Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idö alatt épültetek fel?

Figyelt kérdés
Babam farfekveses/spargas pozicioja miatt csaszarmetszesre keszulunk. Eleg sok remtortenetet olvastam a neten csaszaros szulesekrol... Ti hogy viseltetek? Mennyi ido alatt epultetek fel (fizikailag, lelkileg)? Varratotok volt vagy kapcsok? Elore is koszi! 38 hetes km
2010. máj. 3. 13:31
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Programozott császárom volt.Én csak egy dologtól féltem de nagyon,az a spinális érzéstelenitő és az,hogy utána nem érzem majd a lábaimat.Ha ettől nem féltem volna olyan kegyetlenül jobb lett volna.Amugy az első felkelés tényleg kegyetlen,de azt nem tudtam,nekem erről senki nem mesélt és ígyhogy nem készültem pokoli fájdalomra és szédülésre,hamar tultettem magam rajta.Dicsértek a nővérek,mennyit sétálok és nem hagyom el magam.Utána még ugy két hétig fájt,de nem vészes.Felszivodós varratom volt.
2010. máj. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
nekem a 3.nap már nem volt semmi bajom,csak felülésnél és az ágyra leüléskor.Nagyon pozitív élmény volt.Persze nem mindenki ugyanolyan,de nekem azt mondta az orvosom,ha első nap a fájdalom ellenére nem hagyod el magad és mindenáron felállsz és sétálsz akkor hamarabb gyógyulsz,így is lett.Nem kell félned,erőt ad majd a kis manócskád
2010. máj. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat es a biztatast!

Kislanyom majus 11-en 14 ora 56 perckor megerkezett!!! Csodalatos elmeny volt vegre meglatni, megpuszilni ot, a csaszarmetszes nem vett el semmit a varazsbol! Eletem legszebb pillanatai maradnak!

A mutet utani elso 3 nap nagyon nehez volt, nagyon eros ego erzest tapasztaltam a vagas korul, es nehezen ment a jaras, kifulladtam 5 meter seta utan... Ma 6 hetesek vagyunk, es szepen felepultem. A vagas meg mindig erzekeny, de mar csak akkor faj, ha emelek valamit.

Praktikus tanacs, sajat tapasztalatbol, csaszarmetszes elott alloknak: borotvalast elozo nap otthon elvegezni; kateter felhelyezeset csak a gerincerzestelenito utan kerni!; olyan korhazat valasztani, ahol az apa bent lehet a mutet alatt, es ahol engedik a 'szorkontaktust' apaval a szules utan, amig az anyukat osszevarrjak. Ezen kivul nekunk meg a 'beontest' is sikerult itthon megoldani (a korhazban egy kis tubust adtak, azzal kellet a mutet elotti reggelen itthon kitisztitanom magam, sokkal jobb, mint ha egy nover csinalna...). Szerencsere a fent emlitett dolgokat mind meg tudtuk igy valositani, es ez sokat segitett, kevesbe voltam kiszolgaltatott.

En alapvetoen nem birom a fajdalmat, de nagyon halas vagyok azoknak, akik biztattak itt es nem ijesztgettek, mert kibirhato volt minden, es ugyanigy vegigcsinalnam az egeszet a pici babamert! :-)

2010. jún. 23. 16:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!