöltöztem és a saját lábamon - persze kísértek, de nem volt szükség hordágyra - lesétáltam a szülőszobáról a kórterembe. Kicsit pihentem, jöttem-mentem, megint pihentem. Másnapra szinte semmi bajom nem volt.

Egy másik anyuka ugyanaznap, eda-val szült és csak másnap reggel kelhetett fel (addig csak ágytál, nuku zuhanyozás, még csak fel sem ülhetett), akkor is szédelgett. Nagyon irigykedett ránk :), bánta, hogy eda-t kért.

Jó jel, hogy változnak a nézeteid, de gondold még át az eda-t is, ne félj a szüléstől, hatalmas élmény!

2010. jún. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Jó jel:-)))Én ugyan igy voltam,rettegtem a szüléstől,mindenképpen császárt szerettem volna.Még véleményt is kértem egy dokitól,aki persze nem adott,mert nem volt szükség rá:-))Úgyhogy beletörődtem a szülésbe,de megbeszéltem a dokimmal hogy mindenképpen edával szülök majd.Végül indított szülésem volt 6 hete,ahogy bementem adták az edát,és utána repesztették meg a burkot,úgyhogy semmit nem éreztem a vajúdásból,pedig nyomták az infulziót is rendesen.Igaz a tolófájásnál nem adnak,de akkor sem órák hosszat szenvedsz.Vajúdás közben felkelhetsz,nem igaz hogy nem érzed a lábad és feküdni kell,én többször voltam kint pisilni pl,sőt a tolófájásnál már guggolnom kellett.A szülés után 2 órával ki kellett menni pisilni és zuhanyozni.Szóval ne félj az edától ,szerintem fantasztikus dolog,semmi mellékhatása nem volt.Talán csak annyi hogy én nem tudtam pisilni a szülés után,és katétert kaptam,de ez nem mindenkinél van igy,és nem is biztos hogy az eda miatt volt.
2010. jún. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is eda-val szültem és nem kellett órákig fekve maradnom. Már szülés után két órával mennem kellett zuhanyozni. Az eda-nak csak egy hátrányát éreztem, nem tudtam utána pisilni és ezért katétert kaptam. Azt mondta a szülésznő, hogy ez azért van mert nagyon jól sikerült a fájdalomcsillapítás. Az eda-val való szülés nem azt jelenti, hogy semmit nem érzel, érzed a fájásokat csak nem olyan erősen, mint előtte.
2010. jún. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Jó jel, a legjobb! Ébredeznek az anyai ösztöneid. :)

Két hete szültem fájdalomcsillapítás nélkül, és életem legjobb élménye volt! Már ott, a szülőszobán kezdtem volna újra... A fájdalom tényleg komoly, de tudod miért van, előtted a cél, hogy világra hozd a kisbabádat és azt is tudod, hogy amint ő kibújik, elmúlik a fájdalom. (Nem azért, mert nem törődsz vele, hanem tényleg elmúlik!)

Amikor tervezgettem a szülést, mit szeretnék és hogyan, azt mondta a dokim, ne tervezzek semmit, mert nem tudhatom előre, hogy akkor ott mit fogok érezni. Igaza lett, ezt nem lehet előre elképzelni. De mindennel együtt nagy élmény!!! :)

2010. jún. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
eddig hallani se akartam róluk, de mostanában másképp gondolom.
2010. jún. 21. 12:33
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy nem támadtatok le engem.
2010. jún. 21. 16:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!