Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mostanában Bajcsyban szült...

Mostanában Bajcsyban szült anyukák! Írnátok pár sort, mire számítsak, ha bemegyek a kórházba? Szült valaki ügyeletesnél?

Figyelt kérdés
Az orvosom Sulyok doktor, sajnos újabban nem vállal fogadott orvosként anyukát, így ügyeletesnél fog születni a baba (remélem, majd ő lesz bent). Csak jövő héten megyek hozzá, viszont annyit görcsölgettem éjjel, olyan érzésem van, bármikor jöhet a baba... írjatok légyszi, hogy zajlik a betegfelvétel? Hova kell menni, rögtön A épületben a harmadikra? Utána mi van, megvizsgálnak, és rögtön a vajúdóba kerülsz? Mikor öltözöl át? Lehet szobát választani? Ha gátvédelmet szeretnék, vinnem kéne olajat? Bármilyen információ jól jön, mi történik ott konkrétan! Egyszer jártam már bent a szülészeten, megnéztem a szobákat. Köszi minden infót!

2015. aug. 29. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia,én egy éve szültem. Betegfelvétel nincs,ha szülni mész,felmész a szülészetre,becsöngetszkijön a nővér mondod mi a helyzet. (nekem inditottak mondjuk de mondták előtte mi lenne a menet) Beöntés külön helyiségbe van,közvetlen onnan nyílik a fürdő,le tudsz tusolni. A fájások alatt nézték a szívhangot,meg mondták,hogy sétálgassak a folyóson (bár elég gáznak éreztem folyó magzatvízzel) Én a tusolás után vettem át hálóinget,és úgy láttam mások is akkor. Szobát nem választhattam,a nővér kísért be (a vajúdóba) Nekem volt orvosom,nála volt olaj,amúgy nem tudom kell-e ha gondolod vigyél. Ha van még kérdésed nyugodtan írj :-)
2015. aug. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én 10 hónapja szültem ott utoljára. Mindkét szülésnél VOLT! betegfelvétel. Először tehát oda mész, megkapod a kartonod. Felmész a szülészetre, lehet, hogy csengetni kell. Megnéznek, ha még sok időd van akkor ctg-re tesznek, beöntést kapsz majd egy szobát. Átöltözöl, jön a doki, kérdéseket tesznek fel, figyelnek. Szülés után rádteszik a babát, majd ha megvizsgálták visszakapod. 😊 Két óra múlva mehetsz a szobádba. Nálam nem volt gátvédelem, erről nem tudok mit mondani. A Sulyok tényleg normális. Az én orvosom a Polgár doktor volt mindkét esetben. Velem rendes volt és profi! A csecsemősők most már normálisak.
2015. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 18 és 2.5 hónapja szültem ott. Elsőnél befektettek így megvolt hányra kell odamennem és bejelentkeznem utána a szülészeten elrendeztek.

Másodiknál úgy mentünk h elfolyt a magzatvíz, szülőszobához mentünk ott megvizsgáltak h tényleg, ezután a páromat küldték le h vetessen fel a betegfelvételen. Az elsőnél oxitocinnal indították, másodiknál ballonnal szerettek volna fájásokat csinálni... 12-12 óra után sem volt fájásom, ráadásul 2 ujjnyinál megállt minden így császár volt mindkettő. Másodiknál a heg nagyon fájt. Mindkét esetben ügyeletes volt bent, nekem nem volt velük gondom. A szülésznők angylok... Csecsemősök közt is csak egy volt bunkóbb a többi nagyon kedves.

2015. aug. 30. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Sokat segít!
2015. aug. 30. 01:56
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen be kell jelentkezni,de először a szülőszobára mész, ott megnézik, hogy tényleg maradnod kell e ( szülni fogsz e) és ha igen, utána ráér apukának lemenni és bejelentkezni.

Én spec.nem kaptam beöntést, pedig kétszer is szóltamm érte, mert attól féltem a legjobban,.hogy baleset történik közben, de valahogy elfelejtették.

Amig várták az orvosomat rámrakátk a ctg-t és vártunk.

Utána megjött a doki, kértem EDÁ-t, azt beadta az anesztes, utána vártuk a tágulást,de sajnos megállt, így oxytocint kaptam, na attól került minden sínre,megszületett reggel a fiam, volt gátvágás, előtte kaptam oda le érzéstelenítőt majd összevarrtak addig elvitték a babát és apukának adták.

2 órát még ott voltunk, pisiltem majd átmentünk a nőgyógyászati részlegre mert csak ott volt hely.

Szobát nem választhattam, ők mondták melyikbe megyünk.

Én a császárosban voltam, asszem zöld van mellette és sárga vele szemben.

2015. szept. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Igazad van kedves utolsó. Mivel nálam nem volt kérdés hogy szülni fogok, ezért jelentkeztem be előbb. Valóban, nem biztos, hogy ott is maradsz. 😊
2015. szept. 1. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Túl vagy már rajta? Minden rendben volt? Én is ott szültem, és mindkettőt a Sulyoknál, bocsánat, hogy kicsit off, de tényleg nem vállal már fogadott orvosként szülést?
2015. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7.: Jól írta a kérdező, nem vállalja már.

Kérdező: Mikor mész/voltál? Kinél szültél és milyen volt?

2015. szept. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
még mindig bent van a baba!(39.hét... ezek szerint jóslóima vannak bőven). igen, úgy van, hogy nem vállal már szülést. ezt a kórházban is megerősítették nst-vizsgálaton, mikor csodálkoztak, hogy hozzá járok.
2015. szept. 5. 19:46
 10/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok,hát ezen nagyon csodálkozom,és fáj is a szívem érte,szerintem a legjobb dokik egyike,kiváncsi lennék miért hozta ezt a döntést! Drukkolok Neked,remélem minden rendben lesz,majd mesélj,ha túl vagy rajta!
2015. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!