Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ilyenek lesznek az igazi...

Ilyenek lesznek az igazi fájások is? Segít. Setek légyszi mert nem értem.

Figyelt kérdés
utóbbi 2 alkalommal nst-n kicsit kiugrott a görbém , felment 85re is a fájás, de én nem mensi-szerű görcsöt éreztem, hanem erős húzódást-feszítést a hasamban és persze erősen keményedett. A szülésznő aki csinálta az nst-t meg is jegyezte, hogy látja volt egy pici fájás. Akkor ilyesmit fogok érezni ha eljön az idő? mert mindenki mensis görcsöket mond, de nekem ez nem ahhoz hasonlított. ráadásul már 2 napja túlhordom, de azon kívül hogy sokat érzem ezt a feszítő érzést meg keményedést még semmi jele a babónak. Mi lesz így, már olyan türelmetlen vagyok, félek hogy indítani kell, meg amúgy nagy baba.
2011. szept. 9. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
igen ilyesmi lesz! csak sokkal erősebb...!
2011. szept. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem olyan fájásaim voltak, amit az NST nem is mutatott. Pedig a falat kapartam már.

De nekem nem volt összehúzódás, keményedés, hanem a méhszájamnál volt a fájdalom, mintha ki akarták volna tépni. Nem tudom leírni.

Előtte voltak jóslóim, az sem mensis görcs volt.

Voltam OPTn, ott volt összehúzódás, keményedés, de mensis görcs semmi.

2011. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. szülésemnél a hasamban semmit az égvilágon nem éreztem, még feszítést sem. A derekam viszont (a keresztcsontomnál) viszont pokolian fájt. (Először csak kicsit, mint amikor már fáradt vagy a sok állástól, aztán ez erősödött egyre jobban, egészen egy szinte elviselhetetlen maró-égető érzésig. Na ez volt az a pont, amikor megkaptam az EDA-t)

2. szülésemn magzatvíz elfolyással indult, semmi fájdalommal, majd kb. 1 óra múlva éreztem az első halvány mensi-szerű jelzéseket. Olyan "mindjárt megjön" érzés. Aztán ez erősödött, végül ez is már olyan égetően, "mindjárt szétszakadok" módon fájt, de csak lent, a méhem táján (úgy értem, ahol nem-terhesen, menseskor is fáj). Nekem fura volt, hogy nem az egész hasam fájt, görcsölt. Ennél a második szülésemnél már nem volt idő EDA-ra, tehát végig élesben éreztem a fájdalmakat. A derekam viszont ennél a szülésnél nem fájt.

Nem tudom, van-e összefüggés, de az elsőnél hátsó falon tapadt a méhlepény,másodiknál meg mellső falon, mélyen. Tehát nekem a fájdalom helye nagyjából megegyezett azzal, amerre a méhlepény volt.

Ezeket csak azért meséltem el, hogy lásd, még ugyanannál az embernél is másképp alakulhatnak a fájások.

2011. szept. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem sem mensi szerű görcseim voltak, hanem a derekam fájt iszonyúan illetve onnan sugárzott ki a fájdalom!
2011. szept. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem úgy volt, hogy gndoltam, ezek csak jóslók.. olyasmi volt, hogy éreztem, ahogy kemény a hasam, meg mintha ki akarna jönni a baba... de köze nem volt a menstruációs görcshöz.

aztán mivel gyakran éreztem, elkezdtem nézni az órát. 5 percenként jött ez az érzés, és a pocakom kb 10-20 mp-ig volt kemény. befeküdtem 1 kád meleg vízbe, amitől elkezdett fájni a keményedésem, így bementünk a kórházba. Szerencsére, mert már szinte el is tűnt addigra a méhszájam!

2011. szept. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hasonló. Nekem sok jóslóm volt, keményedés és menzis görcs. De miután elment a nyákdugó, onnantól teljesen máshogy éreztem a fájásokat. Ez 3 napig tartott rendszertelenül, mikor az utolsó éjjel már nem is aludtam és szerda délelőtt megszületett a lányunk. Ugyan azokat éreztem a vajúdás alatt mint az elmúlt pár napban, csak erősödtek és nagyon fájtak végül. De nekem pl végig rendszertelenek voltak a fájások.
2011. szept. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
olyan mint a menszeszgörcs csak szorozd meg 10-el !
2011. szept. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én meg szt hittem felfáztam és a vesém fáj...olyan fájdalom volt, ezért nem is vettem figyelembe, hiszen csak 35. hét volt. erre éjjel megszültem.............
2011. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!