Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha nincsen sem fogadott...

Ha nincsen sem fogadott orvosom, sem szülésznőm, akkor is szülhetek gátvédelemmel? Mit tegyek ennek érdekében, ha semmiképpen nem szeretném, hogy vágjanak.

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 12:59
 1/10 anonim ***** válasza:
45%

Nekem sem volt sem orvosom, sem szülésznőm, és én sem akartam, hogy vágjanak. De amikor már a vége felé jár a szülés, és a legfontosabb, hogy az a csöppség épen, és egészségesen bújjon ki, akkor már a gátvédelem a legkisebb gondod. Ráadásul sajnos a szülőágyon már késő elkezdeni a gátvédelmet, hiszen vannak különböző olajak, masszázskrémek, amiket hónapokkal a szülés előtt már használni kellett volna. És sok múlik a szöveteiden is, hogy mennyire képesek maguktól tágulni. Jobb, ha vágnak, mint ha szanaszéjjel repedsz.


A víznek állítólag gátvédő szerepe is van, de vízben szülni itthon még nem lehet sehol tudtommal. Én vízben vajúdhattam, de a kitolásnál kivettek.


Engem végül is vágtak, és közel sem olyan rettenetes, mint azt gondolja az ember. Érzéstelenítenek (nekem az speciel nem hatott), de maga a vágás amúgy is egy pillanat. Utána 5-7 napig kellemetlen, mert szúr a varrat, és feszül, de aztán szépen meggyógyul, és elfelejtheted.


Magyarországon 90%-ban sajnos vágnak. A maradék 10%-nál pedig általában már nem az első gyerkőc születik...

2010. márc. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem sem volt sem fogadott orvosom, sem fogadott szülésznőm! Első babámat 03.03-án szültem gátvédelemmel!!!! Nem használtam semmi kencét, vagy olajat (nem azt mondom ezzel, hogy nem hatásos!!!). Én intim-tornáztam, és 36-40 hét között ittam a málnalevél teát!!!

Kicsit repedtem, de másnap már törökülésben ültem az ágyamon. 6-án már hazaengedtek. 10 nappal a szülés után már nem éreztem semmit!!

Sok sikert, kívánom hogy Neked is sikerüljön!!!

2010. márc. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én nem maga a vágás fájdalma miatt nem szeretném, hanem mert nehezen gyógyul, fáj, kellemetlen az ülés stb.
2010. márc. 17. 14:02
 4/10 anonim ***** válasza:

Nos, szerintem ez nagyban hozzáállás kérdése. Engem az elsővel vágtak, hetekig gyógyultam, jegelni kellett, nagyon csúnya volt, azt hittem sosem lesz olyan, mint régen. Ekkor határoztam el, hogy ezután csak gátvédelemmel szülök.

Az orvosommal ezt közöltem, de mondta, térjek vissza a szülésnél. A szüléskor szóltam a szülésznőnek is, s a kellő pillanatban csak egy kicsit furcsa dolgot éreztem, s megszületett a babám. Utána mondták, hogy gátvédelemmel szültem. Nem kellett hozzá semmi sem, egy jó szülésznő, aki megfelelően lazította, masszírozta a szövetet.

Természetesen szülhetsz gátvédelemmel, ezt a vajúdáskor megbeszélheted az orvossal és a szülésznővel. Azonban ha kell, és szükségesnek érzik, akkor megejtik a metszést.

2010. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

Igazából Magyarországon nem kérdeznek hanem vágnak.....vannak olyan orvosok, akik nem hívei ennek, de ezeket nagyítóval kell keresni, nem hiszem h ügyeleten pont ilyen lesz.

Egyébként nem biztos h bíznék abban az orvosban akit először látok, mert ha nem vágnak beszakadhatsz és ha nem ért hozzá, rosszabbul is járhatsz......

Nekem 3 hétig volt rossz, de hallottam olyat, akinek nem vágtak, aztán 1 év után reménykedtek benne h talán szobatiszta lesz!!!

2010. márc. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, sokkal de sokkal lassabban gyógyul ha a gátvédelem ellenére véletlenül berepedsz. Sokkal fájdalmasabb és vagy dupla annyi öltés.

Egy vágást kb 2-3 öltésből összevarrnak, míg egy repedést általában 8-al is.

Nem tudom mikorra várod a babát, de ha nem akarsz gátmetszés, akkor jóval előbb el kell kezdeni az olajozást, krémezgetést, mint ahogyan az első is írta.

Egyébként nem igaz az, hogy egyből vágnak és nem kérdeznek. Csak időben kell szólni, ennyi.

2010. márc. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
9:40-es voltam, nálam tapasztalat volt, h vágtak kérdés nélkül.....nem ért be az orvos időben, a gyerek olyan hírtelen megindult.....már tolófájásokkal feküdtem az ágyon, amikor odaért......miért kell azt írni h nem igaz?????....miért ne lenne igaz????...nálam nem kérdeztek és a barátnőmtől se és egyébként a környéken mindenkit vágtak......mert ez az elterjedt és egyszerűbb az orvosoknak......a kérdezőnek is csak azt tudom mondani, h senki sem tudja előre milyen gyorsan jut be a kórházba, ezért érdemes ezt a dolgot előre tisztázni egy orvossal vagy szülésznővel.....
2010. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki hol szült/szül.

Én Budapesten a Szent Imrében már kétszer is.

Az alternatív szobában van medence, meg is lehet benn szülni. A én dokimmal és szülésznőmmel egyértelmű volt, hogy gátvédelem lesz. (És nem masszíroztunk otthon előre, mert megpróbáltuk a férjemmel (nekem oda se ért a hasamtól a kezem), de kellemetlen volt, ezért a szülésznőm tanácsára nem csináltuk.

AZ első babának lelassult a szíve (26 óra után), ezért sürgősségi gátmetszés volt és tovább is repedtem. Egy év kellett, mire nem fájt.

A másodiknál icipici repedés lett a régi gátsebem mentén, mert az nem volt elég rugalmas.

A repedés sokkal-sokkal hamarabb gyógyult, mint a metszés, 2-3 hónap alatt semmit nem éreztem már...


Ebben a kórházban sok az olyan doki, aki nem metsz, főleg kérésre nem, de van néhány, akik vágnak mindenképpen (nővérem egy ilyennél szült 3x is, és mindig vágott neki).


Ha legalább egy szülésznőt sikerül választanod, aki csinálja neked, és mondja hogy mikor hogyan kell nyomnod (a gátvédelemnek az is a lényege, hogy ne "robbanjon" ki a baba) akkor nagyobb az esélyed a gátvédelemre, akárhol is szülsz.

Szerintem mindenképpen érdemes vele megpróbálkozni, ha úgy tűnik, nem megy, akkor az orvos úgyis megcsinálja a metszést...

Minden jót nektek!

2010. márc. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3 hete szültem én sem akartam gátmetszést de muszáj volt!1 hét volt rossz most már tűrhető ki lehet bírni.Fontosabb hogy a babád egészséges legyen!Könnyű szülést neked!
2010. márc. 21. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igaz,erre sem kérdeznek,hogy vághat-e?!tőlem nem kérdezték legalábbis.
2010. márc. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!