Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen ügyeletesnél szülni?

Milyen ügyeletesnél szülni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyeség, de tényleg ugyanúgy figyelnek rád, mintha lenne fogadott orvosod...jó és rossz tapasztalatpk egyaránt jöhetnek!
2013. júl. 12. 16:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem császárom lett 36.héten de ügyeletesnél szültem. Rátekeredett a zsinór a lányom nyakára és nagyon odafigyelt a doki. Mindjárt észrevette h gond van és azonnal tolt is a műtőbe. Sőt volt egy csaj akit előttem akartak betolni neki a fogadott dokija összeveszett az ügyeletessel aki engem császározott h márpedig engem tolnak hamarabb mert nagy bajok vannak. Gyönyörűen össze is varrt. :) nekem jó élményem van vele kapcsolatban. De biztosan vannak erre ellenpéldák is. :)
2013. júl. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%
ez egész biztosan dokitól függ. van amelyik le sem car, van aki még kiteszi a lelkét. az a baj, ha nem fogadsz dokit lutri, h. melyiket kapod.
2013. júl. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gömbicica ***** válasza:
100%

ha probléma mentes volt a 9 hónap, akkor szerintem simán.

sok példa volt már arra, hogy volt fogadott doki, és PONT AKKOR MIKOR kellett volna, éppen nyaralt, telelt......

Meg aztán kórháza is válogatja. vannak azért még becsületes nőgyógyászok!!!!Terhesgondozáson nem tudom hogy megy most, régen nem mindig ugyan annál voltam.Igy le lehet szürni, hogy ki milyen hozzáállással bir.

Sok sikert a picidhez.

Minden esetre akár ügyeletesnél, akár fogadottnál fogsz szülni, tartsd nyitva a szemedet!!! tudom akkor mással van az ember elfoglalva, de mégis.

ha bármit érzel, vagy gondolsz, ne hagyd magad lerázni, hogy ohhh majd elmulik, ohhh ez természetes még ilyenkor....

Manapság már az édesapákat is sok helyen beengedik. Vidd magaddal Őt is. Nyugodtabb leszel. Régen nem volt ilyen sajnos :-( én jó néven vettem volna.

Vigyázz magadra, problémamentes vársandósságot, és szülést kivánok, valamit sok-sok tejet a babádnak!!!


Egy ismerős majdnem elpatkolt, ő magánkórházban szült!!!!

ugyhogy egyikre-másikra sincs semmi garancia!!!

üdv.

2013. júl. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer volt fogadott orvosom, mégis kétszer szültem ügyeletesnél. Az elsőnél elutazott szabira a dokim, és rábízott egy dokira, aki ugyan tudott rólam, de nem ismertük egymást. Rendes volt, semmi gondunk nem volt, és fele hálapénzt fogadott csak el :) Másodszorra megrepedt a burok idő előtt, és a fogadott dokimnál nem szülhettem, mert abban a kórházban nincs PIC. Idegen kórház, idegen szülésznő, idegen orvos, és a félelem, hogy koraszülött a babám (34+5), annyira azért nem volt "kora". A doki, aki felvett, bement a műtőbe épp, mert a hidegfront miatt császáros ikres kismama jött, én meg úgyse tágulok, fájás alig, hát aludjak reggelig. Jött egy fájás, és a fiam azonnal. A doki, aki felvett, nem tudott jönni, kirohant egy másik, beugrott, kesztyűt húzott, vágott, és a kezében a fiam. Aztán összevarrt, és nem is nagyon találkoztunk utána, kontrollra menjek vissza a magándokimhoz. Hálapénzt nem fogadott el. A szülésznővel sem töltöttünk el sok időt, de nagyon kedves volt velünk. Utána az osztályon nem sokat törődtek velünk, nem is ismert senki, de nem nagyon izgatott, a babámhoz rohangáltam át úgyis a koraszülött osztályra. Most harmadszorra szülésznő, orvos, a kórház, ahol tutira van PIC, minden megvan, aztán meglátjuk. Kérdésedre válaszolva, szerintem nem voltak velem udvariatlanok, vagy nem elég kedvesek, mikor látták, hogy gondozott a terhességem, orvosom, szülésznőm is van, csak nem ott, akkor egész másként kezeltek, mintha csak beestem volna. Ha sokkal tovább tart a szülés, biztos kellemetlen lett volna, ha esetleg nem kedvesek, de mivel össz 2,5 óra volt a beérkezéstől számítva, nem volt gond.
2013. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Engem egy ügyeletes,még csak rezidens orvos szülesztett meg,és mindössze 4 évvel idősebb volt mint én.

Pedig koraszülésem volt,sürgősségi császárom és életveszélyben voltunk mindketten (a fiam és én)egyéb más okból.

Nyilván volt vele egy adjunktus is,de ő csak felügyelt.

DE,profin dolgozott,rendes volt,nem kapkodta el a dolgot és pénzt sem fogadott el...

2013. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!problémamentes vagyok a 35. héten, sajna másra is kell az a pénz amit fogadott orvosra költhetnénk, így amellett döntöttem, hogy nem kell doki. Szülésznőt sajnos doktor nélkül a kórházban nem lehet fogadni. Majd meglátjuk.
2013. júl. 12. 21:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott orvosom, mégis úgy alakult, hogy sürgősségi császárom lett az ügyeletesnél. Nagyon figyeltek, minden gyorsan és simán ment. Teljesen meg voltam elégedve. Az orvos minden nap bejött hozzánk, pont mint a fogadott orvosom.

Lehet, hogy szerencsém volt, és orvosfüggő a dolog. De ennek ellenére legközelebb is inkább fogadott orvosom lenne, engem ez megnyugtat.

2013. júl. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
az elsőt fogadott dokinál,és szülésznőnél szültem,a másodikat ügyeletesnél.Meg kell mondjam sokkal jobb volt a második szülésem,az ügyeletes kedvesebb volt,mint akinek tömtem a zsebét hónapokig.Hol szülsz?
2013. júl. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szegeden szültem ügyeletesnél. Életem legszebb élménye!!!

Mikor a doktornő a tolás kezdetén azzal a mondattam jön be a szobába, hogy "Elnézést, hogy csak most tudtam jönni, de hosszú volt az éjszaka..." akkor már úgy gondoltam, hogy semmivel nem kapok kevesebbet. Végig bent volt a dokinő, beszélt ő is, kedves volt, segített, a szülésznő előtt is le a kalappal!!!

Végig tudtam, hogy a babám is, és én is biztonságban vagyunk.

Nem szabad előítéletesnek lenni, mikor megérkeztünk (éjfél) a dokinő nem volt szimpatikus, úgy kérdezgetett (betegfelvétel) hogy azt éreztem teher vagyok neki, fáradt, és nyűgös volt. Lehet, hogy én voltam érzékenyebb, nem éreztem biztonságban magamat, sok minden történt hirtelen... Lehet, hogy ő is fáradt volt, talán akkor lett kiugrasztva az ágyból, és épp csak lehunyta a szemét... Ki tudja. Szerintem fogadott orvosnak is lehet rossz napja - sőt bárkinek.

Minden esetre nem ítéltem el, így álltam hozzá, és a végére TÉNYLEG életem legszebb élménye lett!

2013. júl. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Két szülésen vagyok túl. Az elsőt fogadott dokinál, de az ő ügyeletében, a másodikat (nem ért oda a dokim) ügyeletesnl szültem.

Nos, szerintem van különbség. A fogadott dokim, bár ügyelt, rengetegszer bejött hozzám, érdezett, nyugtatott, beszélt, több szülésznőt is küldött - viszont kifejezetten terhesnek éreztem ezt abban a helyzetben (nem volt komplikáció), mert zavart a beszéd, az emberek jelenléte. De látszott, hogy igyekezett, odafigyelt. A szülés után minden nap bejött a csecsemőosztályra, megnézte hogy vagyok, ő is pluszban vizsgált, a varratokat ő szedte ki.

Másodszor szintén problémamentes volt az esemény, az ügyeletes doki felvett az osztályra, burkot repesztett és utána a kitolásnál odaállt mellém míg a szülésznő védte a gátam és levezette a szülést. Amikor a babám kibújt, megnézett, kitisztított és gratulált. Most is zavaró volt az emberek jelenléte, így üdítően hatott, hogy nem volt ott és nem kellett beszélnem, válaszolnom. Ő nem jött utána külön megvizsgálni, csak az ügyeletes (és a fogadottam a legvégén, amikor visszaért a nyaralásáról), a varratokat is az épp ügyeletes doki szedte ki.


Szerintem emberfüggő, kinek mi tetszik. HArmadszorra én biztosan nem fogadom fel a dokimat csak a terhesgondotzásra, ha a terhességem megint problémamentes lesz, szülök majd ügyeletesnél, viszont a szülésznőt fel fogom kérni, mert igaz a közhely, hogy jó esetben csak ő végez bármit :)

2013. júl. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!