Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet a közelgő szülés előjele...

Lehet a közelgő szülés előjele a hányinger és hígabb széklet? Az UH szerint majdnem 38 hetes a babám, a számolás szerint a 36-ot tölti szerdán.

Figyelt kérdés
Már második napja elő-előjön az erős hányinger, és a székletem is "lágyabb" lett. A védőnő szerint lejjebb van a hasam (ámbár a babám is csak most fordult meg, lehet, hogy azért látszik így). Kérdezte, mért-e az NST fájást, és csodálkozott, hogy igen, de szerintem ez normális, mert az elsővel is mindig volt. Átlag 8 percenként mérte, de ezek csak keményedések voltak, még a 40-es értékig is alig mentek ki (fél-háromnegyed percig tart egy) - ez volt pénteken. Azóta nem figyelem, de nem keményedik a pocim rendszeresen, csak nagy ritkán. Viszont tök gyengének érzem magam, és aggaszt ez a hányinger is, mert jó lenne, ha még várna a baba egy kicsit odabent. Van, akinek az UH ennyivel előbbre volt a számítottnál, mégis kihúzta a 40. hétig (vagy tovább), vagy általában előbb is jön a baba?
2008. okt. 13. 15:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én szeptember 10-én szültem, előtte való este hasmenésem volt, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Utána derült ki másnap, mikor a nyákdufó is távozott, hogy ez már a szülés elindulása volt. Az orvosom nekem ekkor mondta, hogy a lágyabb széklet ill. hasmenés lehet a szülés előjele, más esetben viszont ilyen tünetekkel, még 1-2 hetet el lehet lenni...szóval biztosan jelzés értékű, hogy közeleg, de ahogy mondod, reméljük kitart még egy kicsit. Én a 39.en szültem, minden rendben volt. 38 hetesen már nem extrém amúgy szülni. Jó egészséget, gyors szülést! :)
2008. okt. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!