Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » S. O. S. Holnap szülésmegindít...

S. O. S. Holnap szülésmegindításom lesz Győrben, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Annyit mondtak csak hogy 7-8között jelentkezzek a szülészeten.Nincs fogadott dokim,se szülésznőm.41+1hetes vagyok ma.

És még egy égető problémám van(amire ma a szülésznő sem tudott okosat mondani)hogy 2.napja nincs székletem,és már nagyon kell,inger megvan,de egyszerűen nem akar kijönni,annyira "nagy".Bocsi a fogalmazásért.Reggel próbálkoztam a glicerines kúppal,de semmi,pedig elég sokáig bent tartottam.11kor bevettem 2 ek ricinusolajat-még mindig semmi.Igaz,ma még nem ettem semmit,segítene ha ennék,vagy egyáltalán mit tehetnék?Mondtam is a szülésznőnek az NST-n,hogy ölni tudnék most egy beöntésért.


2010. jún. 1. 13:11
 1/1 anonim ***** válasza:

szia! 2 éve szültem (sajnos császár lett a vége) Győrben. Én is a 42. héten voltam, és indítani kellett, mert cukros is voltam. Nekem ballont tettek fel először (nem fájt), az 24 óráig fent volt, de alig tágultam tőle (elment a nyákdugó) csak szűk 1 ujjnyira. Az utána lévő nap 2 óra oxitocint kaptam, de semmi (attól rendesen vajúdsz, de én attól sem tágultam). A harmadik nap a fogadott dokim (megkonzultálva a többiekkel is) úgy döntött, hogy még kapok oxitocint (6.5 órán keresztül kaptam, csillagokat láttam a fájdalomtól), de még mindig nem tágultam, így lett császár.

De ez az én esetem, a tiéd remélem, könnyebb lesz. Amit tapasztaltam, hogy ha az oxitocintól elsőre nem is indul be, a második próbálkozás többnyire sikeres. Többen kaptak méhszájérlelő zselét is, elvileg az is jó lehet.

Ami a székletet illeti, ne izgulj, fogsz kapni beöntést, meg fogják kérdezni, hogy mikor volt az utolsó széklet, és ha aznap reggel nem volt, akkor kapsz beöntést.

Könnyű szülést kívánok és jó egészséget!

2010. jún. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!