Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés után mennyi...

Császármetszés után mennyi idö alatt épültetek fel?

Figyelt kérdés
Babam farfekveses/spargas pozicioja miatt csaszarmetszesre keszulunk. Eleg sok remtortenetet olvastam a neten csaszaros szulesekrol... Ti hogy viseltetek? Mennyi ido alatt epultetek fel (fizikailag, lelkileg)? Varratotok volt vagy kapcsok? Elore is koszi! 38 hetes km
2010. máj. 3. 13:31
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
40%

ide is fognak Neked biggyeszteni mindjárt vagy húsz horrorsztorit.

Ha van egy kis eszed akkor csak pozitív gondolatokat generálj magadnak és inkább ne olvasd a sok negatív történetet főleg így szülés előtt. Az csak jobban bestresszel.

2010. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt különösebb gond a felépülés császár után. De magas a fájdalomküszöböm, mert a szülésznő szerint példás voltam a vajúdás alatt.Elég nagy túlsúllyal szültem, mégis magamtól ment az első felkelés és zuhanyzás, és sétálgatás a műtét után. Egy-két hétbe telt, már nem is éreztem felkeléskor se, hogy fájna a seb.
2010. máj. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen,jól mondta az első válaszoló,ne is figyelj oda ezekre.Nagyon sok minden már fejben dől el,hogy hogyan is állsz hozzá.Nekem az első sima szülés volt,a második császár.Mindenki azt mondja a császár mennyivel rosszabb,de nálam pl nem így volt.Én sokkal könnyebben éltem meg mint a sima szülést.Az első felkelés,az tényleg pokoli rossz,de utána már minden egyes felkeléssel könnyebb lesz!1-2 hétig lassabban ment a mozgás(főleg a lefekvés,felkelés),de én nagyon hamar rendbe jöttem szerencsére... :) Ja és azt még hozzátenném,hogy egy elég alacsony fájdalomküszöbbel megáldott emberke vagyok... :)
2010. máj. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%

Nekem pozitív "élményem" van. Nagyon féltem, hogy hetekig az ágyban fogok szenvedni a műtét utáni fájdalomtól, ehhez képest harmadnap már egész ügyesen közlekedtem és csak nevetésnél/köhögésnél húzódott a vágásom.

Itthon se volt különösebb fájdalmam, csak néha húzódott egy kicsit. Most másfél év elteltével pedig már szinte a nyoma sem látszik.

Nekem kapcsom volt egyébként.

Kívánom, hogy nálad is hasonlóképp legyen!

°M°

2010. máj. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


23 éves vagyok 2 kislány(24 és 7 hónapos) anyucija!

Mind a ketten császáros babák voltak/programozott a csípőm miatt/.

Lelkileg semennyire nem viselt meg hisz se a gyerek se én nem vagyok kevesebb attól, hogy nem hüvelyi úton szültem!

"Rosszul vagyok" azoktól az anyáktól akik hónapokig lelkiznek azon, hogy nem sikerült természetesen szülniük.

Hát nem az a lényeg, hogy egészségesen szülessen az a baba????Az már szerintem másodlagos, hogy hogyan!

Ez az én véleményem és SENKIT nem akartam ezzel megbántani!!!


Fizikailag mind a 2 császár után baromira fáj de nekem csak az első nap fájt nagyon és kb 1 hétig éreztem és utána nem fájt már annyira, na meg nem is volt rá időm, hogy azzal foglalkozzam, hogy hol is fáj?. :)

Varrtak mind a 2-szer és az orvosom még mindig azon van elámulva milyen gyönyörűen vágott és vart!

Pár év múlva szeretnénk még egy babát, tehát harmadszor is be vállalom a császárt!


Neked könnyű szülést kívánok és sok boldogságot a babádhoz!

2010. máj. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Koszonom!

Nekem is az a legfontosabb, hogy a baba epsegben kijojjon :-) Talan csak azert emesztem nehezen, mert az 'utolso' pillanatban lett farfekveses, egesz terhesseg alatt jo kis pozicioban volt, meg a fajdalmas manualis megforditast is bevallaltuk par napja, de baba nem akarta a dolgot... A korhazban kapott csaszaros tajekoztato is inkabb megremitett, mint megnyugtatott. De orulok, hogy vannak, akiknek mindezek ellenere szep elmeny lett a szules!

En eleg nyuszi vagyok, ha fajdalomrol van szo, de remelem most az egyszer bator es ugyes leszek! :-)

2010. máj. 3. 13:57
 7/23 anonim ***** válasza:
47%
Nekem hosszú volt. 2 hónapig alig bírtam menni. Végig hőemelkedésem volt. Sajnos így kellet szülnöm. :(
2010. máj. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az első 1-2 nap volt rosszabb, nehezebben keltem, feküdtem, de nem volt vészes. Szerintem ennyi a hüvelyi szülésnél is van(gátseb meg ahogy elnéztem a kórházban sokkal rosszabb)Én 1 hét múlva már elis felejtettem, teljesen egyedül láttam el a babát, mindenféle segítség nélkül. Úgyhogy ne aggódj, nem olyan vészes az, mint ahogy riogatnak a legtöbb helyen.
2010. máj. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pozitív véleménnyel szolgálok Neked. :)

1 hónapja volt császármetsésem szintén farfekvés miatt. Én is nagyon féltem, hogy huu de rossz lesz majd, hogy hetekig alig tudok majd mozogni, én, aki 1 percig nem tud nyugton maradni...

Az első felkelés 6 órával a műtét után tényleg nem volt egyszerű, meg utána azért 1-2 napig azért óvatosan lassan kell, eléggé fáj, de már aznap szépen tudtam sétálgatni. Mikor 5. nap hazajöttünk már úgy mozogtam, hogy nem is látszott, hogy néhány napja műtöttek, persze a köhögés, nevetés még fájt akkor, de hamar elmúlt az is.

Varratom volt, amit 5. nap a távozás előtt vettek ki, és amúgy attól is jobb lett, mert kevésbé húzodott varrat nélkül. Úgyhogy fizikailag gyorsan, könnyen felépültem, lelkileg meg nem viselt meg, mert bár én is drukkoltam, hogy beforduljon, és természetes úton tudjam megszülni, de csak az a fontod, hogy a picimmel minden rendben, a szülés módja mellékes.

Úgyhogy te is gondolj erre, és ne foglalkozz a rémtörténetekkel!

2010. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Programozott császárom volt(előzetes myoma műtét miatt)és nagyon pozitív élmény volt!Lelkileg csak boldogság,fizikailag a 2nap nehéz,utána rohamléptekkel mindennap egyre jobb.Az első 12 órás fejemelgetési tilalmat tényleg tartsd be(iváshoz szívószál)Azután semmi probléma nem lesz,a babád eltereli a figyelmed minden kellemetlenségről.Jó babázást neked
2010. máj. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!