Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy ajánlatosabb szülni?...

Hogy ajánlatosabb szülni? Császármetszéssel vagy hüvelyen keresztül?

Figyelt kérdés
2010. jan. 27. 17:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs ok császárra, akkor mindenképp hüvelyi úton.
2010. jan. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Ez nem választás kérdése!!! Elöször mindenképpen a hüvelyi,és ha ez nem megoldható valami miatt akkor jön a császár. Egyik se jobb a másiknál. az előbbi előtte, a császár utánna fáj nagyon.

Sok sikert!!!!

2010. jan. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Én 3x szültem normál úton. Az utóbbi kettőt epidurálissal és így egyáltalán nem fájt, a császáros szobatársam pedig szegény végig szedte a fájdalomcsillapítókat amíg benn voltunk, és kínlódott a mozgással.Nekem még a gátsebem sem fájt szerencsére.Így a hüvelyi jobb szerintem.
2010. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Csatlakozom az előttem szólóhoz, ez nem választás kérdése. Császárt csak indokolt esetben végeznek, ha valami gond van veled vagy a babával. Nekem császárom volt, de ha választhattam volna akkor természetes úton szültem volna, de sajnos nem volt más választás.
2010. jan. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes a kérdésed, hogy "ajánlatosabb"...:-) ahogy természet ősanyánk megalkotta...ő nem adott szikét az ősembernek, h nosza rajta kaszabolj:-)...de értem mit szeretnél kérdezni, ha minden oké a mamával, a baba is jól fordul be, akkor a természetes út a legjobb, ha vmi gond van pl: rosszul fordul a baba, elakad v a mamával van zűr, akkor a leggyorsabb a császár...hogy melyik fáj jobban? ez egyén függő...
2010. jan. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha nincs gond, akkor a hüvelyi ajánlatosabb, gyorsabb a felépülés, nincs műtét, nem vágják át a méhed, a hasizmok stb, könnyebb a babát ellátni utána, nincsenek összenövések. Rögtön megfoghatod a babád, akár szoptathatsz is, ezért aztán a tej is hamarabb beindul ha szerencséd van.


Ha gond van, akkor császár az ajánlatosabb, hisz a szülésélmény egy huszadrangú kérdés a baba és az anyuka egészsége után. Előnye talán annyi, hogy nem reped a gát, a hüvely. Nagyon nagy hátránya, hogy nem tudod megfogni a babád rögtön és amíg ki nem megy a spinális, igazából mellre sem tudod tenni. Előnye, hogy kitolási fájdalom (vajudás az lehet műtét is akár egy napig) , viszont helyette megkapod ezt műtét után 3 napig (mert ugye ráadásul a szopi miatt nemigen lehet fájd.csill bevenni)


Azt, hogy mi az ajánlatos, azt az élet fogja eldönteni majd, nem lehet tudni előre. Pl nagyon sok a term. szült anyuka, akinek elvileg programozott császára lett volna :) , szóval még ez sem tervezhető.


Nekem az 1. császár volt és sajnos úgy tűnik a 2. is az lesz, pedig nagyon reménykedtem, hogy nem :(


Ha választhatnék, akkor egy 2 órás természetes szülés mellett döntenék :)

2010. jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Ajánlatosabb???? A természet a hüvelyi szülést alkotta meg, a császár életmentő beavatkozás!!!
2010. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
A császár életmentő beavatkozás. Én is azzal szültem, bár normálnak indult, és bár már másnap nem fájt különösebben, és nem tudom, hogy a normál szülés mennyire fájhat, ha még egyszer szülök, akkor is a normál utat választom! A baba egészsége az első. Tehát a normál út a legjobb neki, ahogy a természet is előírta!
2010. jan. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Ha a természet teszi a dolgát, akkor hüvelyi, ha nem teszi már a legelején én a császárra szavazok.Művi dolog az is ha a doki akarja beindítani.
2010. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
34%
Mindenkeppen hüvelyi uton,hacsak nincsen baj.De ezt az orvos majd tudja.En hüvelyi uton szültem epiduralissal.6 ora alatt,fajdalom nelkül meglett a babam.
2010. jan. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!