Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idö alatt épültetek fel?

Figyelt kérdés
Babam farfekveses/spargas pozicioja miatt csaszarmetszesre keszulunk. Eleg sok remtortenetet olvastam a neten csaszaros szulesekrol... Ti hogy viseltetek? Mennyi ido alatt epultetek fel (fizikailag, lelkileg)? Varratotok volt vagy kapcsok? Elore is koszi! 38 hetes km
2010. máj. 3. 13:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Farfekvéses babát "szültem" császármetszéssel 3 hete.

Nagyon rövid volt neki a köldökzsínór és nem tudott megfordulni.

Nagyon féltem a szüléstől és az egész kiszolgáltatott helyzettől de jobb lett mint amire számítottam.

Maga a műtét nem vészes,semmi fájdalom.

A legszarabb nekem pl.a katéter volt és a műtét utáni pár óra de én már aznap felkeltem egyedül,zuhanyoztam és kimentem a babámhoz is:)

De napról napra jobb és mikor a babád a kezedbe lesz akkor elfelejtesz minden fájdalmat,hisz elkell látnod őt:)


Már teljesen jól vagyok,nem is érzem hogy megvoltam műtve!!

2010. máj. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

14:22-es vagyok.

Lelkileg egy cseppet sem viselt meg.

A lényeg hogy a babám és én is jól vagyunk:)))


Varratszedés nekem 10.napon volt,kb fél perc volt,semmi extra:)

2010. máj. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is program császárom volt több probléma miatt.Lelkileg nem viselt meg a dolog,egészséges 9 hónapos kisfiam van.Engem nem zavart,hogy nem szülhetek természetesen,számomra az ő egészsége,épsége a legfontosabb.Első nap volt a legnehezebb,de kibírható.Reggel született a babám,és délután már sétáltam a szobában,elláttam magam,és a babám is.Igez,hogy az első felkelés a legnehezebb,de a többi már könnyebb.Nem hagytam el magam,már másnap többször végigsétáltam a babámmal a folyosón.Csak nevetéssel,tüsszentéssel voltak gondjaim,akkor feszültek a varrataim,amik felszívodóak voltak.2hét múlva már nagybevásárlásra is mentem,főztem stb.Gratulálok!Jó egészséget kívánok!
2010. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
14:19 vagyok én is elfelejtettem:hazaengedtek a 4 napon és akkor vették ki a varratot is amit nem éreztem.gyönyörű vékony heg a szemérem domb felett.
2010. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Nekem két gyerekem van az elsőt két éve sikerült spontán megszülni, de öt hónapja szültem a másodikat és sajnos császár lett belőle. Lelkileg megviselt mert végig azt hittem hogy sikerül őt is spontán és bele sem gondoltam hogy műtét lesz ezért sokkot kaptam 2-3 hónap alatt sikerült feldolgoznom. Fizikailag nagyon egyszerű volt sok mozgás, azaz lassú séta sok folyadék a doki azt mondta hogy ilyet még nem láttott, olyan gyorsan gyógyult a sebem 5-6 liter folyadékot ittam. Másfél hét múlva már simán mentem lépcsőztem. Szóval fel a fejjel te már tudod mi vár rád és a baba minden fájdalmadat feledteti. Jó szűlést és utánna jó babázást kívánok.
2010. máj. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
21 hónapos a kisfiam aki császárral született szerencsére, most 32 hetes kismama vagyok és remélem most is császározni fognak. 12 óra fekvés után simán kimentem a wc-re. Másnap már törökülésben fogtam a fiamat. 5 nap mentünk haza a 7 nap már kinnt sétáltunk babakocsival. Úgyhogy én csak jót tudok mondani a császárról ezért is remélem, hogy most is az lesz.
2010. máj. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
nekem is az első 2 nap volt nehéz, de 3. nap már a dokim sem talált meg, mert állandóan a picúrom mellett lebzseltem. 3 héttel szülés után az egész házat kénytelen voltam újratakarítani, fát hordtam, stb, és semmi bajom nem lett. A következő szülésre is császárosra készülök. Ha jól emlékszem, 7 öltéssel varrtak össze.
2010. máj. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat es a biztatast!

Mar most sokkal batrabbnak erzem magam, jo lenne, ha ez az erzes kitartana a nagy napig! :D

2010. máj. 3. 15:01
 19/23 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem lesz semmi gond.

Én is császárral szültem 7 hónapja. Végig tudtam, hogy az lesz, farfekvés miatt, amit a végére tetézett lábtartással és azzal, hogy belekakilt a vízbe. Nekem volt időm lelkileg felkészülni, szerintem jobban megviselt volna, ha végül azt mondják, hogy természetes úton kell megszülni. Nekem csak pozitív élményem van. Külső-belső varratok felszívódóak voltak, úgyhogy nem volt varratszedésem. A varrás már nem is látszik.

3. nap lett tejem, rengeteg.

4. nap hazaengedtek, 1 hetesen sétáltattam a fiamat. Első nap tényleg rossz, de utána minden felkeléssel egyre jobb.

2010. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is csak megnyugtatni tudlak. Hidd el, hogy nem olyan vészes dolog ez sem, rengetegen átestünk már rajta és mégis mind itt vagyunk.

Nekem az első 2-3 nap volt nagyon rossz, amikor alig tudtam felkelni, elindulni, majd vissza feküdni. Aztán egyre kevésbé fájt, varratszedés után pedig szinte óráról órára jobban voltam. A 6 hetes kontrollra már minden fájdalom teljesen elmúlt.

Lelkileg semmi bajom nem volt. Nekem nem volt programozott, de várható volt a dolog, szintén faros baba miatt.

Annyit tennék még hozzá, hogy a következő babámat is császárral szeretném szülni.

2010. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!