Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan, hogy nem folyik el...

Van olyan, hogy nem folyik el a magzatvíz és a fájásokat sem érzed, mégis megindul a szülés?

Figyelt kérdés
2010. márc. 15. 12:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen eszembe jutott egy ismerősőm, hogy otthon varrogatott meg mosott és teregetett, anyukája volt nála látogatóba és látta, hogy időnként összerezzen a lánya. Kérdezte, hogy nem kéne bemennünk a kórházba? Azt mondta a lány, dehogy ezek nem igazi fájások csak keményedések. Taxit hívtak, bementek, alig tudták feltenni a szülőágyra, már kint volt a baba.

Oké volt fájás, de nem igazi.

2010. márc. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

nálam is meg kellett indítani a szülést, mert bezöldült a magzatvíz. este 8-tól kaptam az oxit a kézbe, de simán végigaludtam az éjszakát. reggel felébredtem mint máskor, néha kisebb menzi szerű görcsöket éreztem, de nem ez volt a fura, hanem az, h nem bírtam ébrenmaradni. 17 31-kor császárral megszületett a lányom. muszály volt műteni, mert egy szó erejéig sem tudtam ébren maradni.

a fiam is császárral született.

folyton kiakasztottam a nővéreket és a szobatársakat, mert olyan embert még nem láttak, akinek annyira nem fájt a császár mint nekem. műtét utáni nap lementem a kantinba (3 emelet) kávézni, törökülésben fejtem. reggelente úgy ébredtem, h hason feküdtem.

érdekes módon a nagy fájdalmakra nem reagál a szervezetem, de az enyhe sokáig húzódó fej v hátfájás kikészít.

2010. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Én hallottam már olyat, hogy valaki nem is tudta, hogy szül, és már annyira előrehaladott állapotban volt, hogy majdnem a tolófájások jöttek. Nagyon ritkán, de van ilyen...

Ha a keményedések rendszeresek, azt érzed függetlenül attól, hogy fáj vagy nem, menj be a szülészetre.

2010. márc. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém úgy született, hogy anyumnak nagyon kellett nagyvécézni. Kiment, tolni kezdett, és akkor érezte meg, hogy az öcsém feje akar kijönni. Semmi fájdalma nem volt előtte, észrevétlenül tágult ki teljesen, magzatvíznek sem volt semmi nyoma.


Sajnos az öcsém 7 hónapra született, és csak 12 órát élt. :-( 20 évvel ezelőtt még nem volt ilyen jó a koraszülött-ellátás, mint manapság.

2010. márc. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Az utolsót nagyon sajnálom. Köszi, hogy leírtad!


Mindenkinek köszi az eddigieket, ezek szerint több ilyen eset van, mint gondoltam!

Írjatok még tapasztalatokat, akinek van, légyszi!

2010. márc. 15. 20:10
 16/27 anonim ***** válasza:
Én egyik babánál 4-5 centire úgy tágultam, hogy semmi bajom nem volt, és mondta a doki,hogy na akkor megyünk szülni, és beinditották 2 óra múlva meglett. A másiknál szintén 4-5 centire nyitva voltam de nála már voltak azért keményedések és jóslók, de tényleg csak gyengén. Bementünk 1 szuri és 1 óra múlva baba.
2010. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
53%
Az egyik ismerősöm második gyermeke fájás nélkül született. Reggel felkelt, elment zuhanyozni, és érezte, hogy lejjebb csúszott a baba feje. Szólt a férjének, hogy úgy néz ki, lesz valami. A férj hívta az orvost, addig a nő felöltözött volna, de már nem volt ideje, mert a baba egy pillanat alatt kicsusszant, az anyuka gyorsan odanyúlt, és a baba pont a kezében landolt. A doki csak utána érkezett meg :)
2010. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A masodik babamnal csak osszehuzodasokat ereztem, gyakran jottek, de csak sima kemenyedesek voltak. igy tagultam 3 ujjnyira. oxyt kotottek hogy fajasaim is l;egyenek.
2010. márc. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédunk 4. gyermeke kb. 5 perc alatt született meg úgy, hogy fürdés előtt csak azt érezte, hogy "nagy" wc-re kell mennie. Leült és az első nyomásra "kiesett" belőle a baba. A mentők a méhlepényt egy átlátszó szatyorba vitték végig az udvaron, az anyukán meg csak egy köntös volt. Baba törölközőbe tekerve. Mikor hazajöttek azt mondta, hogy az ég világon semmi előjelét nem érezte a dolognak, pedig már elég tapasztalt ebben a témában.
2010. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, azt még elfelejtettem, hogy anyukának én vagyok az első gyermeke és egyáltalán nem fájt neki a szülés. Az orvos mondta neki mikor bement a szülőotthonba kötelező vizsgálatra, hogy - anyuka szülünk - anyukám meg csak röhögött, hogy milyen vicces a doki, aztán kicsit később már a kezében tartott. Nem is értette, hogy ettől vannak úgy kiakadva a nők. Na aztán jött a húgom, aki megmutatta, hogy milyen is az a szülési fájdalom, amit mások addig emlegettek. Tesóm pedig kisebb is volt nálam.
2010. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!