Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy nem folyik el...

Van olyan, hogy nem folyik el a magzatvíz és a fájásokat sem érzed, mégis megindul a szülés?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 12:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Nagynéném azt mondta, hogy nála olyanok voltak a fájások, hogy "csipkedett a dereka". De ő kórházban volt már ekkor, úgyhogy ott észrevették, hogy szül. Nekem vasránap fogják beindítani, ha addig nem indul be. Hétfőn CTG-n fájást mutatott a gép, pedig én nem éreztem semmit. Úgyhogy most feszülten figyelek minden méhösszehúzódást és derékcsipkedést. :)
2010. márc. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

Igen hallottam már 2 ilyen esetről. Ha jól emlékszem kb 1 éve lehetett Angliában egy nő szült villámgyorsan. Ezt hívják rohamos szülésnek. Kiszállt az autóból, tett pár lépést, s érezte, hogy kicsusszan a baba. Kb 1 perc alatt megszült.

Egy elég extrém eset. A szomszédasszonyom mesélte, hogy egy barátnője kerekes székes. Csodálatos módon gyermeket várt. Ki is volt tűzve a császármetszés időpontja, azonban ez a babát nem érdekelte. Egyszer csak azt vette észre az anyuka, hogy valami nem stimmel vele, s simán megszülte a babát. (Valószínű a fájásokat a test egy részének bénulása miatt nem érezhette.)

2010. márc. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Hasonlóképp voltam mint 03-15 13:27-es hozzászóló.

Nyákdugó elment enyhe mensi érzéssel reggel 8kor. Utána időnként rózsaszínes folyásom volt. fájás nem, csak néha keményedés. Ez egész nap. Enni nem ettem semmit már egész nap.Este kórház.Hazaküldtek. Éjjel 1kor kezdetem érezni újra a keményedést. Hajnali 5kor irány újra a kürház. Akkor nst, vizsgálat...végül felvettek az osztályra, de azt mondták, hogy még legalább 2 napom van, mivel ezek nem rendszeres fájások. Aztán reggel 7kor mégis irány szülőszobára, kb 11kor burokrepesztés. Na, onnantól jöttek a fájások, de nem volt erősebb, mint egy sima mensi alatt, íg kaptam oxitocint. Végül délután fél 3-kor betoltak a műtőbe és császár, mert: 3 ujjnyinál jobban nem tudtam tágulni, de ugye a repesztés miatt már elfolyt a magzatvíz, illetve majdnem elaludtam a szülőágyon a másfél napja tartó ébrenlét miatt és mert másfél napja nem is ettem semmit.

2010. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Az első baba minket is nagyon meglepett :-)

Túlhordás miatt be kellett feküdnöm a kórházba. NST nem muatatott semmit, zárt méhszáj reggel, ügyeletes doki vizsgálata alapján. Délben futott be dokim, pont ebédeltem, semmi bajom nem volt. Még keményedéseket sem éreztem. A doki azt mondta, szeretne ő is megvizsgálni, azután ehetek tovább. Kiderült, hogy a méhszáj teljesen eltűnt, a vizsgálat közben a magzatvíz is hirtelen elfolyt, és két tolófájásra a vizsgálóban megszületett a lányom (4550 gramm és 56 centi). Nagyon örültem, hogy ez nem itthon történt, és mázlim volt, mert még a választott orvosomnál is szülhettem :-). Már két darabban mentünk át a szülőszobára. A szobatársaim el sem hitték, hogy öt perce még ott ettem velük.

Na a második megmutatta, hogy lehet ez másmilyen is :-(, 9 órán keresztül fél perces fájásokkal görnyedtem, mire kitágultam. És a kitolás is jó 1 órán keresztül tartott, pedig csak 10 dekával volt nehezebb mint a nővére :-)

2010. márc. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
2. gyerekem: 2 nap túlhordás, reggel 7-kor ctg, ami rendszeres fájásokat mutatott. Én semmit nem éreztem! Doki megvizsgált, 7-8 centire voltam kitágulva. Reggel 8-kor éreztem az első fájást, 9-kor megszületett a kicsim.
2010. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan történetem nincs, de a kismamakönyvet mikor olvastam a lányom születése előtt, abban nyilatkozott egy nőgyógyász, hogy ez a jelenség nagyon ritka, de előfordul és igen van olyan, hogy minden előjel és fájdalom nélkül lezajlik a szülés, de ez azért mégsem olyan jó, mert elég veszélyes lehet!
2010. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén, hogy nem nagyon szeretnék ilyet. Persze nem vagyok mazohista, de jó lenne ha azért lenne valami egyértelmű jel. Tudom, hogy ez ritka, amikor semmi sincs, de azért egy kicsit tartok tőle, hogy nálunk is ez lesz... köszönöm szépen a válaszaitokat, legalább azt tudom, hogy nem vagyok paranoiás, tényleg van ilyen. Eddig mindenki csak legyintett, meg kinevetett, hogy ilyen nincs! Szóval köszönöm mégegyszer mindenkinek!
2010. márc. 19. 19:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!