Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4kg körüli faros babát szültet...

4kg körüli faros babát szültetek normál módon, nem császárral? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nekem nagy baba lesz és faros, a doki nem akar császározni szerinte megtudom szülni. Első baba és nagyon félek.
2010. jan. 28. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én faros babánál természetes szülés párti vagyok, én megszültem.

DE: ő csak 2,7 volt, és úgy is nehéz volt (de megérte, ma is megszülném..)

4 kg-os gyereket nem vállanám, és ezt az orvosnak is elmondanám. Az már tényleg NAGYON veszélyes. Inkább dokit váltanék és bárki, de vágjon fel...

2010. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Nekem a dokim azt mondta 3500-ig bevállaljuk, egyenlőre az egyém is faros... de azt is mondta, ezt az én méreteimhez méri... szültek már nagyobbat is nála farral. Ha bevállalja, semmi gond nem lesz, bízz benne!!! Én megszülném!
2010. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3950 volt faros,de nem ment:( Egy dolog,h így volt,mert én is mondtam h legyen sima,de nem ment,ki sem tágultam,pedig minden sz@rt adtak, 12 óra után még mindig csak 1 ujjnyi voltam...így h ennyi volt( nálunk 3kg-ig lehet simán a faros babát) , nem tgultam és ráadásul téraránytalanság is volt nem lehetett sajnos,pedig jó lett volna:( ^^
2010. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem megijeszteni akarlak, csak az én tapasztalatom: 4 kilós babát szültem - pedig nem volt faros, de utána egy hétig sírtam, hogy miért nem császároztak! Elakadta a szülőcsatornában, és akkor már késő volt a császárhoz. Persze megszültem, és nyilván Te is ugyanúgy megszülöd, de én a helyedben a császárt választanám, az tuti..

De tényleg nem rábeszélni akarlak, meg a dokid is biztos tudja, hisz több szülésnél volt ott, mint én :DD

2010. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én simán szültem 4,4 és 4 kilós babát, de farost nem vállalnám be.
2010. jan. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 4240g-mal szültem a kisfiamat, igaz nem farosan, de ha jól tágulsz és széles csípőd van, sztem egy próbát megér, ha nem emgy még mindig van lehetőség csaszira.
2010. jan. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Faros volt a kisfiam, 3850 grammal és 59 centivel született. Ő is első gyerek.

Nálunk nincs orvosfogadás, csak nagyon-nagyon durva összegért. Így maradt az ügyeletes. Túlhordásos is voltam, nem voltak fájásaim, oxitocinra sem reagáltam, 1 ujjnyira voltam nyitva, így vajúdás nélkül vittek a műtőbe.

Én rettegtem attól, hogy simán megszületik velem a gyereket. Mindenképpen beszélj az orvosoddal. Egy ekkora faros babát szerintem képtelenség komplikációk nélkül megszülni.

Hány hetes vagy?

2010. jan. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Sziasztok! 36 hetes vagyok és a baba 18 hetes korától faros és nem mozgolódik (vagyis mozgolódik csak nem forgolódik) , az orvos szerint marad faros. Sajnos nem én választok, én nem szeretném simán szülni , de ő hajthatatlan.
2010. jan. 29. 08:16
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De, ha fogadott orvosod, akkor te választasz. Cseréld le a dokit, azt javaslom, nem ér annyit az életetek (és nem viccelek). Első hozzászóló ismét, hidd el, tudom, miről beszélek... Eléggé összecsengenek ráadásul a vélemények.

Másik lehetőség, hogy nem hívatod be a dokit a szüléskor, hanem ügyeletesnél szülsz. Ő tuti császározni fog, ha felhívod akkor a figyelmét arra, hogy faros és 4 kg. És akkor nem kell magyarázkodni se.

Majd írj, hogy mi lett végül...

2010. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Ok! Köszi!
2010. jan. 29. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!