Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek igazat mondott az...

Szerintetek igazat mondott az EDA-val kapcsoaltban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
EDA-val kapcsolatban kérdeztem az egyik csecsemős nővér ismerősömet. Teljesen kiakadt, hogy mit akarok én?! Onnan már nem "társasjáték" a szülés -mondta- és a baba rosszul érzi magát. Olyan mintha lenyugtatóznám. Nem értem, miért mondta ezt. Hiszen olyan sokan kérnek fájdalomcsillapítást.
2010. márc. 23. 08:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Lányok Nagyon Köszönöm! Megerősítettek abban, hogy előre nem tervezek. Majd ott a helyszínen eldől, hogy bírom-e ill meddig bírom. Lehet,hogy már korán kérek, de az is lehet, hogy csak pár óra után. A lényeg: sokan szültek már EDA-val és nem bántátok meg!!
2010. márc. 24. 14:25
 12/14 anonim ***** válasza:

Mi a bánatos jó isten nyilától lenne lenyugtatózva a baba ez edánál?! Az ismerősöd érzőpályái összeköttetésben vannak a méhével? Ekkora nagy baromságot is már rég olvastam...


Nem lesz semmi baja a babának tőle, nyugodtan kérd, ha úgy érzed, hogy szükséges. Előre eldönteni 2 okból sem érdemes: az egyik, az, hogy nem tudod mennyire fog fájni, lehet, hogy jobban bírod mint mások (nem egyszer hallottam anyukától, hogy neki nem fáj igazából annyira és rosszabbra számított) , a másik ok pedig az, hogy nem mindig kaphatsz edát, ez csak ott és akkor fog kiderülni (nem jó ha arra készülsz, hogy lesz eda, mert ha mégsem kaphatod, akkor rosszabbul fogod megélni)

2010. márc. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én pl nem kaphattam, bár ezt már a 34. héttől tudtam, mivel a genetikai véreredményem több kockázatot is valószínűsített! (vérrög, bénulás) Egy aneszteziológus sem vállalt be!

Így elkezdtem készülni a természetes szülésre fejben, könyvben: a tudatosítás és vizualizáció technikáját alkalmaztam, és fájdalomcsillapításnak a kád forró víz még jól esett az utolsó 2 órában.

2010. márc. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én még szülés előtt állok, mivel első baba ezért fogalmam nincs mire számíthatok. Amikor a tv-ben adták a szülőszoba című műsort én azt láttam kívülállóként, hogy az EDÁ-val szülő nők, nehezebben nyomtak, mint azok akik nem kérték. De lehet, hogy nekik EDA nélkül is így ment volna, nem tudom. Mindenesetre, ha ott leszek és nagyon lehetetlennek érzem nélküle, én is valószínű kérni fogom.
2010. márc. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!