Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4kg körüli faros babát szültet...

4kg körüli faros babát szültetek normál módon, nem császárral? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nekem nagy baba lesz és faros, a doki nem akar császározni szerinte megtudom szülni. Első baba és nagyon félek.
2010. jan. 28. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amúgy nagyon sok kockázata van,szóval jól gondold meg...én is erősködtem (nekem sem volt fogadott a dokim,de régóta ismertem)...és mit ne mondjak,így visszagondolva,jobb,h császár lett.Azért gondolj bele,h ha a feje csak kicsit is beakad és neked elfogy az erőd,márpedig elfogy mert a teste fog előbb megszületni ami kisebb mint a feje és első babánál sztem ritka aki 1-2óráig vajódik,szóval ha elakad,oxigénhiány...érted mire célzok ugye?É is buta voltam,h ekkora babát így akartam, de a természet és a sors közbeszólt.Ezzel tényleg nem lebeszélni akarlak de konzultálj dokival előtte.

Egem is a jószándék hajtott amúgy, mert hát császár az császár, egy csomó olyan dolga nem lesz ami lenne ha alul bújt volna ki,de látod,nem megy mindenkinek:)



Viszont vígasztaljon az,h nem lesz olya kis csúnycska mikor kibújik,mert nem a fejébe tódult az összes vér míg bent volt:)

2010. jan. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem nincs mit megfontolni én császárral akarom megszülni , nem engedi a doki. Szerinte meg kell próbálnom a normál szülést. Ha rajtam múlna nem aggódnék. Nagyon régóta ismerem és tudom milyen makacs, nem én vagyok az első akinél nem engedett.
2010. jan. 29. 13:51
 13/18 anonim ***** válasza:
Akkor válts dokit vagy szerezz papírt hogy császárral kell szülnöd.
2010. jan. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Adnak ilyen papírt? Hol?
2010. jan. 30. 07:54
 15/18 anonim ***** válasza:

Ha váltasz dokit,ő biztos,hogy megcsászároz.Faros babát normál szülésre 100ból max 20 doki vállal be.


Próbálj még váltani,v ha nem inkább menj ügyeleteshez,az sem rosszabb.Nem irigyellek(és most már átérzem mit érzett a doki amikor én erőszakoskodtam).



Majd írd meg ,h h met sikerült e v valami:) ^^

2010. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem megnyugtató a dokim tapasztalata, hogy faros szülést bevállal... azt mondják, mivel a faros szülés teljesen más, így hiába vezetett le valaki sok-sok normál szülést, farosból kell legalább 60-80 hogy azt mondhassuk tapasztalt... Sajnos a mai orvosgeneráció nem szerez tapasztalatot, mivel egyre kevesebb van faros szülésből és így egyre kevesebben vállalják. Én majd azokat az anyukákat nem irigylem, akik 10-15év múlva faros babával úgy mennek kórházba, hogy már a popó a szülőcsatornában és hajrá..... és az orvosok csak a könyvből tudják mit kell tenni. Én biztos maradnék ennél a dokinál, mert az is elgondolkodtató, hogy aki ennyi faros szülésen túl van hogy bátran vállalja az hány normál szülésen is túl lehet.... Gondolhatod, hogy csak akkor vállalja ha nincs nagy kockázat és azt is tudnod kell, hogy nagyobb orvosi felügyelet mellett vezetik le a szülést és közben ha úgy látják az a jobb akkor úgy is császároznak.
2010. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Te szültél már? Érezted már életveszélyben közben a babád + volt közben haláfélelmed?

Mert ha igen, nem írtad volna ezt, az egyszer biztos!!!!

Lehet, hogy nem hülyeség, amit írtál, de más a Te elméleted / véleményed erről, és más a szülés gyakorlata.

Nem bántásból írtam a véleményem.

Egy előző válaszoló, aki a 4-kg-os babáját nem épp' problémamentesen szülte...

2010. jan. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Ez így van és sajnos volt már akinél komplikáció lépett fel. Sajnos újra kellett éleszteni a picit. Nagyon pici híján nem lett nagy baj. Nem szeretném ha oxigénhiányosan születne a baba. Nem véletlen , hogy császároznak . Nagy a rizikó a faros normál szülésnél, és én azt gondolom, hogy ne egy újabb "bizonyítási kényszeres "eset legyek. É n úgy akarok szülni menni, hogy biztonságban érzem magam és a gyerekem. Nem mellesleg 35 éves vagyok és első gyerek.
2010. jan. 31. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!