Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek úgy, hogy előtte...

Szültetek úgy, hogy előtte nem kaptatok beöntést? Milyen volt? Akadt "probléma" vajúdás vagy a kitolás közben?

Figyelt kérdés
Én olyan helyen fogok szülni,ahol már nem adnak és kicsit izgulok miatta!Vajúdás alatt a görcsök közben ki fog még jönni ami bent maradt?Mert nekem erős menstruációs görcsöknél is mindig el kellett mennem nagy WC-re.De így legalább a végére nem lenne probléma.
2010. febr. 22. 12:54
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Első gyerek:

Kaptam beöntést, viszont nem tudtam elég sok ideig bent tartani a löttyöt, így gyakorlatilag nem érte el a kellő hatást. Plusz a beöntés után 14 órával szültem, hát jött a kaki, egyszer hallottam, hogy odaszól a doki a szülésznőnek, hogy törölje le. Senki nem csinált belőle gondot. Viszont, fürdetés nélkül, picit áttörölve kaptam meg a lányomat, hát kakaszaga volt, amit meg is jegyeztem :)

Második gyerek: nem kaptam beöntést, viszont előtte otthon volt olyan harci szapora, hogy szinte semmi nem jött. Nem is volt szaga a gyereknek :)

2010. febr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Se beöntés, se borotva, semmi. :o)

Az első babámnál jött néhány "gombóc", kicsit csalódtam, mert úgy éreztem, a baba az, de sajna nem... Az orvosom jött és, felszedte egy darab papírral minden szó nélkül. Azóta is jó érzéssel tölt el, mert tudom, milyen jó fej a dokim, ez sem derogált neki, pedig ott volt a szülésznő is, mégis ő csinálta...

A másodiknál meg nem jött semmi, csak a baba... Mi otthon csináltunk beöntést előző este, mert sajnos végig szorulásom volt a terhesség alatt, és máshogy nem ment...

Szerintem ettől (sem) kell félni, ennél cifrább dolgokat is látnak.

Jó szülést!

2010. febr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Első gyerekőcnél kaptam beöntést,sikeres volt.

Másodiknál egyáltalán nem adtak,odasikeredett a dolog de senki nem tette szóvá,nekem kicsit kellemetlen volt.:(

Harmadiknál sitty sutty zajlottak az események kaptam beöntést de nem sokat ért,jött minden(gondolom) nagyon fájdalmas szülés volt és a doki nyugtatott hogy én csak nyomjak ha kell nem baj ha jön minden más is.Nekem az is kellemetlen volt utólag,mert mikor szültem nem foglalkoztam azzal mi zajlik odalent.Az orvosoknak és a szülésznőknek ez nem ügy,nyugodj meg!!

2010. febr. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Én sem kaptam beöntést, viszont otthon, mielőtt bementünk a kórházba elhasználtam egy glicerines kúpot, amitől fél órán belül el tudtam végezni a nagydolgomat, így szüléskor nem volt semmi gond. De egyébként olyan is van, hogy valaki a vajúdás megindulásakor hasmenést kap, és kiürül minden. Ha esetleg mégis történik valami baleset szülés közben, az akkor sem ciki, hanem természetes dolog. Emiatt egyáltalán ne izgulj.
2010. febr. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem kaptam beöntést, nem tudok semmilyen "balesetről". Ne izgulj!
2010. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Angliai szules:


nem kaptam beontest....nem is hallottam rola, hogy csinalnak.

Elozo nap folyton kakilnom kellett.....tisztult a szervezetem.

Medenceben szuletem es tortent baleset ha Te annak nevezed :)

Hoztak egy teaszurot es gyorsan kiszedtek a vizbol.

Be volt elore keszitve a medencehez.....ez mindennapos dolog szerintem.

Ne izgulj :)

2010. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Nem kaptam, a doki nem engedte. Én hasmenésem sem volt szülés előtt.

Baleset nem történt, és azért örülök, hogy nem volt beöntés, mert hamar lett székletem, nem kellett hashajtózni, mint sok anyukának az osztályon (nem engednek haza, ha nincs székleted).

2010. febr. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Én kaptam beöntést, de teljesen felesleges volt, ugyanis amikor a magzatvíz elkezdett folyni, szinte "törvényszerűen" kiürült a bélrendszerem. Tehát kipakoltam mindent, és nem volt mit kiönteni. Normális és egészséges esetben ez így működik.
2010. febr. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!