Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb? Többi lenn.

Melyik a jobb? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Vannak ilyen új baba-mama barát kórházak. De ezek annyiból állnak, hogy együtt vagy a babával, amit azt mondtak, hogy nem jó mert pihenned kellene, de mivel sokat sír ezért nem nagyon tudsz és MINDENT neked kell csinálni vele(pelus csere, fürcsi), még akkor is ha első baba...Nem is foglalkoznak veled.

A rendesbe meg csak akkor hozzák be még cumizik. De ez önzőség? Hogy Te pihenhess, vagy a babának jobb ha veled van, és te ne pihenjél?

Olyat is mondtak, hogy addig jó még a kórházban vagytok mert otthon már "rémálom" az egész:S

Ti hogy gondoljátok? És mit választanátok?


2010. márc. 14. 21:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Nézőpont kérdése.Egyértelmű hogy az a legjobb mikor veled van a baba egész nap, és akkor teszed cicire amikor csak akarja a drága.Velem is ott volt hat hónappal ezelőtt, ahogy lekerültem a szobára, két órára már hozták is.De azt is hozzá kell tennem, hogy baromi fáradt voltam, alig bírtam felállni, fürdeni menni, ilyesmi.Kimerített a szülés, meg az előtte való hetek, mert hetekig kórházban voltam, és nem tudtam aludni.Szóval egy hulla voltam.Igaz az én babám nem volt sírós, de a többi három baba rettentően sírt, és alig aludtam valamit a három nap alatt míg bent voltam.Volt olyan anyuka, aki úgy aludt, hogy fel sem ébredt a babája sírására, és ott üvöltött szegény picúr percegig, mégnem bejöttek a csecsemősök, és szoltak neki "Anyuka, nem hallja hogy sír a babája?"Na nekem igazából ez volt kimerítő, ilyen szempontból jobb lett volna egy ágyasban, kettesben a picimmel.

Tehát mindenképp az a legjobb ha együtt vagytok, de az mégjobb, ha külön, egy ágyas szobában.

2010. márc. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
24%
lehet lepontozni de én olyan szobában leszek majd ahol nem lesz velem a pici.biztos nagyon fog hiányozni,de én úgy vagyokm ezzel a dologgal,hogy az lesz az utolsó 3-4 napom h kipihenjem magam amég kórházban leszek.utána hetekig nem lesz alkalmam rendesen kipihenni magam a babó miatt.lehet önzőség,de én úgy gondolom h az a 3-4 nap jár egy nőnek mielőtt elkezdődne az igazi anyaság az életében.
2010. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

"lehet önzőség,de én úgy gondolom h az a 3-4 nap jár egy nőnek mielőtt elkezdődne az igazi anyaság az életében..."


Hát ne haragudj,de szerintem ez igenis önzőség...

És az nem érdekel,hogy mit érez a gyermeked az első 3-4 napban??

Én személy szerint úgy gondolom,hogy ha valaki babát tervez,akkor ELŐTTE,vagy még a 9 hónap alatt használja ki az időt!

Ne miután megszületett...akkor már "nem jár" az a 3-4 nap...


De ez csak az én véleményem,nem vagyunk egyformák!

2010. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Az igazi anyaság ott kezdődik, hogy a baba megfogant. Aki nem így gondolja, az ne szüljön. Az ilyen ember csak magára gondol, nehéz dolga lesz később, mikor a saját érdeke elé kell/ene helyezni a baba érdekét. Bár ha te el tudsz számolni a saját lelkiismereteddel, ám tedd úgy.
2010. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ott a pont utolsó! :P


Az igazi anyaság nem a szüléssel kezdődik!

Előtte kellett volna pár napot pihenni,és magára szánni!

2010. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondjátok, hogy úgy lesz a legkönnyebb, ha a kiírt szülési dátum előtti napokat pihenésre fordítom? És utána könnyebb lesz a szülés után egy-két óra után regenerálódni? Vagy az meddig tart? Azt tudom hogy kb 6 hét mire fürdeni lehet...De hogy mikor érezhetem úgy, hogy olyan lesz a testem mint előtte volt? mármint nem akarom, hogy 100% ig olyan legyen, csak arra vagyok kíváncsi, hogy mikortól lehet a második babát is tervezni? mert nem szeretnénk, hogy túl nagy legyen a korkülönbség.
2010. márc. 15. 20:16
 17/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,Kedves Kérdező,de nekem nagyon úgy tűnik mintha valami egészen más bolygóról jöttél volna...
2010. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, nem olvastam végig a hozzászólásokat, mert még az elején kiakadtam. Én bizony olyan kórházban szültem, ahol nem volt velem a baba, három óránként hozták etetni. Lehet hogy önzőség, de bizony én örültem neki. Ki bírtam magam rendesen pihenni, és ha látni akartam akkor átsétáltam a csecsemőoszt.-ra. Nagyon nyugodt volt a kislányom mikor hazavittük és a szopival sem volt gond.

A tesóm már bababarát kórházban szült, és bizony senkitől nem kapott két szó segítséget, csak odaadták neki a fiát és szevasz... Két hétig szoptatott, és sírós a babája a mai napig. (nyolc hónapos)

2010. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Én a miskolci megyeiben szültem, ami baba-barát kórház.

Az első éjszakára be lehet adni a babát a csecsemősöknek, utána csak indokolt esetben veszik be hosszú időre.

Én éjfél előtt szültem, reggel hozták a lányomat, addig amúgy is lent voltam a szülőszobán, mert nem volt mg ágy nekem az osztályon. Mindent mi csináltunk anyukák, de nem fürdettünk, mert reggel 5-6 között elvitték a gyerkőcöket mérni, fürödni, megvizsgálni, aztán fél 8kor hozták vissza.

Nekem ez így jó volt. Azért, mert velem volt a gyerek, és erre nagy igényem volt, hisz így indulhatott be rendesen a tejem, ismerkedtünk a gyerekemmel. Viszont reggel az a 2 óra elég volt ahhoz, hogy zuhany, hajmosás, kicsit rendbe szedjem magam és az anyaság új érzésével a nyakamban levegőt is vegyek.

De a 3 óránkénti "láthatás" szerintem is elavult, utálnám is. Nekem ez szempont volt, a dokimat is ezzel nyaggattam, hogy ugye nem viszik el szülés után a gyerekemet majd? Ott is volt velem a lányom a szülőszobán.


Kedves Kérdező!

A kórház jó, mert szakemberek kezében vagy és elvileg csak magatokkal kell foglalkoznod. ÉS ha nem tudsz valamit kérdezz, segítenek.

De otthon sem rémálom!

Bírom, hogy egyes anyukák ilyennek festik le az anyaságot, semmi pozitív, nekem is van sajnos ilyen "barátnőm". Az első gyerek előtt mindenki azt mondta, "majd megtudod, ha lesz gyereked"! Most meg már megvan a lányom mit mondanak? "Jaj, majd a másodiknál megtudod"!

Dugd be a füled és hallgass a saját belső hangodra, ne hagyd, hogy mások megijesszenek. Igen, lesznek nehezebb percek, de ez ezzel jár. Nem ettől kell félni szerintem.

Hol fogsz szülni?

2010. márc. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!