Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Melyik a jobb? Többi lenn.

Melyik a jobb? Többi lenn.

Figyelt kérdés

Vannak ilyen új baba-mama barát kórházak. De ezek annyiból állnak, hogy együtt vagy a babával, amit azt mondtak, hogy nem jó mert pihenned kellene, de mivel sokat sír ezért nem nagyon tudsz és MINDENT neked kell csinálni vele(pelus csere, fürcsi), még akkor is ha első baba...Nem is foglalkoznak veled.

A rendesbe meg csak akkor hozzák be még cumizik. De ez önzőség? Hogy Te pihenhess, vagy a babának jobb ha veled van, és te ne pihenjél?

Olyat is mondtak, hogy addig jó még a kórházban vagytok mert otthon már "rémálom" az egész:S

Ti hogy gondoljátok? És mit választanátok?


2010. márc. 14. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia

Ahol én szültem ott csak etetésre hozták a babát ami annyiba volt jó,hogy nagyon ki tudtam magam pihenni.Viszont nagyon hiányzott a babám :(

A következő babánál már mindenbe tapasztaltabb leszek és gördülékenyebben fognak menni a dolgok így mindenképpen olyan kórházat fogok választani ahol velem lesz. Egyébként az ilyen helyeken estére elviszik a babát tehát az éjszakád "nyugodt".

2010. márc. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Szia! Én bababarát kórházban voltam, mikor a lányom született. Igaz, nem első naptól voltunk egy szobába, mert császáros voltam. a fürdetést a csecsemős nővérek csinálták reggelente. Akkor nézte meg a babákat a gyerekorvos is. Az ilyen rooming is szobákban valóban veled van a baba, de be lehet vinni, ha esetleg látogatód van..stb. Én örültem, hogy velem volt ott is, mert az első napokban még ők is sokat alszanak.Legalábbis az én lányom nem volt fent éjjel.

Miután hazajöttünk, valóban nehezebb volt, mert nem mindig volt ott valaki, akitől tanácsot kérhet az ember. De szerintem kis idő és ráhangolódik az ember a babára. Nem volt rémálom. Sőt! Semmiért nem adnám egy percét sem.

2010. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Baba-mama barát kórházban szültem, és egész nap velem volt a baba, éjszaka is. Nekem azért volt rossz, mert császárral szültem, és alig tudtam mozogni. Na most a csecsemős nővérek kijelentették, hogy a baba a mi ágyunkba kell, hogy aludjon, mert még kell Neki a közelségünk. Alig tudtam mozogni, és ott volt mellettem egy csöppség, akit ugye nem kellett volna, hogy összenyomjak. Így én 5 nap alatt a kórházban kb.10 órát aludtam. Annyi szerencsém azért volt, hogy a fiam egyszer sem sírt ez idő alatt. És nagyon jó volt látni egész nap.
2010. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a rendes hely az olyan, hogy egész nap veled van a babád. A mai világban röhej számomra az olyan kórház, ahol 3 óránként viszik a babát enni. Ki szabja meg nekem, hogy az ÉN gyermekemet csak 3 óránként láthatom, és honnan tudják, hogy akkor éhes?

Én Győrben szültem, éjjel nappal velem volt a kicsikém, mire hazajöttünk már egész jól kiismertem. (Amúgy fürdetni nem neked kell)

Az pedig nem törvényszerű, hogy ordít állandóan, kislányom állandóan aludt, enni is úgy kellett kelteni. Hangját először 3 hónapos korában hallottuk.

Én semmi pénzért nem szülnék soha olyan kórházban, ahol nem lehet velem állandóan. 21. században élünk, nem a kommunizmusban.

Aki pedig azt mondja, hogy a babával otthon rémálom, annak 9 hónappal előbb kellett volna gondolkodnia.

Amúgy hol élsz? Magyarországon? Merre? Mert olyan furcsa dolgokat írsz.

2010. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én mindkét babám születésekor azt kértem, hogy éjjel-nappal mellettem lehessenek, nekem így volt megnyugatató. A nővérek sokszor kénytelenek sírni hagyni őket, két szopi között meg beetetik. Szerintem nagyon kevés babának elég a három óránkénti szopi és az éjszakát sem bírják ki, viszont ha felébred és sír nem hozzák ki éjjel, így vagy éhes marad, vagy betápszerezik- beteáztatják. Ha meg végre kihozzák, akkor nem éhes, nem szopik csak rágja a cicit, a tej nem indul meg, a cici viszont csupa sem lesz.

Nekem nagyon jó volt hogy mellettem lehettek, mindkettőnél rendesen megindult a tejem, és tudtam pihenni is, nem sírtak, ugyanis ha megéheztek, kaptak cicit, ha pisi-kaki volt cseréltem pelust. És segítenek a nővérek mindenben, ha bizonytalan vagy. Úgyhogy szerintem mindenképpen jó ha együtt vagytok.

El sem tudtam volna képzelni, hogy a babám, akit 9 hónapig a pocimban hordtam, születése után ne legyen mellettem. Nagyon hiányoztak volna. Elvégre az ember azt várja hogy szülessen már meg.

És tök hülyeség, hogy a kórház után otthon rémálom. Ha valaki várja a babáját, akkor nem lehet rémálom az a pát hét az elején, még ha nehezebben is indul, de hamar össze lehet szokni. Nekem mindkét babám olyan volt mint az álom és nem rémálom. Boldog, kiegyensúlyozott anyuka = nyugodt gyerek.

2010. márc. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Miskolci vagyok. És ezt mesélték nekem, hogy így bántak velük. Nagyon félek, bár igaz sokan remizgetnek is és nem a jót, hanem a rossz oldalát mutatják be a szülésnek.Még most lesz az első baba. És olvasok olyanokat, hogy volt aki alig bírt aludni, meg a szülés utáni depresszió is...

Meg anya is azt mondta, hogy jobb volt neki, hogy pihenhetett, Bár neki 4 gyerek, mind császáros, mert a nővérem nyakára rácsavarodott a zsinór és császárral kivették, utána nem javasolták neki a természetes szülést, nehogy felszakadjon a hasa.

Csak tanácsokat várok hogy mi lenne a legjobb. Eléggé félek a dologtól, de egyben már olyan izgatott vagyok és alig várom!:)

Csak az lebeg a szemem előtt, hogy ott ülünk a férjemmel az ágyon, kezemben a baba és ő pedig ölel engem. Erre várok már nagyon rég óta!

2010. márc. 14. 22:09
 7/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a baba elötti élet szólt a pihenésről,onnantól kezdve hogy elhatároztad/elhatároztuk hogy babát vállalunk,utána már ő az első és róla szól minden.Én el se tudnám képzelni,hogy az első perctől hogyan lehet lepasszolni rögtön,csak azért hogy pihenni tudjon az anyuka!?Kit érdekel olyankor az alvás,amikor ott az a gyönyörűség akit annyi ideig vártál!?Persze császár után más,azt megértem.
2010. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

22.09-es vagyok megint...

Meg ha bele gondolsz,amikor haza mentek akkor is Neked kell majd MINDENT csinálni a babóval,tehát jobb az ha nem is egy csecsemős,de egy tapasztaltabb anyuka segít,és megmutat minden,az alatt a pár nap alatt is már kicsit össze szoktok és sokkal könnyebb lesz otthon. :)

2010. márc. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút a baba-barát kórházra szavazok én is!


Nemcsak magad miatt is,de képzeld el,mit érezhet az a csöppség?!!

9 hónapig minden áldott percben együtt voltatok,és egyből mikor kijön erre a hideg-hangos-idegen helyre,rögtön elvigyék tőled??!

Tudod milyen magányosan érezheti magát?


Én biztos nem szülnék olyan helyen,ahol nem lehet velem,amikor ő,vagy én úgy kívánjuk!

2010. márc. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kiakadnék ha elvinnék a babámat tőlem. Én olyan kórházban szültem ami baba-mama barát, veled van a baba mindig, de van csecsemős részleg és oda bármikor betolhatod ha pihenni szeretnél vagy ilyesmi. Sőt kötelező is betolni ha elhagyod a szobát, látogatókhoz mész vagy stb. Az nem minden kórházra igaz, hogy neked kell mindent csinálnod... Ahol én szültem ott a csecsemősök fürdették a babákat (az enyémet én, a többit ők) pelenkát az anyukák cseréltek. Lényegében nekem egész idő alatt volt mellettem a kisfiam vagy a kis kocsiban vagy mellettem feküdt a nagy ágyban. Ha rendesek a csecsemős nővérek akkor segítenek az anyukának megmutatják azért a dolgokat, senki nem úgy születik, hogy tudja és ezzel ők is tisztában vannak. Én nem panaszkodhatok rájuk, velem rendik voltak :)

2010. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!