Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akar minden szűlnő...

Miért akar minden szűlnő saját orvost a szűlésnél?

Figyelt kérdés
Miért nem jó az ügyeletes,és a társadolom biztositó költségén?Megéri azt a sok pénzt kiadni?Végülis miből gondolja,hogy a berendelt orvos jobb,mint az aki pihenten kezdte a műszakot és úgyanolyan végzettsége van.
2010. márc. 14. 17:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
85%
Azért a szülés nem olyan, mint egy fogorvosi kezelés...én nem akartam dokit, viszont nálunk úgy van, hogy a kórházban végig ugyanahhoz a dokihoz kell járni terhesgondozásra. Őt azért úgy-ahogy megismertem ezalatt a 9 hónap alatt, és megbizom benne, jó szakembernek tartom. Mióta járok nst-re, és a többi dokival is kellett beszélnem, hát, nem tudom mit csinálnék, ha nem a terhesgondozós dokim lenne ügyletben. Utánaérdeklődtünk, kiderült, hogy nem kér sokat (kb. 30ezer ft-t)ennyit nekem megér, hogy ő legyen bent a szülésnél, ne pedig a többi unszimpatikus, önelégült f@rok. Ennyi az orvosválasztás titka.
2010. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Megértem a kérdést, mert tényleg sok pénz elmegy arra, hogy az ember a 9 hónap alatt végig magánorvoshoz jár, plusz a szülésért kifizet 30-100 ezret, ki mennyit.

Nekem is van fogadott orvosom a kezdetektől, és nem bántam meg. 3 hónapom van még szülésig, és inkább kifizetjük azt a pénzt. Pedig nem állunk ki tudja milyen jól.

S hogy mi volt az indokom? Nálam konkrétan az, hogy félős vagyok :( Eleve a vizsgálatok nem kellemesek, számomra fontos, hogy az orvos óvatos és kíméletes legyen. A "saját" orvosom ezt tudja, és próbálja elterelni a figyelmemet, viccelődik, beszél hozzám vizsgálatoknál. Minden kérdésemre válaszol, akár személyesen, akár telefonon is, bármikor hívhatom ezügyben. Nekem ez is fontos volt, mert pl veszélyeztetett terhes vagyok.

A szülésnél úgy néz ki, császárom lesz, mert problémák vannak a szememmel, s nekem ott is fontos a bizalom. Hogy ismerjem azt az orvost, aki ilyen nagy műtétet hajt végre rajtam, muszáj maximálisan megbíznom Benne.

S nem utolsósorban azért is van fogadott orvosom, mert szerettem volna ha valaki a terhesség kezdetétől végigkíséri a várandósságomat. Tudja a panaszaimat, az előzményeket, nem kell újra és újra elmagyaráznom ha bármi gond lenne.


Sajnos elég sok rosszat hallottam olyan esetekről, amikor nem volt a kismamának fogadott orvosa... A munkatársnőm éppan az ügyeletesnél szült, több mint 5 kg volt a babája mert terhességi diabetes-ben szenvedett, mégsem császározták meg, hagyták napokig kínlódni :(


Nagyon szomorú ezt így kimondani, de az én tapasztalatom és a közeli ismerőseim nagy részének tapasztalata szintén az, hogy nem nagyon törődnek azokkal a kismamákkal, akiknek nincs fogadott orvosuk :( Ez egy nagyon szomorú tény, valószínű az évek alatt mi kismamák "alakítottuk" ezt ki, hogy folyton adjuk a pénzt, és ez nem csak a kismamákra vonatkozik, hanem az egész egészségügyre.


De azért biztosan akad pozitív példa is, és sok kismama nem tud orvost fogadni, mégis minden baba megszületik.

Szerintem mérlegelés kérdése.


27 hetes kismama

2010. márc. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ki a fene pontoz már megint le ennyire?!? A véleményemet mondtam el! Le vagytok ejtve...
2010. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva csalódott vagyok én is, amikor egy ilyen kérdésnél történik, ahol a tapasztalatomat írom le... Nekem kezd már elmenni a kedvem a válaszolgatástól. Tudom, hogy nincs jelentősége, mégis rosszul esik. Biztos a hormonok :)
2010. márc. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit!!!

Sajnos abban egyet kell értsek,hogy mi kismamák rontottuk el a szűlészeket,mert fizettünk és fizetünk,azaz a nagy többség.Személy szerint,én nem fizettem,ingyen szűltem mindkét fiamat és terhesgondozásra is sztk-ba jártam,kulturált helyen,időpontra,nem kellett várakozzak.Szerintem a kórházat kell jól megválasztani,mert ahol jó a csapat,ott nincs olyan hogy gazdátlan szülőnő.Nekem jó tapasztalataim vannak és biztatok mindenkit arra,hogy ne fizessen és fogadjon fel orvost,erről le kell őket szoktatni,mert a munkájukat végzik,a hivatásukat és felesküdtek,hogy minden tudássukkal segitenek az embertársaikon,vagy mi?

2010. márc. 18. 12:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!