Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezt én nem értem, felvilágosít...

Ezt én nem értem, felvilágosítana valaki?

Figyelt kérdés
Barátnőm szülése problémamentes terhesség, és fejvégű baba okán normál szülésnek indult. Nem akartam tudálékoskodni neki, ezért kérdezlek titeket. Hogy lehet az, hogy sürgősségi császár lett belőle, mert a köldökzsinór a baba nyakára volt tekeredve, és túl rövid volt?! Én már két babát hoztam a világra hüvelyi úton, de nem értem, honnan állapította ezt meg a dokija? Amikor már annyira lent van a baba, hogy ezt látni lehessen, akkor már nincs visszaút, nem lehet császározni?! Szerintem. Nos?
2010. jún. 15. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltűnik a baba szívhangja!Nálunk is ez volt,így császár lett!
2010. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, és a doki is ezt mondta, hogy leesett a gyerek szívhangja, annyira, hogy nem volt mese, azonnal vágtak.
2010. jún. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is sűrgősségi császár volt, a mellkasra tekeredett zsinór miatt.

Nem látta az orvos a zsinórt, csak már amikor felnyitott a műtőben. Ő csak annyit észlelt, hogy a tolófájások indulásakor a baba szívhangja egyre jobban csökkent és veszélybe került az élete. Ennek 2 oka van, egyrészt a zsinór úgy szorította fájáskor a mellkast, hogy a szívet leszorította, másrészt a zsinór megfeszülésével nem jutott vér a babának.


Az alapvetően nem gond, ha zsinórtekeredés van, de nem mindegy hogyan, mert ha olyan helyzetben tekeredik, hogy fizikailag képtelenség a gyereknek kijutnia a pocakból, akkor sajnos nem lehet megszülni természetes úton.


Szóval én azt gondolom, hogy az orvos látta, hogy a baba életjelei romlanak.


Ha a szülőcsatornában vette volna észre, akkor már nem császározta volna!

2010. jún. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Annyira nem volt pofám szegényt erről faggatni, mintha nem hinném el, hogy jó orvosa van, aki tudja mit csinál.
2010. jún. 15. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Miért, ha itt kiderül, hogy rossz orvosa volt akkor mit csináltál volna őszintén?

A nők nyuszikák...

Még akkor sem jelentenek be egy orvost sem a kamaránál, ha a gyerekük meghalt.

2010. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Amikor a szülésről kérdeznek én is érzem, hogy ha azt mondom köldökzsinór miatt volt a császár, akkor picit bizonytalanul néznek rám, mert ugye sok baba így is meg tud születni természetesen, de nem mernek rákérdezni, ezért általában hozzáteszem a szívhang-dolgot is :)


Egyébként a zárójelentésemen nincs eről semmi, csak annyi, hogy komplikációmentes császármetszék, oka fenyegető asphyxia (csökkent oxigénellátás)

2010. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
nálam is így volt,fejvégű baba,minde normlis,10 óra vajúdás,tágultam is,de a gyerek szívhangja ahogy erősödtek a fájsok,ment el,és nem tudtt "beilleszkedni" a kis feje.mint később kiderült,2x a nyakán volt a köldök zsínór,és az nem engedte megszületni a drágámat
2010. jún. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
71%
Én természetes úton szültem, a szülés közben derült ki, hogy a fiam nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, mert sokszor nagyon lelassult a szívhangja. Én ennek ellenére természetesen szültem. Persze gondolom más körülmény is közre játszott.
2010. jún. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer a lábon egyszer a nyakon volt nálunk, abból vette észre a dokim hogy nem csúszott le a szülőcsatornába a fiam és törte a szemérem csontomat ami miatt ordítottam a fájdalomtól oxitocyn infúziót kaptam hogy táguljak az sem jött össze rendszeres 3 perces fájásaim voltak amit meg a gép nem is mért mert nem összehúzódás volt hanem egészen lent görcsöltem de úgy hogy levegőt nem kaptam. megharcoltunk egymással rendesen.:)
2010. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nálunk is ugyan ez volt. Az orvosom mindent megtett, hogy magától megszülethessen, de sajnos a szívhang rohamosan zuhant (ezt egyébként én is hallottam hiszem a monitor egész vajúdás alatt rajtunk volt), én hiába nyomtam a fájásoknál egyetlen millimétert sem haladt előre. Csak miután a műtőben vágott utána látta h a köldökzsinór a nyaka köré tekeredett háromszor.

Azóta védőnőtől is hallottam, hogy ez azért is veszélyes, mert ha nagyon erőltetik a doki kifelé akkor "leszakíthatja" a placentát.... akkor pedig akár anyuka a szülőágyon vérzik el. Nálunk nem az egyszerűség okán lett császár, hiszen már a fejbúbja is kint volt.... csak már túl kockázatos lett volna várni.

2010. jún. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!