Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után miért kérik el a...

Szülés után miért kérik el a méhlepényt hazavinni?!?!?!

Figyelt kérdés

Biztos én vagyok a maradi, vagy épp túl fiatal. De amikor szültem, a másik szobában volt egy anyuka, akinél a nagyi a folyosóról próbált bekiabálni az éppen vajúdó nőnek, hogy a méhlepényt kérjétek el! Még sms-t is írt neki.

Ismerek még egy illetőt, akinél szintén a nagyi kérte.

Ez régen szokás volt? Vagy babona? Tán megeszik otthon, vagy boncolgatják?

Egyszerűen csak kíváncsi vagyok, mert nálunk ilyesmiről szó sem volt.



2014. nov. 14. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak akik megeszik. Komolyan így van.


[link]

2014. nov. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jesszus! :D Nem hiszem h megeszik! Nem a köldökzsinórvér miatt kell? Van aki leveteti! Bár nem tudom hogy működik ez! Engem a szülőszobán megdicsértek h milyen szép a méhlepényem...es akkor kérdezték h nem vetetünk le vért?
2014. nov. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Fúúúú, de durva. Legalábbis számomra. Én azt hittem, ez régi szokás, mivel csak a két 60-70 év körüli nagymamától hallottam. De a cikk szerint ez valami új szokás.

Nem jött meg az étvágyam hozzá.

Van, aki megette?

2014. nov. 14. 13:55
 4/14 anonim ***** válasza:
Régen is megették, csak most gondolom újra divatba jött.
2014. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

2-es! Szerintem te az őssejt-levételre gondolsz! Az egész más! Ott elraktározzák, ha 'neadjisten' szüksége lenne a gyerekednek a későbbiekben, meg tudják gyógyítani. (de ez más téma)

Itt kifejezetten a méhlepényt kérték.

(ha belegondolok, hogy sok esetben már meszes, stb.)

2014. nov. 14. 13:59
 6/14 anonim ***** válasza:
2. Vagyok! És nagyon naív! :D Fúj!! Én megnézni sem akartam az enyémet...nemhogy hazavinni, és megenni meg pláne nem! :/
2014. nov. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Igen arra gondoltam! :) Nem tudtam hogy működik a dolog!
2014. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Én akarva-akaratlanul láttam az enyémet, mivel egy orvostan-hallgató hölgy nézte a dokim jelenlétében. Egyáltalán nem volt meszes (bár 38. hétre szültem).

Olyan volt, mint egy nagy disznómáj :D

De még mindig nem nyami...... :))

2014. nov. 14. 14:02
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy újra "trend", de még egy német bába által írt könyvben olvastam pár éve, hogy a körzetében néhány évtizede ez falun még sok szokás volt és a törzsi népeknek is van mindenféle babonájuk, hogy és miért kell megenni vagy elásni.
2014. nov. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

lehet, hogy hisznek a régi babonákban:


"A méhlepény mágikus szokások eszközéül szolgált. Legáltalánosabb az volt, hogy még melegen háromszor bedörzsölték vele az asszony arcát, hogy elmúljanak májfoltjai. A csecsemő anyajegyét is hasonló módon vélték elmulasztani. A méhlepény termékenységvarázsló erejébe vetett hit áll amögött, hogy gyümölcsfa tövében földelték el. Közismertebb volt azonban az a követelmény, hogy nehezen hozzáférhető helyre legyen elásva, mert – korábbi adatok szerint – a méhlepény felhasználásával az asszonyt vagy gyermekét súlyosan megronthatták."

2014. nov. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!