Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a vajúdás?...

Mennyire fájdalmas a vajúdás? Saját őszinte tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés

Még nem vagyok terhes de már próbálkozunk a párommal.

Nem tehetek róla, de rettegek a szüléstől, és a fájásoktól. Sajnos úgy érzem én nem bírnám ki, de ennek ellenére nagyon szeretnénk egy kisbabát.


2015. ápr. 9. 18:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon fájt. 10/10
2015. ápr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Az első szülésemnél 10/10. Emelt adag oxit kaptam és nem hatott az eda.

Második szülésnél kibírható volt, 10/6, a kitolási szakasz volt 10/10.

2015. ápr. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
98%
Én bárki kérdezi megmondom őszintén, hogy 10/10, azt hittem meghalok, örültem, hogy végül megcsászároztak. Soha többet nem fogok szülni ez teljesen biztos, így 1 év elteltével sem szépült semmit az emlék, soha nem akarom többé átélni ezt a fájdalmat. A vajúdásra gondolok, a császárból nagyon hamar és könnyen felépültem.
2015. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Rögtön kaptam oxitocint, onnantól kezdve szinte folyamatosan fájt. A végén perceken keresztül üvöltöttem, a doki meg velem, hogy maradjak csendben. De ahogy kijött elmúlt minden fájdalom. :) Akkor azt mondtam a férjemnek, hogy én soha többé nem szülök. Most így 3 héttel később már "megszépült". Újra átélném a szülést, csak a lányom legyen itt.
2015. ápr. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
hat en nem vagyok rinagep de 12 oran at vajudtAM es maga volt a pokol...a vegen mar feketet hanytam el is ajultam, sürgössegi csaszar lett a vege altatassal mert elkezdtek ugy felvagni (gondolvan h megvolt az epidural) h ereztem...ott elkezdtem üvölteni erted erzed ahogy felvagnak azonnal elaltattak...kesöbb elnezest kertek h lejart volt az epidural....köszi. A csaszar utan 3 nappal nekem mar ezekhez kepest napsütes es en pici ponim volt minden. Masodik szülesnel mar programozott csaszar volt, tudtam h rossz lesz de ott is elsö 2 nap utan (az tenyleg halal bar nekem az a 12 ora is az volt) nem volt gond...visznt utana egy gyökerkezeles erzestelenites nelkül :D visszasirtam a csaszart (nem kaptam No.ban erzestelenitöt mert h szoptatok...)
2015. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hosszú, viszonylag fájdalommentes része, egy rövidebb elég fájdalmas, és egy kb. ugyanennyi ideig tartó brutálisan fájdalmas kitolás.

Decemberben szültem, és már gyönyörű élményként emlékszem rá! :) Ezzel együtt nem óhajtok még egyszer szülni, mert senki nem tudja garantálni, hogy ennél nem lesz rosszabb.

Ha ez megnyugtat, én is nagyon féltem, és nekem is meggyőződésem volt, hogy na én ugyan nem fogom kibírni. Rettegtem, hogy kifordulok önmagamból, esetleg üvöltözni vagy káromkodni fogok, és mindenkit elküldök a p....ba. Ehhez képest egyetlen hang nélkül szültem, a szülésznő meg is jegyezte, hogy ilyet azért ritkán lát.

Volt két hónap terhességi rosszullétem az elején. Ha választanom kéne, melyiket kell újra átélnem, gondolkodás nélkül a szülést választanám.

Lehet ám rá tréningezni, fontos, hogy bízz az orvosodban és a szülésznőben (érdemes felfogadni, nekem ez hatalmas biztonságérzetet adott), és legyen ott veled valaki, akiről úgy gondolod, jó hatással lenne rád (nem feltétlenül a férj.)

Mondjuk ami ezt az elengedést (fájás közben) illeti, na az nekem nem sikerült. Minél jobban engedtem, annál jobban fájt, úgyhogy aztán én már nem erőltettem az elengedést. :)

A vajúdás fájdalmas részét ahhoz tudnám hasonlítani, mintha minden irányból egyszerre préselnék össze a hasadat valami elképesztő erővel, a kitolás pedig egy szétszakadós érzés a medencédnél, és egy dinnyét kakilós a végbelednél. Én a hüvelyemben a világon semmit nem éreztem, a gátmetszést is csak egy apró csípésnek.

De ez az egész utólag már tök izgalmas emlék, és állati büszke vagyok, hogy kibírtam! :) Sajnálnám, ha kimaradt volna az életemből.

2015. ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Első szülésnél 10/6, csak nagyon sokáig tartott, 8 órán át. A végén úgy éreztem, hogy inkább az idő miatt volt megterhelő, meg a végén kaptam valamit infúzióban, ami mellett éreztem a fájást, de sokkal könnyebb volt elviselni.


Második szülés 10/7, viszont nem volt egy óra sem. Előtte otthon szinte észrevétlenül tágultam és vagy három ujjnyira nyitva voltam, amikor a kórházba értem.


Sok módja van már a fájdalom enyhítésének, szerintem ez ne tántorítson el. Meg gondolj arra, hogy talán ez az egyetlen olyan fájdalom, aminek van értelme :)

2015. ápr. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Nekem 10/10 volt a vajúdás,18 órát küzdöttem,na meg a Férjem is,de én nem engedtem sem oxitocint,edat meg végképp nem.De amikor Megszületett csak potyogtak a könnyeim a boldogságtól.Ha fogok még szülni,csak így,csak ott,csak veluk,csak vizben,csak gatvedelemben.A hatalmas fájdalom ellenére csodálatos dolog.
2015. ápr. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
30%

No, kezdődhet a lepontozás meg a fröcsögés.

A vajúdás valóban fájdalmas, de semmilyen más érzéshez/érzethez nem hasonlítható.A vajúdás alatti tudatállapot határozza meg a fájdalom megélésének mértékét. A szülőszobán mikor még csak a vajúdás elején jártam, próbáltam kizárni a külvilágot és egyfajta meditatív, hipnotikus állapotba kerültem.A fájdalom elviselését segítik a testet elárasztó egyéb hormonok, pl dopamin-ami fájdalomcsillapító és "örömhormon". Hagyni kell ezek szétáradását és hagyni a tested dolgozni, semminek nem szabad ellenállni. Ez fejben dől el. Így nem féltem a szüléstől és a nyugalom valamint, hogy átadtam a testemnek az irányítást, bőven meghozta az eredményét: lényegében hang nélkül és őrületes fájdalom nélkül -természetesen beavatkozás-mentesen- megszültem. És minden egyes pillanatát kimondottan élveztem.

2015. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Nekem 2 császárom volt, elsőnél 4 óra vajúdás előzte meg, de azt szinte meg sem éreztem. Császár másnapján nekem közepes izomláz érzésem volt, 1 hét múlva semmi. Második programcsászár volt, kb. 2-3 napig fájdogáltam de nem volt vészes.
2015. ápr. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!