Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tartjátok önzőnek, hogy...

Nem tartjátok önzőnek, hogy azzal védekezzen a leendő apa, hogy nem bírja majd nézni, hogy szenved a vajúdó felesége, ezért nem bitos, hogy benn tud lenni a szülésnél? 34hetes vagyok

Figyelt kérdés

A párommal próbáltam beszélgetni a szülésről, hogy mit gondol, bejön-e stb. azt mondogatja, hogy persze, bejön és velem akar lenni, de nem akar beszélni a szülésről.

Eddig kicsit bizonytalan voltam ezzel kapcsoltaban, éreztem, hogy vmi nem stimmel, mondtam, hogy nem ezzel mérik a jó apaságot, hogy ott lesz-e vagy sem, neki kell döntenie, de ha nem szeretne ott lenni, akkor még előtte beszéljük meg és egy bnőmet hívom, hogy legyen velem vki.(persze legjobban a páromnak örülnék). Csak ezt hozta fel indoknak, hogy milyen nehéz tehetetlenül nézni, hogy szenved a másik, amivel teljesen egyet is értek, na de kérem: én nem mondhatom, hogy 'nem bizti, hogy végig tudom csinálni a szülést, hisz az olyan nagyon fáj'?! elvégre nekem fáj és én nyomom ki a gyereket... nem támogatnia kellene, ahogy csak tud a saját érdekeit kicsit félretéve?

persze ha nincs más indok.... de mi lehet a valódi ok, ha nem ez? és miért nem akar a szülésről beszélni? itt lenne az ideje, nem? mert akkor én is úgy készülök lelkileg.


2010. márc. 4. 20:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, más érzés csinálni, aktívan részt venni benne, és más tehetetlenül nézni.Ne erőltesd a párod, ha neki kényelmetlen, akkor az érzés megmarad benne sokáig. Ha nem akar, hát nem megy be. Hidd el, hogy akkor, ott, nem fog tudni neked segíteni, főleg ha eleve így érez.
2010. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez egy férfi részéről elég jó indok, nem kell jobb. Gondolj bele, hogy persze, hogy fogalma sincs arról, mit érzel, de akkor sem lesz, ha bemegy veled, csak egy olyan kiszolgáltatott helyzetben lát, amivel lehet, hogy nem tud mit kezdeni. Talán téged ez nem zavarna, sőt, de lehet, hogy őt a saját tehetetlensége tényleg ennyire bántaná... végülis férfi, aki meg akarna óvni, védeni, de nem tudna.

Szerintem készülj úgy lelkileg, hogy nem fog bemenni veled és akkor csak kellemesen csalódhatsz. Lehet, hogy mikor ott lesztek, meggondolja magát.

Ja, és ne várd, hogy "kibeszélje"... ez is olyan női dolog, hogy nekünk szükségünk van arra, hogy beszélgessünk róla. Lehet, hogy ő viszont úgy érzi, hogy így is épp elég, amit tud arról, hogy mi is fog ott történni veled!

Koncentrálj magadra!

2010. márc. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem önzőség, attól, hogy nem lesz bent veled, nagyon aggódik érted, értetek. Erőltetni meg nem szabad, ki tudja milyen lelki trauma érné közben. Lehet képtelen lenne utána veled élni, vagy az lenne a szeme előtt, ahol ő neked örömet okoz, abból kijött a rengeteg vér a gyerekkel együtt.
2010. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%

Nem önző. Valószínűleg tényleg rosszul viselné a helyzetet. Nagyon rossz, amikor látod, hogy mennyire fáj vmi annak, akit a világon a legjobban szeretsz és nem tudsz neki segíteni...

Nálunk úgy volt, hogy bejön Apa. Csak aztán magas lázam lett, felment az amúgy is magas vérnyomásom, emiatt a baba szívhangja is rosszabbodott, császár mellett döntött a doki. Sebaj, akkor nem jön teljesen be, csak az ablakból nézi. Aha :) Az altatóorvos még a felkészülő szobában magyarázta, hogy mi hogy fog történni, epidurális injekciót hova adja, hogy adja, milyen hatása lesz, milyen kockázatai vannak. Egyszer látom, h életem szerelme megy kifelé. Na, gondoltam, biztos felveszi a zöld ruhát, hogy elkészüljön, mire visznek. Már feküdtem a hordágyon, tolnak, kérdezgetem, hogy hol a férjem, hol a férjem? Nem tudják. Tiszta rossz volt, még egy puszit sem kaptam. Kb a műtét első 10 perce után mondja az altatóorvos, hogy na, most már apuka is jól van. :) Kiderült, hogy az epidurális szóbeli kifejtésétől rosszul lett (elképzelte), és a folyosón még kicsit össze is roggyant... Husikám... Persze utána már nem engedték be, tisztára maga alatt volt :)

Szóval, ha nem akar bemenni, akkor hagyd rá, mert a végén még neked kell őt istápolnod :)

2010. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
27%
Csak mostanában divat,hogy az apák benn legyenek a szülésnél.Azelőtt senki sem mehetett be,csak az orvos meg a szülésznő.Mégis megszületett minden baba.Minden nő kibírja a szülést,legfeljebb annak nehezebb,aki hisztizik és nem hallgat az orvosra.Ha viszont olyan komplikáció lép fel,amit miatta az anya vagy a baba élete veszélybe kerül,az apát biztosan kiküldik. Nagyon visszataszító látvány lehet egy vajudó nő,én nem is szerettem volna,hogy így lásson.Azzal,hogy fogja a kezed stb.nem segít rajtad,de volt már olyan,hogy emiatt a szexuláis kapcsolatuk tönkre ment.Sok férfi írtózik a szülőszobától,nem is szabad erőltetni. Van olyan is,aki elájul.Aki szívesen megy be, csak az menjen.Attól nem lesz jobb apa senki,hogy végignéz egy szülést.
2010. márc. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat... nem erőltetni szeretném egyáltalán, én azt nem értem, miért nem akar beszélni a szülésről. ha nem szeretne bent lenni, nincs gond, de szeretnék lelkileg készülni rá... akkor megbeszélem a bnőmmel, hogy legyen ott ő is, és akkor bármi történik, vki velem lesz.

Mert én csak attól félek, hogy 'idegen' emberekkel leszek körülvéve... Szeretnék olyat magam mellett tudni, aki nagyon jól ismer, hiszen tudom jól, fogalmam sincs mi lesz.

Attól tartottam amúgy, hogy olyan indok van a háttérben, amit a párom nem mer/akar elmondani... furcsa önmagában ez az indok tőle.

2010. márc. 4. 20:50
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyi!Nálunk is ez a helyzet,de ez tök elfogadható!Örülj,hogy ez az ok,és nem pedig az "undor" amit sok pasi érez ez a dolog iránt...Itt utalok az előttem író véleményére,mert bizony sokfelől hallottam már én is ilyet,hogy nem tudott többet a nőhöz nyúlni utána... Na mindegy,ez más tészta.Szóval ha kicsit átgondolod megérted majd a férjedet!Képzeld el,hogy megvan a pici.Sír nagyon ,mert fáj a hasa,de te nem tudsz segíteni neki..simized,felveszed,de érdemben nem tehetsz semmit,csak vele együtt várhatod a végét.. neked is "fájna" ez az egész,nem? Na neki ez ilyesmi lehet... Ott szenved az akit a legjobban szeret a világon(azért ,hogy megszülessen a másik "szerelme") és ő semmit se tehet,hogy segítsen.... Borzasztó lehet...
2010. márc. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

félek, hogy az jön le a kérdésből, én mindenáron erőszakolni akarom a párom , hogy legyen velem. ez nem igaz. neki kell döntenie, de egy döntést joggal várhatok, nem? ne csak úgy vágja oda, hogy bent lesz, hiszen én nem ezt a választ várom, hanem azt, ami őszintén a szívéből jön. ehhez pedig beszélgetni kell, hogy megértsük egymás elképzeléseit, nézetet, félelmeit.

olyan sok a bizonytalan tényező egy szülés alkalmával, hogy szeretnék egy-két biztos pontot. és ezt egy lelki társban látom, aki lehet a párom vagy rajta kívűl még 2 barátnőm jöhet szóba.

2010. márc. 4. 20:56
 9/22 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Én a helyedben a barátnőmnek elmondanám ezet a szituációt, és megkérném, hogy ő is legyen ott, ha a szülés megindul, és ha a párod esetleg ki akar menni, mert bármi elképzelhető, akkor legyen ott a barátnőd, aki tovább támogat. Egyébként a párod valószínűleg fél a szüléstől, igen igazad van, végülis te szülsz, de neki, mint erős férfinak, nagy teher lelkileg, hogy lehet szembesülni kell vele, hogy nem tud segíteni. Nehéz kérdések ezek. Én azt mondom, ne erőltesd rá. Szerintem ő is nyugodtabb lesz, ha a barátnőd is veletek tart szülni, és mint egy második lehetőség ott van a szülőszoba előtt. A párod azt fogja érezni, hogy igen van más leehtőség (barátnő), de nem én helytállok, és támogatom a gyermeken anyukáját.

Könnyű, szép szülést kívánok neked!


Egy 7,5 hós baba anyukája

2010. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
Háááát,lehet,hogy csak nem akar nemet mondani erre az egészre,mert nem akar rossz érzést neked,NEM AKAR MEGBÁNTANI EZZEL,nem akarja,hogy úgy érezd,hogy cserben hagy,stb.,de igazából nincs nagy kedve hozzá(ami talán érthető,fodrásznál se nézi végig az átváltozást,csak a végeredménynek örül :)) Szerintem mondd neki,hogy megbeszélted egy bnőddel,és nézd a reakciót.Ha megkönnyebbül,akkor ezen okok egyike lehet.Ha meg azt mondja ő akar bent lenni,akkor megmondod,hogy mennyire örülsz,és hogy nagy segítség ez neked,és akkor "lemondod a barátnőt". Ez a legegyszerűbb.
2010. márc. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!