Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki pont a kiírás napján szült? Elmesélnétek, hogyan indult meg a szülés? Volt előtte valami jele?

Figyelt kérdés
2010. máj. 8. 12:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én 2x szültem a kiírás napján. Az elsőnél reggel fájásokra ébredtem, de nem volt olyan erős hogy aggódjak. Egész nap ment, és egyre erősebb fájások jöttek, végül elfolyt a magzatvíz, rohantunk a kórházba, és nemsokára megszületett a most 3 éves kislányunk. :)


A 2.-nál éjszaka jöttek a 3 perces fájások. Arra ébredtem hogy már nagyon görcsölök, mintha mensi előtti fájdalom lett volna, csak sokkal erősebb. Akkor már bementünk a kórházba, és utána 5 óra mulva megszületett a fiam. Mindkettőt ermészetes úton, csodálot volt, most pedig a 3. gyerekem várom. :)

2010. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kiírás napján fájásai mellett reggel, de tűrhetőek voltak. hirtelen este 11 kor elment a magzatvizem 2 percesek lettek a fájásim és 1 óra múlva kezemben volt a kisfiam. sima szülés és semmit nem kaptam.

még jó, hogy a kórházban délelőtt bent fogtak!

2010. máj. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Gratulálok! Remélem, ma este nálam is megjön a gólya. Én holnapra vagyok kiírva, de már nem hiszek benne, hogy elindul a szülés :( Olyan, mintha már sose jönne el. Nagypn féltem, hogy túlhordom, és lám...
2010. máj. 8. 13:28
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a kíírás napján, délelőtt elsétáltam a munkahelyemre, egy rendezvényre készültek a kollégáim, ott segédkeztem (vagy inkább lábatlankodtam). aztán gyenge görcsöket éreztem, szabálytalan időközönként. 5-re voltunk visszarendelve a kórházba vizsgálatra a dokimhoz. két újjnyira nyitva volt a méhszáj és a gép görcsöket mutatott, én nem éreztem. fél 7körül burkot repesztett a doki, onnan elkezdődtek a fájások. a szülésznő adott injekciót (mint utólag kiderült oxitocin tartalmút), attól rögtön 1-2 percesek lettek - beültetett a kádba. onnan kivánszorogtam a szülőágyra felfeküdtem - kaptam másik szurit - ettől megindultak a tolófájások, és 11re megszületett Áron:)

szerintem még 1-2 napot várt volna ha nem siettetik:(

2010. máj. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Első gyermekem született a kiírás napján. Előtte 2 nappal voltam terhesgondozáson ott monták a kiírás napján menjek magzatvíz-viszgálatra és NST-re. Először a magzatvizet nézték. Szép tiszta volt. A doktornő poénkodott, lehet este találkozunk, mert első babáknál ez a vizsgálat gyakran beindítja a szülést. Kiültem a folyosóra és vártam az NST-t. Közben elmentem psilni és akkor elfolyt a magzatvíz. Egyből mentem az emeletre és 12 óra múlva megszületett a fiam. A fájásokat a magzatvíz elfolyása után 1 órával kezdtem érezni. Addig semmi különös jel nem volt. :)
2010. máj. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csatlakozom! :)

Január 7-re voltam kiírva.Előző napon jártam NST-n,az orvosom meg sem vizsgált,mosolygott egy nagyot és azt mondta,hogy "menjen haza nyugodtan,ebből nem lesz baba mostanában".Jó,hát hazaballagtam.Éjszaka pisilni indultam,már majdnem a hálószobában voltam,amikor pukk elfolyt a magzatvizem.A lényeg,hogy gyors,könnyű szülésem volt a megjósolt napon! :)


Ahogy visszaemlékeztem már korábban is,az utolsó pár napban nagyon ideges,türelmetlen és fáradt voltam.Igazán rosszul aludtam az egész babavárás alatt,de a szülést megelőző egy hétben aztán szó szerint 10 percenként vécéztem és 3-4 óránál többet nem aludtam.

Ezeken kívül különösebb jelet nem észleltem,de nyílván minden kismama másképp éli meg ezt az időszakot.

Kitartás,ne izgulj...hamarosan te is átélheted!Ügyes legyél! :D

2010. máj. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Én is a kiírt napon szültem, rutinvizsgálatra mentünk a kórházba, és már külön jöttünk haza a fiammal:)

Elég erőteljes méhszáj vizsgálat után beindult a szülés, nem véletlenül...Még maradt volna bent szerintem, de úgy olvasom másnál is sietették, nekem is oxitocinnal gyorsították. A vajúdás a kiírt nap előtt kezdődött,de már hajnali 1kor a kiírt napon végződött.Hajrá neked! Ügyi legyél!

2010. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: ja és semmi előjele nem volt, úgy gondoltam már sosem jön ki:)
2010. máj. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 2008.08.14-re voltam kiírva és akkor is született meg a fiam. Nem volt semmi előjele előtte, aznap kellett volna menni magzatvízvizsgálatra amitől nagyon féltem, reggel arra kelltem, hogy egy kis buborékszerű pukkanést hallok a hasam tályáról, és kakilnom kell. Felálltam, hogy kimegyek a wc-re és ekkor kifolyt belőlem egy nagyobb adag víz, a magzatvíz, ami nagyon csúnya színű volt, olyan zöldes sötét. Hívtam a dokit, gyors zuhany és irány a korház, még vagy 2x folyt el nagyobb mennyiség, kiderült, hogy belekakilt a vízbe azért volt olyan csúnya színe. Nem voltak fályásaim, nem tágultam. Így oxitocin infúziót kötöttek be ami fályás elősegítő. Na ettől meg is indulta, de nagyon, pedig azt mondták hogy a tolófájások ezekhez képest 10x erősebbek, na én abba belehalok gondoltam, közben lelassult a baba mozgása és vittek is császárra, ami egy megváltás volt számomra, nem fájt semmi, se a gerincbe adott érzéstelenítő se a katéter, semmi. Másnap már törökülésben fogtam a fiamat:)
2010. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Én linkelek, mert egyszerűbb:

[link]


Nem voltak előjelek. Semmi, dupla semmi. Én is azt gondoltam a végén, hogy túl fogom hordani még előtte nap is.


Holnap után lesz 1 éve, hogy a megszületett a kisfiam, és azóta is mintababa! :D Imádom! :D


Persze lehet már megindultak a fájások nálad is! :) Sok boldogságot a következő életszakaszban és gyönyörű szülés/születés élményt nektek! :)

2010. máj. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!