Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek igazat mondott az...

Szerintetek igazat mondott az EDA-val kapcsoaltban? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
EDA-val kapcsolatban kérdeztem az egyik csecsemős nővér ismerősömet. Teljesen kiakadt, hogy mit akarok én?! Onnan már nem "társasjáték" a szülés -mondta- és a baba rosszul érzi magát. Olyan mintha lenyugtatóznám. Nem értem, miért mondta ezt. Hiszen olyan sokan kérnek fájdalomcsillapítást.
2010. márc. 23. 08:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
nekem anno a szülésznőm azt mondta,ha kérek gerincérzéstelenítést,akkor csak fantomfájásaim lesznek és szinte ők fogják kinyomni a gyereket belőlem.
2010. márc. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
43%

És ha sokan kérik, akkor már az jó?

Császárt is sokan kérnek, pedig nincs rá orvosi indok...

Az pedig egy hasi nagyműtét... Akkor az jó, azt kell követni?

2010. márc. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az EDA egy lidokainos fájdalomcsillapító! Nem tudom, hogy miért gondolják sokan még mindig azt, hogy mártírként kell szülni és minden szülési fájdalmat át kell élni, csak akkor leszünk teljes értékű anyák! Én EDÁ-val szültem az első babámat, mert 18 óra vajúdás után már nem volt semmi erőm és elviselhettlen fájdalmaim voltak. Biztos én vagyok a puhány, de lehet, hogy csak alacsony a fájdalomküszöböm! Mindenesetre annyi "hátrányom" volt, hogy nem szoptathattam meg a babát a szülőszobán, csak 2 órával később! 3 nyomásra meglett a baba és én nyomtam ki, hozzám sem nyúltak segítő toló kezek!
2010. márc. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért szeretik az EDA-t, mert a baba nem kap belőle. Én azzal szültem, kellett ugyan segítség a férjem személyében, de csak azért, mert nem volt erőm, és nem az EDA miatt. Úgy gondoltam, ha nem muszáj, nem szenvedek, de még így is borzasztóan fájt.
2010. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3.-kal abszolút egyet értek!! Miért kellene úgy emlékezni úgy a szülésre, hogy egy borzasztó, fájdalmas dolog? Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy nekem nem fájt, mivel én is kaptam, de sokkal elviselhetőbb volt. Nekem a szülésznőm javasolta, hogy kérjek. Ha lesz 2. babám, őt is azzal szeretném megszülni. A Világ legjobb találmánya szerintem az EDA. 12 órás vajúdás után megszültem a 4,24 kilós kisfiamat és így is azt mondta a szülésznőm, hogy azért kellett rásegíteni, hogy ki jöhessen, mert hiába nem érzed a fájdalmat vajúdás közben, de a tested ugyanúgy dolgozik és én is nagyon kifáradtam meg a kisfiam is.
2010. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én EDA-val szültem (2 óra alatt meglett) és egy cseppet sem tűnt nyugodtnak a kisfiam, ordított, pisilt és azonnal szopni kezdett. Fájásaim ugyanúgy voltak, a tolási ingert is éreztem. A nem EDA-val szülő nőknél is ugyanúgy rásegítenek kézzel, felülről, nálunk nem szeretik ha a szülőcsatornában rostokol a gyerek hosszú percekig, amikor már látják a buksiját akkor gyakran segítenek hogy 4-5 nyomásra kint legyen.
2010. márc. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Én nem kértem Edát mert már a 35.héttöl úgy kivolt nyíílva a méhszájam,hogy feküdnöm kellet 5 hetet nehogy kipottyanjon a gyerek és velem közölte a dokim a szülés napján,hogy 2-3 óra és kint van a bébi a szülés megindítása után ugyhogy én ezért nem kértem,de teljesen megértem azokat a kismamákat akik pl 6-12,16 órát vajúdnak és szenvednek,hogy kérnek fájdalomcsillapítót.Ez nem káros a gyerekre szerintem és az orvosok szerint sem mert gondolom akkor nem adnának senkinek.3 óra is kemény volt a fájásokat kibírni nem hogy 16.
2010. márc. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én is EDA-val szültem, de csak a második babámat, így tudom mia különbség. Csak jaánlani tudom!!!Mindkét szülésem ugyanúgy indítástól 5 órán belül lettek meg, de a második az EDA-nak köszönhetően messzemenőkig jobb és fájdalommentesebb volt!!
2010. márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Edánál akkor lesz a baba kókadt, ha túl sokáig kapja az anya a cuccot! Ha kibírod a bő 3 ujjnyiig, akkor már csak 2-3 óra van a végéig általában és az még nem sok. Ha viszont bekéred már szűk 2 ujjnyinál, akkor akár 8 órán át is kaphatod, mivel lelassíthatja a tágulást, de fel is gyorsíthatja. Az az igazság, hogy 50-50% az esélyed arra, hogy utána császároznak, mert a hatása 2 esélyes (lassítja-gyorsítja a tágulást).


Húzd ki a döntést, amíg csak bírod, és még tovább és még tovább, és már meg is születik a babád addigra. Ha úgy érzed már többször túl lépted a határaid, akkor kérd az EDA-t, és így alig kap belőle a kisbabád! Teljes erőbedobással tudja szopikázni a cicidet! :):)

2010. márc. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

En is Edaval szultem es nagyon jol tettem mert 25 orat vajudtam a rendszertelenekkel egyutt 36-ot.Az orvosok szerint csaszarozni kellett volna mert nem lett volna erom a kitolaskor.

Ugyan fogoval szultem de ezt tudtam elore h valoszinu igy lesz mert rosszul volt fordulva a kisfiam.

Ja es a kisfiam 4 kg 60 cm-rel makk egezsegesen jott vilagra es eleg hamar szopizott is.

Csak ajanlani tudom az edat:)

8,5 honapos kisfiu anyukaja

2010. márc. 24. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!