Miért kell kitoláskor feküdni?
Figyelt kérdés
Akárhol olvasok a szülésről, azt olvasom, hogy fekve a gravitáció ellen dolgozunk, a medence kimenet nem elég nyitott, nő az aranyér kialakulásának kockázata és a gátmetszés száma is nagyobb így, és a baba súlya nyomja a test közepén futó fő artériát. Akkor mi az előnye annak, hogy feküdni kell, ráadásul ennyire rutinszerűen, szinte mindenhol?2015. okt. 29. 14:24
11/12 anonim válasza:
Pontosan azért, hogy a kórházi személyzetnek kényelmes legyen. Mit képzelsz, majd a Nagyhatalmú Doktor Úr alulról nézi, neadjisten le kell térdelnie a földre? Hát hooogyne!
Az első kettőt én is fekve szültem, mondjuk annyiból volt könnyítés, hogy valahogy a szülőágy alja lejtett, úgy éreztem, hogy a fenekem lóg a levegőben, szóval nem egészen vízszintesen volt az alfelem.
A harmadikat itthon szültem, állva, egyik kezemmel a heverő karfájára, másikkal a fekvőfelületre támaszkodva. Össze nem lehet hasonlítani az előzőekkel.
12/12 anonim válasza:
Én kkérdeztem a szülésznőtől, hogy muszáj-e teljesen hanyatt feküdni, ő meg kiakadt, hogy dehogy. Teljesen ülő helyzetbe hozta a szülőszéket. Sőt, a kismama is tudta állítani, ahogyan neki kényelmes volt. A végén sajnos császár lett, de a próbálkozás megvolt. Teljesen állami kórházban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!