Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baba-mama szoba avagy "rendes"...

Baba-mama szoba avagy "rendes" kórterem? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Tanácsot szeretnék kérni, nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. A védőnő azt mondta, hogy a baba-mama szobában nincs idő semmire, a babát egy pillanatra nem hagyhatod egyedül, ezt értem is, de pl. ha látogatóm van??

Viszont ha rendes kórteremben fekszem, talán több időm lenne a pihenésre. Köszönöm a segítséget!


2010. máj. 8. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Én baba-mama szobában voltam!Baján úgy van hogy ha látogatód jön, vagy fürdenél, vagy csak pihenni szeretnél, akkor visszatolod a csecsemős nővéreknek a babát!Ennyi!Nem drámáznak érte!Nekem mondták hogy ha fáradt vagyok vigyem csak vissza nyugodtan, és pihenjek, otthon úgy is kevés időm lesz rá!
2010. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
63%
Budapesten az Istvánban csak baba-mama kórterem van, ahova a látogatók simán bemehetnek reggeltől-estig. Egyébként miért ne lenne idő semmire?? Mire kéne időnek jutnia? A kórházban enni kell meg aludni, és a babát tisztába tenni, úgy mint otthon. Majd ha hazamész, másabb lesz a helyzet, mert főzni, mosni, házimunkázni kell, akkor elhiszem, hogy kevesebb idő marad pihenni. De a kórházban semmit nem kell csinálni. Aki babát vállal, tudja mi vár rá (legalábbis sejti), az újszülöttek rengeteget alszanak, így otthon is jut mellettük idő pihenésre.
2010. máj. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szimpatikus volt a baba-mama szoba. Első gyereknél legalább az ember némi bizonyosságot szerez a dolgokról (pelusozás, köldök ápolás). Sokszor hallom viszont, ha sokan vagytok egy szobában nem olyan jó, mert babák ébresztik egymást (és titket). Na, akkor nem biztos hogy jól lehet pihenni.
2010. máj. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

szia

én sima kórterem párti vagyok. Nagyon jó volt pihenni. 16 és 18 órás szüléseim voltak, 4,8 és 4,95 kilós babákkal. Az elsőt baba-mamaásban töltöttem, a másodikat simában. Örültem, hogy minden szoptatás után van nyugodtan időm zuhanyozni, rendbe tenni magam alulról. Nem kell folyton magyaráznom a nővérkéknek, hogy miért adom be. Amúgy a sima kórteremben is veled lehet napközben a baba, csak nem te teszed tisztába és nem te fürdeted. Nyugodtan ott is ki lehet kérni, és éjszaka is éppúgy kihozzák szopizni.

De: kényelmesebb azt magyarázni, miért kéred ki, mint azt, hogy miért adod be !

Tehát én egyértelműen sima kórterem mellett voksolok!

2010. máj. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


En Madridban elek, itt (legalabbis abban a korhazban ahol en szultem), automatikusan baba-mama szobaba kerul minenki. Es a babat itt nem tudod "leadni" a novereknek sem, ott marad melletted mintha otthon lennel mar. Csak furdeteshez vittek el naponta. Igy mar a masokid ejszaka megtapasztalhattam hogy milyen lesz nem aludni ejjel :)

De en nagyon orultem hogy mellettem volt ejjel -nappal a kismanom.

2010. máj. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

én nem bírtam volna ki ha nincs velem a tökmag. nem tudtam betelni vele, még a fürdetésre is bekértem magam, előadtam a hülyét, hogy nem tudom hogy kell, így hagyták, hogy ott legyek.

amikor aludt zuhanyoztam, addig a szobatársam ránézett, vagy be lehetett adni a csecsemőszobába.

ha látogatók jöttek, kitoltam őt is, úgyis rá volt kíváncsi mendenki.

én az izgalomtól nem is tudtam aludni első éjjel (este 11kor született, de nem is voltam álmos.

2010. máj. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

13:09-es vagyok.

Miért is kellett lepontozni? Nálunk a babákat nem lehetett látogatni a baba-mama szobáknál sem. tehát neked egyedül kellett vele foglalkozni.mikor látogató jött, akkor vagy kiszaladtál a csomagért és megkértél, egy szobatársat, hogy vigyázzon a gyerekre, vagy elkezdted a csecsemősöket keresni, hogy picit be szeretnéd adni. 2 perc múlva már ott is volt a csecsemős, hogy bőg a gyerek, takarodjak a szobámba. Nem mutattak meg semmit, egymástól próbáltuk meg ellesni a dolgokat. (6-an voltunk egy szobában + 6 gyerek) Próbálj meg úgy pihenni egy kicsit. Reggel 6kor mentem szülőszobára, másnap hajnali 4kor mnetem vissza a kórterembe, és reggel 5kor már a kezemben is volt a gyerek. ennyit a pihenésről.

Nem mindenhol törődnek az anyukával, ahol baba-mama szoba van.

míg a sima kórteremben is velem volt egész nap, de nem szóltak, mikor kimentem a másik lányomhoz az előtérbe és beadtam negyed órára a babát. Szopi után elvitték megmérni, tisztába tették, én addig lezuhanyoztam. (kb. 10 perc). utána hoztam is ki a lányomat.

2010. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Én sem baba-mama szobában voltam, és nagyon örülök neki. Szülés után két napig alig bírtam lábra állni, annyira szédültem. Nagyon jó volt az a 6 nap pihi. Attól még bármikor átmehettem a csecsemősökhöz és megnézhettem a babámat. Azt viszont nem pártolnám hogy velem legyen a kisbaba, és még a látogatók is ott lehessenek. Azért ő még érzékeny. És ha elkap valami fertőzést???

Lehet hogy egyesek szerint maradi vagyok, de legközelebb is ezt választom. Utánna otthon úgyis kell az erő.

2010. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Egyértelműen baba-mama szoba!Nekem 2 gyerekem van,és egyiket sem adtam volna oda egy percre sem.Sztem baromi rossz lehet nekik,hogy 9 hónapig velünk vannak,aztán meg hipp-hopp,se az ismerős szívdobogás,se a hang,semmi.Én úgy gondolom,ezek az első napok nagyon is meghatározóak!Régen se passzolták le az asszonyok a gyerekeket,ez csak azóta van,mióta kórházban szülnek a nők,és sokkal egyszerűbb volt megoldani a higiéniát és tartani a rendet,ha mindent szigorú szabályok közé szorítva végeztek.Én is az Istvánban szültem,és egyáltalán nem lett bajuk a babáknak attól,hogy bejöttek a látogatók.
2010. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én nem bírtam volna ki, ha nem lehet velem egész nap a babám. Ugyanúgy tudsz mellette pihenni, aludni, olvasni. Egy újszülött egész nap alszik, nincs mit tenni vele. A kórházban nem is kell agyonpelenkázni őket, mert csak napi 2-szer engedik (figyelik, hogy ürül-e a magzatvizes kaki).

Ha zuhanyozni mész, vagy látogatód jön, be lehet vinni a babákat a közös helyiségbe. Ez így van minden helyen.

2010. máj. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!