Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért kérik el a...

Szülés után miért kérik el a méhlepényt hazavinni?!?!?!

Figyelt kérdés

Biztos én vagyok a maradi, vagy épp túl fiatal. De amikor szültem, a másik szobában volt egy anyuka, akinél a nagyi a folyosóról próbált bekiabálni az éppen vajúdó nőnek, hogy a méhlepényt kérjétek el! Még sms-t is írt neki.

Ismerek még egy illetőt, akinél szintén a nagyi kérte.

Ez régen szokás volt? Vagy babona? Tán megeszik otthon, vagy boncolgatják?

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, mert nálunk ilyesmiről szó sem volt.



2014. nov. 14. 13:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én is hallottam, hogy megeszik. Megszárítják és úgy.


Meg ismertem olyat, aki azért vitte haza, mert náluk szokás volt, hogy ültettek fát, mikor gyermek született és a tövébe elásták a lepényt.


Nem mondanám, hogy számomra gusztustalan, vagy visszataszító, de én tuti nem enném meg. :)Nem vittem haza, de kimondottan szép szokásnak tartom, hogy elültetik, bár én tuti nem fogom...


Van, ahol ki sem adják. amúgy én is azt mondtam, hogy olyan mint a disznómáj. :D

2014. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kifejezetten jót tesz az anya szervezetének, ha megeszi, pótol egy csomó mindent, ami a terhesség és szülés miatt kiürül a szervezetből, vagy valami ilyesmi miatt. Törzsekben szokás egyébként a mai napig.

Én meg akartam nézni az enyémet, de megenni biztos nem tudnám... Jaj, belegondolni is rossz.

2014. nov. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Csak amíg a cikket elolvastam (nem is végig) többször feljött a gyomrom.

Egyszer láttam élőben méhlepényt, soha többet nem szeretnék, nemhogy hazavinni, pláne nem megenni... Számomra kevés ennél gusztustalanabb dolog létezik.

De hát akinek jólesik: egészségére!

2014. nov. 15. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Van egy szülész orvos ismerősöm, aki mesélte, hogy ő önmaga sokkolására mindig megkérdezi ezeket a nőket, hogy minek nekik a méhlepény.

Vannak, akik megeszik, vagy vmi egyéb babonához kell. Pl divat, hogy elássák és fát ültetnek fölé (lánynál almafát, fiúnál körtefát).

2015. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!