Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szül valaki mostanában Tatabán...

Szül valaki mostanában Tatabányán? Melyik orvosnál?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:

hát én majd csak május közepén fogok szülni.bár az már mindjárt itt van.tatabánán fogok szülni.sztk-ba járok terhesgondozásra,az Eszlárihoz.sajnos orvost nem tudok fogadni,de bízom benne h ő lesz ügyeletben.szerintem nagyon jó orvos.neked ki az orvosod?mikor fogasz szülni?


33 hetes km

2010. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

én is csak június elején. most olvasva, tényleg kicsit tág fogalom a mostanában! :)

még nincs fogadott orvosom, eddig a Lollokhoz jártam, ma beszélek a Málikkal, remélem elvállal, róla is jókat hallottam!

30 hetes km

2010. ápr. 1. 06:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Málik doktort,Hetényi doktort,Varjú doktort nagyon ajánlom.

Viszont Pazárhoz ne menjetek!!!!


Én ugyan nem a tatabányai kórházban fogok szülni,de sajnos épp most jöttem haza a kórházból,mert picit bevéreztem,és megnézték nincs-e baj a babával.Kerületileg oda tartozom,de látván,milyen állapotok vannak...hát inkább pestre megyek még ha villogó szirénázó mentő autó is visz fel pestre!

2010. ápr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Én is május közepére vagyok kiírva. Azért szerintem nem olyan vészes a kórház, mint az előttem szóló írta. Máshol vannak szörnyebb állapotok is. A szülés meg a bent tartózkodás meg csak pár nap, azt ki lehet bírni szerintem. Én is feküdtem bent egy hetet terhességem elején és azért ki lehetett bírni.
2010. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az vagyok aki azt írta,hogy nem igazán szülnék a kórházban.Nem akartam részletezni de leírom miért.Oké maga a kórház és a szülészet szép,új,korszerű,tiszta.Ez rendben is lenne DE:ahogy bekerültem azonnal szóltak,hogy ezt meg azt a gyógyszert kint vegye meg valaki nekem,mert az osztályon nincs vagy kevés van!!!!

Akinek nincs fogadott orvosa,az el is áshatja magát,egyáltalán nem foglalkoznak vele,a vizitek alkalmával odavakkantanak pár szót és ennyi.Akinek meg volt fogadott orvosa és közben megszült,na az sem részesült szülése után különlegesebb bánásmódban,le se sz.rta az orvosa.Lelátogattam a gyermekágyra,na ott aztán...van külön rooming-in részleg ahol ugye full teltház van,így még az sem került oda akinek fizetett orvosa volt,betették egy 5 ágyas kórterembe ami tele volt roma származású anyukákkal.A sima gyermekágyas részlegen a kórtermekben még egy pelenkázó asztal sincs,egy műanyag szék szolgál szoptató fotel gyanánt,ha esetleg valaki nem fekve akar szoptatni.3 óránként hozzák ki az újszülötteket,akkor is úgy,mint a kilós kenyereket,szó szerint dobálják oda az anyukáknak.Ahogy leteszi a csecsemős a gyereket már el is tűnik,nemhogy szoptatási segítség vagy valami jó szó.Még egy textil pelust sem láttam,amire letennék a gyerekeket az ágyba az anyuka mellé,csak úgy pőrén ráteszik az ágyneműre.Az ágyak végén nincs kis rácsos ágyacska,vagy ez a tolható kis kocsi amibe a gyereket be tudná az anyuka tenni ha esetleg pisilnie kéne menni szoptatás alatt.A kórtermekben rendetlenség van,senki nem szól egyes anyukáknak,hogy ugyan pakoljon már kicsit össze,a szellőztetésről meg ne is beszéljünk.Egybe van rakva a sima szülés utáni anyuka a császárossal.

Volt olyan anyuka aki hajnalban szült,és délután még mindíg ugyan abban a véres szülőingben mászkált,amiben megszült.

Az orvosok úgy járkálnak vizitek alkalmával,mintha ők lennének a kis császárok,ha kérdése van a kismamának elhűlnek,letromfolják,és mellesleg hülyének nézik.


Igen valahogy biztos ki lehet bírni azt a pár napot ebben a kórházban szülés után,de ha van ennél akár egy picivel is jobb hely,akkor azt választanám,hagy maradjon meg az emlékezetemben a gyermekágy is úgy,hogy igen,jó volt,ne úgy,hogy úristen menekülnöm kellett innen már alig vártam,hogy hazaérjek.


Sokan szidják ugyan így Pestet is,az ottani kórházakat.Én mindkét gyermekemet a távolság ellenére Pesten szültem,egy olyan kórházban,ahol szöges ellentéte van a tatabányai kórháznak.

És még a tatabányai szülésznők hírdetik,hogy nem is olyan drágák:van orvos már 60.000/szülés-ért is!?....

Na hogy ebből még businesst is csinálnak,ez már azért több a soknál...


Én alig vártam,hogy hazajöhessek,és ha az OMSZ fog Pestre szállítani vajúdáskor,azt se fogom bánni.Inkább utazok 60 kilómétert,de bababarát kórházba,mint mégegyszer a tatabányaiba.

2010. ápr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én csak Szőnyt tudom ajánlani. Tatabányát semmi szín alatt...
2010. ápr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!

Az a kismama vagyok,aki negatív dolgokat írtam a tatabányai szülészetről.Leírnád,Neked mi volt a rossz tapasztalatod,élményed?

Csak azért kérdezem,mert akkor vagyunk páran,akik panaszkodunk a tatabányai kórházra:S

Köszi!

2010. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősömet egy nap túlhordás után megcsászározták. Hála Istennek, nekem nem volt tapasztalatom, mert én mindjárt Szőnybe mentem.
2010. ápr. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tatabányán NEEEE!

Főleg ne a Pazárnál!!!!



Szőny és ha lehet Ördög István!!!

2010. ápr. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!