Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császármetszés...

Programozott császármetszés előtt "hagynak" vajúdni faros baba esetén?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 5. 19:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
13%

Google... Ettől okosabb lettem tényleg.


Én farost szültem, gond nélkül, mint rajtam kívül ezren... Csak a szar doki küld egy problémamentes faros babát császárra. Ez a vélemény alakult ki bennem 3 gyerek után.

2010. ápr. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%
Biztosan nem ügyeletben fogsz szülni, napközben ugyanis nincs ügyelet, a dokik dolgoznak munkaidő szerint. A kezelőorvosodat kérdezd meg ki fogja végezni a műtétet (itt lenne az ideje hogy tájékozódj a orvosoknál, ne az interneten ismeretlenektől) ha megvan a dokid neve, akkor fáradj el hozzá és beszéld meg vele hogy mire számíthatsz, hogyan fog zajlani stb. Nem tudom, te hogy vagy vele, de én egy sima anyajegylevétel előtt is beszéltem a dokival, nemhogy szülés előtt???!!!!
2010. ápr. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

nekem volt fogadott dokim, a babám faros volt és tudtam már hetekkel korábban, hogy császár lesz. Úgy szültem, hogy mikor beindult (38+3 hétre), éjjel bementem 2-re, reggel 8-kor jött a dokim, addig hagytak vajúdni, utána vizsgálat (2 ujjnyira tágultam), utána irány a műtő. Nem tudom, ez progis császár volt-e. 2 és fél hónapja történt.

(A)

2010. ápr. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

13:05-ösnek.

Mivel nincs fogadott dokim csak egy beutalóm a kórházba,ezért az fog műteni aki éppen bent lesz,a doktor személye lényegtelen tehát,a műtét így is és úgy is egyformán zajlik.

Kérdeztem,érdeklődtem a terhesgondozást végző orvosoknál hisz itt nem találom meg majd a konkrét választ de ahogy lenni szokott mindenki mást mond.


A személyes tapasztalatokr vagyok kíváncsi...!

Nem orvosi szakvéleményre....


Ha nekem mint laikusnak azt mondja egy orvos hogy a császármetszés biztonságosabb akkor nem fogok ellenkezi nekem a lényeg hogy mindketten egézségesek legyünk:-)


Aki a kérdésre válaszolt annak köszönöm!

2010. ápr. 6. 15:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha véletlenül beindulna a szülés nem kell vajudni.De ha pogramozott császár lesz a dokival lefixáltok egy időpontot és besétálsz.Nekem is volt.38hetesen és 5naposan császároztak.
2010. ápr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Jó hülyék válaszoltak neked persze TISZTELET A KIVÉTELNEK! :p

Amúgy meg lehet, hogy a 3 gyerekes anyukának a 3. gyereke volt faros (vagy a 2.) akkor már persze, hogy megpróbálják császár nélkül de a kérdezőnek gondolom az első babája lesz. Mindegy...

Nekem nincs személyes tapasztalatom de a gyerekégyon mellettem fekvő kismama progis volt és nem hagyták vajúdni hanem egy megbeszélt időpontban ment be és még aznap elvégezték a műtétet de neki fogadott dokija volt. Szerintem nem fogzs vajúdni de egy 1-2 napig biztosan "nézegetnek" majd a kórházban. És tudd meg, hogy irigyellek! :) Én 16 óra vajúdás után császárral szültem pedig ki is tágultam teljesen csak a baba nem tudott lejönni mert nem jó helyen tartotta a kezét. Ezt hívják szívásnak.

14 hónapos anyuka

2010. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Első gyerek volt faros.
2010. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Én is ma tudtam meg, hogy császározni fognak, mivel négyszer van a gyerek nyakára tekeredve a köldökzsinór. Tökre sajnálom, már annyira készültem lelkileg a szülésre és úgy vártam. Persze a gyerek és az én életem és egészségem az első, de akkor is. Szomorú vagyok.


de egyébként a kérdésre válaszolva: a programozott császár azért programozott, mert meg van beszélve, hogy mikor fog történni- így elvileg nem hagyják vajúdni az anyukát.

2010. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Én is tudtam, hogy császár lesz, de nem sem volt fogadott dokim. Engem a kiírt időpont előtt 2 nappal fektettek be. A kiírt napon reggel elment a nyákdugó, déltől görcseim voltak, befektettek a szülőszobára megfigyelésre (rámtették a ctg-t), este 6kor, műszakváltáskor megvizsgált az éjszakás doki, a fiam lábtartásos lett, 7kor vittek a műtőbe, akkor már szabályos 5 perces fájásaim voltak. Úgyhogy nekem nem volt programozott, megvárták, amíg beindul a szülés magától.
2010. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert másnak az orvosa egykor máshogy döntött, még nem kéne ítélkezni a kérdező fölött... tudtommal a mai szülészeti protokoll szerint első gyereknél - vagy ha sok idő telt el korábbi szülés óta - nem hagyják természetes úton világra jönni a babát, mert nagyobb a kockázata, mint egy császárnak. Azért, mert egyeseknek jól sikerült, nem biztos, hogy másnak pár perc oxigénhiány miatt nem agysérült babája születne. Korántsem biztos, hogy a fej ugyanis ennyi idő alatt képes követni a kisebb átmérőjű testet, közben pedig a köldökzsinórt elszorítja a beékelődő fej, és levegőt se tud még venni a baba. Nem mindig kényelmi szempont miatt döntenek az orvosok a császár mellett, hanem mert nem szívesen kockáztatnak.
2010. ápr. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!