Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy végzik a császármetszést...

Hogy végzik a császármetszést Miskolcon a megyeiben?

Figyelt kérdés
36+3 hetes kismama vagyok és nemrég tudtam meg, hogy sajnos császármetszéssel tudom csak világrahozni a kislányom. Szeretném, ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat, mert rettenetesen félek.Minden érdekel.Meddig tart a műtét?Utána mi történik?Odaadják e egyből a babócát?Meddig tart a felépülés?Milyen segítségre számíthatok?Milyen a hasatok?Előre is nagyon köszi a segítséget!-Titike
2010. febr. 10. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt,hogy Miskolcon,hogy végzik nem tudom.De nekem volt, kettő, idén lesz a 3.-ik.

Érzéstelenítésben csinálták, ami nem volt fájdalmas.Kis szúrás, nekem meleg érzet deréktól lefelé, és pár perc? múlva már nem is éreztem semmit.A műtét kb.:40-45 percig tart mindenestől, legalábbis én ennyinek éreztem,óra nem volt:))

a baba kb.:15 perccel a műtét kezdése után születik, megmutatják.Oda nem adják, mert ki vagy kötve.

Látni semmit nem fogsz, esetleg hallani.

Én pénteken szültem vasárnap reggel kelhettem fel, ami elég kemény volt, de megéri.

4.-ik napon jöhettem haza.

Ne aggódj nem lesz baj.

2010. febr. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Boldog babázást:))

Lemaradt a lényeg:)

2010. febr. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szintén 3 császáros vagyok,minden ugyanaz mint az 1.válaszolóé(rövidebb volt a műtét ).Rögtön utána kapsz infúziót,lehet kérni fájdalomcsillapítót.Én 3 óra múlva kaptam a babát szopizni.24 óra elteltével kelhettem fel(először nehéz).Ki kell húzni magad felkeléskor és felfelé(előre)kell nézned mert akkor nem szédülsz!Jó lesz lezuhanyozni és járkálni!Minél többet járkálsz annál hamarabb gyógyulsz!!!!Ne félj,minden rendben lesz!Én 4-5.napon jöttem haza.Nem kell hirtelen mozdulatokat végezni.A hasam így a 3. után(6 hetes)majdnem teljesen lapos,persze a bőröm már nem a régi....
2010. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat! Nekem nagyon fontos lenne, hogy utána rögtön rámtegyék a babám és ezért az első válasz el is szomorított :(

Remélem nem mindenhol van így!

2010. febr. 10. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeptemberben szültem a megyeibe császárral.

Először feküdtem a szülőszobán, rajtam volt a ctg, amíg be nem indult rendesen a szülés (ne kérdezd minek várták meg), este 7kor hívták a műtőt, hogy visznek fel. A nővérek a szülőszobán "előkészítettek2, leborotválták a hasamat, meg a nuni tetejét is, feltette a katétert. Semmit sem éreztem belőle. kb. fél 8kor jött a műtős pasi, aki áttett a hordágyra, majd felvitt. A műtőben nagyon kedvesek voltak. Az anesztes pasi nagyon ügyesen adta be a spinális érzéstelenítőt, szinte semmit sem éreztem belőle. Áttettek a műtőasztalra. A lábaimat akkor már nem nagyon éreztem, csak forróságot. Elparavánoztak a hasamtól, rámtették az oxigént, meg a vérnyomásmérőt. Elkezdték a hasamat "birizgálni" a jódos akármivel, amiből egy idő után már semmit sem éreztem. Egy asszisztens, vagy nővér, vagy nem is tudom ott hogy hívják, folyamatosan jött oda és nyugatott, magyarázta mi történik. Semmit nem éreztem az egészből, pedig azt mondták, hogy amikor kiveszik a babát, azt érezni fogom, hát nem. Az én kisfiam belekakilt a vízbe, úgyhogy előbb elvitték megvizsgálni, csak miután jó volt az állapota, akkor hozták oda megmutatni, megpuszilhattam, majd elvitték. 20:14kor született meg a fiam. Ezután összevarrtak, nem tartott sokáig, majd levitt a műtős pasi az örzőbe. Ott a nővér folyamatosan nézegette a folyást. Nagyon remegtem, ment ki az érzéstelenítő, ez 1-2 órát tartott. Kihozták még a fiamat este megmutatni, a csecsemős nővér elkészítette az első fotót.

Éjjel 1kor elmúlt az érzéstelenítő hatása, akkor kaptam fájdalomcsillapítót. Kaptam infuziót. Nem állított talpra az éjszakás nővér, ő mosott le. A délelőttös nővér mondta a reggelinél, hogy meg kéne próbálni felülni, mert enni kell. Nem segíthetett, egyedül kellett rájönnöm mindenre. Az első felülés tartott kb. 10 percig, de mindig egyre könnyebb lett. Fájt a hasam nagyon, de ki lehet bírni. Kicsit később kihozták a fiamat, próbáltam szoptatni, nem ment, jöttek, próbáltak segíteni, kevés sikerrel. Nagyon nyugodt baba volt, aludt szinte egész nap. A nap folyamán többször megpróbáltam magamtól felülni, délben kellett felállnom. Kivették a katétert. Este át kellett sétálni a kórterembe. És egyedül el kellett menni wcre. Aznap éjszaka már nem hozták ki a fiam, mert 9 óra volt, hogy átmentem a másik szobába. Másnap reggel lemosakodtam, akkor hozták ki a babámat, és már el sem vitték, csak hajnalban fürdetni. Pedig akarták, mert nehezen ment a szoptatás, de nem engedtem. Vasárnap jöttek be először a páromék megnézni a csöppséget, akkor már viszonylag jól tudtam közlekedni. Mikor pedig ott feküdt mellettem a fiam, minden fájdalmam elmúlt. Hétfő reggelre lett nagyon sok tejem, miután az éjszakát átordította szegénykém, mert nem volt mit ennie addig. Kedd reggel hazaengedtek.

A varrásom már szinte nem is látszik, egy kb. 2mm-es csík, kb. 7-8 cm hosszan, de szép világos, majdnem olyan, mint a bőröm színe. Mielőtt hazaengedtek, átcserélték a kötést, és azt mondta a doki, hogy 1 hét után vehetem le. A felépülés szempontjából én a szerencsések közé tartozom, mert 1,5-2 hét múlva úgy jártam-keltem, mint akit nem is műtöttek.


Neked is kívánok hasonló jó császárt!

4,5 hónapos nagylegény anyukája

2010. febr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Decemberben szültem a megyeiben császárral. Nem tágultam eléggé és így alakult. A szülőszobán betették a katétert, majd a műtős fiú feltett egy gurulós kocsira, fel a 2.ra fiftel, felrakott a műtőasztalra, ülnöm kellett ellazulva, hogy be tudják szúrni az EDÁT. Utána lefektettek, tappancsokat raktak rám, hogy figyeljék a szívemet és vérnyomásomat. Orromba oxigéncsövet dugtak. Letakartak zöld leoedőkkel és próbát végeztek rajtam hideg víz permettel. Hogy el vagyok e zsibbadva melltől lefelé. Teljesen elzsibbadtam. Ekkor szóltak a páromnak, hogy bejöhet és leültették a fejemhez. Nem éreztem semmit, csak hogy motoszkálnak vakamit. Kiemelték a babát, felmutatták, elvitték, míg vartak visszahozták és odatették az artomhoz, hogy megpusziljam, majd elvitték, ment vele a párom is. Utána felvittek az örzőbe, ahol 24 órát vagy. Kihozták oda is a babát megmutatni, de nem hagyták kint. Méhösszehúzó infúziót kapsz 2 csomaggal amitől kúrvára fájt a hasam. A nővérke cseréli alattad a pelenkát és mossa meg a cunádat reggel és este. Nekem iszonyú fájdalmaim voltak még a 4. napon is. Alig bírtam menni. Tobábbi részletek ha érdekelnek írj magánt. Pl: nővérek, csecsemősök. Van egy két morbid dolog abban a kórházban. :(
2010. febr. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!