Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tartjátok önzőnek, hogy...

Nem tartjátok önzőnek, hogy azzal védekezzen a leendő apa, hogy nem bírja majd nézni, hogy szenved a vajúdó felesége, ezért nem bitos, hogy benn tud lenni a szülésnél? 34hetes vagyok

Figyelt kérdés

A párommal próbáltam beszélgetni a szülésről, hogy mit gondol, bejön-e stb. azt mondogatja, hogy persze, bejön és velem akar lenni, de nem akar beszélni a szülésről.

Eddig kicsit bizonytalan voltam ezzel kapcsoltaban, éreztem, hogy vmi nem stimmel, mondtam, hogy nem ezzel mérik a jó apaságot, hogy ott lesz-e vagy sem, neki kell döntenie, de ha nem szeretne ott lenni, akkor még előtte beszéljük meg és egy bnőmet hívom, hogy legyen velem vki.(persze legjobban a páromnak örülnék). Csak ezt hozta fel indoknak, hogy milyen nehéz tehetetlenül nézni, hogy szenved a másik, amivel teljesen egyet is értek, na de kérem: én nem mondhatom, hogy 'nem bizti, hogy végig tudom csinálni a szülést, hisz az olyan nagyon fáj'?! elvégre nekem fáj és én nyomom ki a gyereket... nem támogatnia kellene, ahogy csak tud a saját érdekeit kicsit félretéve?

persze ha nincs más indok.... de mi lehet a valódi ok, ha nem ez? és miért nem akar a szülésről beszélni? itt lenne az ideje, nem? mert akkor én is úgy készülök lelkileg.


2010. márc. 4. 20:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ezt fogom csinálni! Megbeszélem a barátosnémmal, hogy legyen ő is ott 'B' tervnek! :-)

2010. márc. 4. 21:12
 12/22 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk is úgy volt, hogy nem lesz bent a párom, pont az miatt, hogy szenvedni lát, nem tud tenni semmit, kiabálok majd stb. stb. Én ezt megértettem és elfogadtam, mert én sem szerettem volna ha igy lát. Azután úgy alakult a dolog, hogy kértem epidurált. Amig tágultam (ami ugye igy nem fájt) mondták, hogy nyugodtan bejöhet a párom, és én be is hivtam. Beszélgettünk, el voltunk. Majd amikor már egy jó ideje tartott ez az állapot én kezdtem nagyon elfáradni, mivel akkor már 24 órája nem aludtam. És akkor nagyon jó volt, hogy bent volt, mert tartotta bennem a lelket. Majd bejött a dokim, és egyszercsak elkapta a lábam, hogy nyomjak! A párom bent volt, és szóltam neki hogy kapja el a másikat :) És 2
2010. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

folytatom, szóval 20 perc alatt megszületett a kislányunk. Mivel nem nagyon éreztem fájdalmat, igy nem adtam ki nagyon hangot, hanem nyomtam, és utólag mindenkienk ezt mondta, hogy hang nélkül szültem (persze az eda miatt) Ami zavarta egy picit az a sok vér volt, de nem nézett oda, hanem nekem drukkolt, utána meg babázott :)

Szóval nem igy terveztük, de nagyon jó, hogy igy alakult.

Viszont a sogoroméknál pont forditva volt. Bent akart lenni az apuka viszont annyira ki volt az anyuka, hogy apuka kiment mert totál sokkot kapott....

2010. márc. 4. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

A B terv jogos!


Elmondom az én fura esetem:


"A" terv: apuka (aki már az elején kijelentette, hogy valószínű nem fogja bírni végignézni, így legyen még valaki mellettem!


"B" terv: anyósom (aki az utolsó hónapban minden nap felhívott, hogy na akkor megyünk a szülőszobába, mert ő ott akar lenni az első unokájának az érkezésénél!)


Mi történt ott és akkor?


Apuka könnyes szemekkel, de semmi pénzért ki nem ment volna fia érkezésénél.

Anyósom nem bírta a végét, és könnyes szemekkel tántorgott ki a vajúdás végén, teljes kétségbe esve, hogy mi lesz (császár esélyes volt a vége a szülésemnek)

Az ikertesóm pedig bár megkérték, hogy a tolás megkezdése előtt fáradjon ki, de ő úgy szorította a fotelt mondogatva, hogy ő már pedig ezt ki nem hagyja, és ledermedve nézte végig, ahogy kitolom a 4 kg-s fiam 6-7 perc alatt. Még fényképezni is elfelejtett, annyira ledöbbent a látványon (fiú az ikertesóm).


Szóval aki nagyon akart, ő nem bírta a végét, aki nem akart meg 2 is bent maradt! :D


Akár még egy "C" terv sem árt! :):)

2010. márc. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
64%
Én mindig úgy gondoltam, hogy örülök, hogy nekem kell szülnöm, nem pedig a férjemet végignézni, ahogy szenved. Amúgy is rosszabbul érint, ha az ő feje fáj, ha ő vágja el a kezét, mint ha velem történne. Úgyhogy ilyen alapon teljesen hihető, hogy valakinek nagyon nagy megrázkódtatás lenne végignézni, ahogy szül a felesége.
2010. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Kicsit hasonló szituációban vagyunk: szeretném ha benn lenne a párom, mert magamból kiindulva én nem hagynám ki, lehet hogy az életben többet nem lesz lehetősége szülést végignézni és elvégre saját elsőszülött fia fog kibújni. De mondom itt magamból indulok ki. Ismerve őt meg hogy milyen érzékeny az orvosi dolgokra (tű látványától rosszul lesz, még a kiskutya oltásakor is kiment a helységből) szóval én magam is azt mondom hogy NE legyen jelen. Ha lehet kérni kérni fogom hogy egy nővér hívja be amikor már fürdetik a babát, hagy legyen egy olyan élménye hogy látta frissen születettként, de ha nem lesz rá lehetőség beérem annyival hogy a pólyában látja amikor kihozzák. Neki így is élmény lesz, ez a látvány ivódik majd az agyába és az lesz az emlék hogy tövig rágta a körmeit a folyosón és halálra izgulta magát mire kihozták a gyönyörű kisbabáját. Amúgy nem gondoltam hogy ennyire megrázó lehet, de ctg-n a minap hallotta megy vajúdó kismama sóhajtozását csak egy percre, de majd a szívem szakadt meg, pedig ő nekem idegen. Lelkileg nehéz ezt a szenvedést tehetetlenül szemlélni. Bocsi ha hosszú voltam :) Szép szülést apával vagy apa nélkü :)
2010. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%
Hááát,nekünk első babánk lesz......de én véletlenül sem szeretném,hogy bent legyen a férjem,nem neki való látvány ez az egész,meg nem kell látnia ,hogy hogy szenvedek,anélkül is tudja majd értékelni,hogy világra hozom a kisbabánkat:)Hogy nem akar róla beszélni?Én megértem,mért kell megtárgyalni,hogy ott alul hogyan,meg mikor jön ki a gyerek?Szeretném,ha utána is nő maradnék a szemében,akit kívánni fog!Mi így gondoljuk,de mindenkinek egyéni hogy eldönteni a párjával,hogy hogyan csinálja....kicsit mégis azt érzem rajtad,hogy követelni akarod a magyarázatot,miért nem akar róla beszélni....34 hetes km
2010. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

nem értem, miért nem akar beszélni a szülésről... és mindez azért meglepő, mert amióta ismerjük egymást, ilyen még nem fordult elő... mindent meg tudunk beszélni és mindenről őszintén, nyíltan. még soha nem feküdtünk le egy este sem úgy, hogy bármelyikünkben tüske maradt volna olyan dolog miatt, amit nem beszéltünk meg. ez új nekem, és meglepődtem.

De képzeljétek el, megbeszéltem a barátnőmmel, és mondta, hogy szívesen ott lesz, ha a párom kidőlne a sorból. :-) mondtam is a páromnak, hogy lehetne egy ilyen 'B' tervünk.

És képzeljétek azt a választ kaptam, hogy rendben, de csak kispados lehet, mert ő szeretne velem lenni, csak fél.

Mostmár értem! Tényleg szeretne ő ott lenni, de fél. Ezt nem gondoltam volna, mert rajtam még nincs az a para...

2010. márc. 5. 23:03
 19/22 A kérdező kommentje:

nagyon furcsa nekem, hogy az én mindig erős párom fél.

tegnap még máshogy gondoltam, de most már kezdem megérteni, hogy nehéz időkön megy keresztül. talán a férfiaknak nem olyan egyértelmű az apává válás, mint nekünk nőknek. nekem természetesebb, mi már érezzük azelejétől, amikor megmozdul, ahogy növekszik és várjuk.

De mindig megoldottunk együtt mindent és remélem - legyen bárhogy a szülés- a végén mindkettőnknek egy pozitív és csodás élmény marad!

2010. márc. 5. 23:08
 20/22 anonim ***** válasza:
Ámen :))) Kívánom nektek,hogy minden a legnagyobb rendben menjen! És még valami:nem tudom nálatok,hogy megy ,de nálunk CSAK az a kísérő mehet be a szülésre,aki járt szülésfelkészítő tanfolyamra.Ennek nézz utána,nehogy ezen bukjon meg a dolog,és egyedül maradj bent végül..
2010. márc. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!