Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért akar minden szűlnő...

Miért akar minden szűlnő saját orvost a szűlésnél?

Figyelt kérdés
Miért nem jó az ügyeletes,és a társadolom biztositó költségén?Megéri azt a sok pénzt kiadni?Végülis miből gondolja,hogy a berendelt orvos jobb,mint az aki pihenten kezdte a műszakot és úgyanolyan végzettsége van.
2010. márc. 14. 17:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert fél, hogy nem kap tisztességes ellátást. És nem is ok nélkül, rengeteg példa van rá, hogy úgy bánnak a kismamával, mint egy ellő tehénnel, vagy még úgy sem, ha nincs szülésznője és orvosa. Én is ismerek ilyet, fültanúja is voltam. Nem hiszem, hogy te még ne hallottál volna ilyenről, ha neked pont jó élményeid vannak, akkor ritka kivétel vagy.
2010. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem jobb a választott orvos. Sőt, az is lehet, hogy a választott épp ügyeletben lesz, DE!!! sokáig úgy gondoltam, hogy nem kell választott orvos, és az érveim hasonlóak voltak, mint amiket leírtál, viszont amikor már a második terhesgondozáson teljesen képben volt a doki, hogy ki vagyok és honnan jöttem, és emlékezett, hogy mekkora volt a baba az előző alkalommal, akkor elkezdtem azon gondolkozni, hogy mi van, ha egy vadidegen lesz ott a szülésnél. Igen, valószínűleg ugyanúgy fog vágni és varrni és ha minden jól megy gond nélkül jövünk ki a szülőszobáról én és a baba is, de mégis biztosabbnak érzem, ha valaki olyan lesz ott, akit egy kicsit ismerek már és ő is tudja a "múltunkat", nem a papírjaim nézegetésével fogja tölteni az időt, hanem csak és kizárólag a mi igényeinkkel törődhet. Nekem ezért lett végül választott orvosom és emiatt úgy gondolom, hogy megéri azt az összeget, amit rászánok. Ja, és nem kért konkrét összeget, hanem azt mondta, mindenki annyit ad, amennyit gondol, előleget nem fogad el! Ez is nagyon pozitív a számomra.
2010. márc. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

Semmi pénzért nem pénzelnék orvost. Azért kapja a fizuját, hogy ellásson.

Egyik szülésemnél sem volt orvosom, szülésznőm, mégis tökéletesen, rendesen, kedvesen, figyelmesen, türelmesen elláttak, dícsértek és minden rendben volt.

A gyesemből különben sem telik százezreket kiadni...

Nem beszélve arról, hogy minden ismerősöm orvosa akkor épp külföldön volt, nyaralt, továbbképzésen volt, szabin volt, vagy épp csak másik szülésnél, tehát megette a fene...

És ha belegondolok, hogy egy nőgyógyász (szülész) mennyi pénzt hazavisz egy hónapban... a bőr szakad le az én pofámról...

2010. márc. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Nekem nem volt "fizetett"orvosom épp aki ott volt de ő sem "zavart sok vizet" az ügyeletes szülésznő levezette a szülést.Az orvosnak csak utána el kelett látni.Szerintem a szülésznő a leg fontossabb.Kétszer szültem mind a kétszer ezt tapasztaltam.

29 hós és 2 hetes gyerkőc anyukája

2010. márc. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
En a legjobbat akarom magamnak es a babanak, ezert nem is volt kerdes, hogy fogadjak orvost es szulesznot. Sajnos van kulonbseg Orvos es Orvos kozott is, nem veletlen, hogy vannak "sztardokik"... Nem veletlen fizetnek meg egy egy orvost sokkal jobban.
2010. márc. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
67%
Azért, mert okkal választja magának, és sokkal oldottabb, gördülékenyebb a dolog. Én legközelebb is nála fogok szülni, maximálisan megbízom benne, és még azt is elkerülném szívem szerint, hogy az első vizsgálatot az ügyeletes végezze. Ja és a szülésznő talán még fontosabb!
2010. márc. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a terhességem alatt végig magánorvoshoz jártam,de nem állt szándékomba a szüléshez felfogadni,jó volt nekem az ügyeletes doki,és amit a fogadottnak adtam volna azt mind a babámra költhettem ami nagyon is jól jön olyankor.Egyébként szerencsém volt nagyon mert rettenetesen aranyosak voltak, 4,5 órát töltöttem a szülőszobán a szülésznő 5 percre nem mozdult mellőlem és a doki összesen kb 40 percet nem volt mellettem,egyébként ő is végig ott ült és biztatott. Azért a szerencséhez hozzátartozik,hogy pár nappal húsvét előtt volt és nyugi volt az osztályokon,de megtehette volna a doki,hogy csak néha rám néz meg a végén bejön,örülök,hogy ez nem így történt.
2010. márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Engem megnyutatott a tudat, hogy ismerem a dokit és ő is ismer már engem, ill. bármikor "ugraszthatom". Sosem voltam előtte kórházban, ezért azt sem tudtam, mire számítsak. Nem volt olcsó, de nekem megérte, most is nála fogok szülni. Valószínűleg az ügyeletes is jó lett volna, de én örültem, hogy ő van ott velem. Végül ő is császározott meg - nagyon-nagyon jó döntés volt, mert élünk mindketten és egészségesek vagyunk. Nem is akarok belegondolni, mi van, ha csak egy kicsit is nemtörődöm dokit kapunk...
2010. márc. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én is fogadtam orvost, szerencsére. (Komplikációk, végül kb. 3 hét kórház...) Amíg bent feküdtem, sajnos sok rosszat is tapasztaltam. A kórházi személyzet pl. gazdátlan betegnek hívta azokat, akiknek nem volt orvosuk... Ettől függetlenül persze sokaknak minden rendben zajlott különorvos nélkül is, de én utólag nagyon örülök, mert nem biztos, hogy a külön odafigyelés nélkül ennyivel megúsztuk volna.
2010. márc. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát első szülésnél nem volt orvosom!Lement majdnem három műszakváltás mire az egyik orvos foglalkozott velem és azt mondta sűrgősen császár!Majdnem ottmaradtunk mindketten én is és a kilányom is!Pedig akkor már könyörögtem hogy csináljanak végre valamit!A férjem nem volt bent,de gondolhatjátok mit érzett,amikor csak azt látta hogy egy "sereg"orvos rohan be és nem mondott neki senki semmit!Ezt sajnos a mai napig nehezen feledjük,de a kislányunk kárpótól mindenért!Persze ez nem azt jelenti hogy mindenkinek így kell járnia,de a bajt meglehet előzni,én sem vagyok "pénzes" de inkább fizetek,megfogadtam ezt a hibát nem követem el mégegyszer!Most szülök hamarosan,második gyermekemnél teljesen más ellátásba volt részem,és igazi kismamának érezhettem magam!
2010. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!