Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy készültök fel lelkileg a...

Hogy készültök fel lelkileg a második gyerekre?

Figyelt kérdés
Talán nem pontos a kérdés, de kicsit félek. Van egy 11 hónapos fiam, akinek augusztusban lesz egy kistesója, de nem tudok Ő hogyan fog viszonyulni hozzá, illetve én és a férjem hogyan oldjuk meg az a problémát, hogy egyforma figyelmet biztosítsunk a gyerekeknek. Valóban megváltozik az idősebb gyerek egy kistesó érkezésekor? Tapasztalt anyukák segítsetek, egy aggódó kismama.
2010. jan. 29. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is egy 11 hónaposom van, és minden tiszteletem a tied, hogy vállaltad a másodikat.

Én is aggódtam a múlt hónapban mert késett a menzim. Az egyik barátnőmnek aki 55 éves lemondtam az aggodalmamat. Ő azt mondta, hogy ilyenkor a legjobb szülni, mert együtt nő fel a 2 kicsi. A második meg olyan jó gyerek lesz, hogy észre sem fogod venni. Rengeteget fog tanulni a nagyobb tesótól. Nagyon Édesek lesznek együtt.

Na így egy kicsit csalódott is voltam, hogy negatív lett a teszt.

A másik meg az, hogy örülj neki, hogy túl leszel a második babán is. Te már vígan fogsz mindenhová menni a 2 gyerekeddel, amikor én még nagy pocival kezdem elölről az egész babázást:)

2010. jan. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nem akarlak elkeseríteni, de igen.Minden más lesz, hisz eggyel többen lesztek.Ez tök jó dolog.Én is reménykedtem, hogy a lányom nem lesz féltékeny a kicsire, hisz annyira akart már tesót.Nemsokára 1 éves a fiam, együtt játszanak a lassan 6 éves nővérével és még mindig van féltékenység a lányom részéről.DE, ez teljesen normális!Megértelek, hogy aggódsz.A te elsőszülötted még kicsi, nem érti majd, hogy ki az, akit anya oly nagy szeretettel pátyulgat.Tényleg kevesebb idő jut a nagytesóra.Ha van mama, tata vagy rokon, aki -hangsúlyozom nem elvinni otthonról- majd le tudja kötni jobban, akkor az szuper. Majd meglátod minden kialakul magától!Bátorság!

Minden jót kívánok nektek!

2010. jan. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
A tesóm és én köztem 6 év van, soha nem értettük meg egymást. A barátnőm és a húga között, 1 év van, és együtt laknak albérletben, mindent együtt csinálnak a legjobb barátnők, na ez a nem mind1:)
2010. jan. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia nekem a legnehezebb a kórházi tartózkodás volt,végig arra gondoltam,hogy az 5-éves kisfiam szomorú mert még sosem kellett nélkülem lennie,és vajon férjem jól helyettesít-e.

Otthon a pici sokat alszik akkor van idö csak a naggyal foglalkozni,hogy igazságos legyen.

2010. jan. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont 2 év van a két fiam közt. Kitűnően megvagyunk, féltékenység nulla, tudunk foglalkozni mindkét gyerekkel. Házimunka nem megy úgy mint régen, kicsit kevesebbet alszom mint szeretnék, ennyi az össz hátrány. Most 2 hónapos a kicsi, remélem hamar összenőnek és akkor játszani is együtt fognak:) ne aggódj, nem lesz feltétlenül bolondokháza a kistesó érkezésével.
2010. jan. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak számomra. Leginkább az első fél évtől tartok, amikor még a kicsi "nagyon kicsi" és hozzá éjszaka többször is fel fogok kellni, de valószínű hogy a nagy fiam is felkell majd a sírásra. Akkor lesz nagy gond, ha látja, hogy nem hozzá megyek vígasztalásra.:(( Hasonló és ilyen helyzetek miatt izgulok leginkább, de ha másnak is sikerült, talán nekem is menni fog...
2010. jan. 29. 13:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdésed és kommentárod is mutatja,hogy milyen jó anyukája vagy (mindkettönek)!
2010. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem kicsi lesz 11 hónapos 8-án, a nagy 10 éves.

Harmadik nem lesz, e sem tudnám képzelni akis korkülönbséget.

2010. jan. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én is a második kicsimet várom, bár a nagyobbik fiam és a kicsi között 2év és 3hónap lesz.

ne aggódj szerintem, biztos sok kérdés volt benned az első babánál is, és most természetes az aggódás a kicsi miatt is, illetve hogy a kettő együtt hogy is lesz?? Biztos, hogy az anyai ösztöneid és az előző kicsivel szerzett tapasztalataid meg fogják oldani- illetve maguktól meg fognak oldódni ezek a kérdések. Egyébként természetes az is, ha nagy az összhang a testvérek között, de a féltékenykedés is teljesen természtes. Ha féltékenykedni fog a nagyobb, akkor sok türelemmel és sok magyazárással át lehet majd őt segíteni ezen az időszakon és biztos, hogy nagyon fogja szeretni a kistesót később. Ne aggódj- biztos, hogy meg fogod tudni oldani a helyzetet. Én nem aggódok, már kifejeztetten várom, hogy 4en legyünk! :-)

Sok sikert kivánok!

2010. jan. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne gyárts előre elméleteket, fogalmad nem lesz, hogy fog ragálni a nagy, vagy mennyit fog aludni a kicsi.

Lányom 19 hós, még 4 hetem van a piciig, és igen, tartok tőle, de mindig arra gondolok, hogy mások már millióan átélték ezt előttem, elboldogultak, én is el fogok. Lányom furán viselkedik mostanában, nem tudom a kistesó miatt, vagy mert anyás korszaka van, vagy mert apa munkanélküli lett és ittohon megváltozott sokminden, de most nehéz vele. Alig alszik, nappal hisztis, és félek, mi lesz így majd a kicsivel, de majd valami lesz.

Férjem és bátyja között is 2 év van, és sok ismerősöm között másfél-két év, mindneki azt mondta, az első év nehéz (amíg a kicsi meg nem tanul menni) de utána már jó lesz, mert együtt felnőnek. A kicsi beilleszthető a nagy napirendjébe, nem okoz különösebb gondot. Öcsém és köztem 6 év van, nem volt jó...

Mi a harmadikat is ilyen kis különbséggel tervezzük, hiszem hogy most könnyebb lesz nekem is túlesni ezen, mint akkor újrakezdeni, mikor már megszoktam, hogy önálló a nagy gyermek.

Szóval nó para, valahogy majd lesz, úgy még nem volt, hogy valahogy ne lett volna:.-)

2010. jan. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!