Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem bosszant benneteket a...

Nem bosszant benneteket a "minden az agyban dől el" kijelentés?

Figyelt kérdés

Az első gyereket nagyon vártuk. Nem is féltem tőle különösebben, mivel anyukám azt mondta, hogy ki lehet bírni, neki gyors volt, és nem túl borzalmas. Nagyon készültünk rá a férjemmel. Ehhez képest meglepődtem, hogy mennyire fájt, életem legborzalmasabb élménye volt. Másnap elájultam, 2 napig fel sem kelhettem.

Egy csomó helyen olvastam, ha az anya nem fél, nem fog annyira fájni meg jobban is tágul. Baromság.

Na, meg a baba-mama klubban kérdezte a védőnő az élményeinket. Én azt mondtam, hogy nekem az a véleményem a szülésről, hogy minél gyorsabban szeretném elfelejteni. Egy másik anyuka nagy lelkesen mesélte, hogy ő 24 órát vajúdott, és mennyire szenvedett, és élete legnagyobb élménye volt. Erre a védőnő provokatívan megkérdezte, hogy szerintünk ez mitől függ, hogy ki hogyan emlékszik rá vissza. Na, erre jött a klasszikus idézet a kérdésemben, és néztek rám, mint a véres rongyra. Szóval akkor én egy rossz anya vagyok, mert nekem fájt a szülés, és szeretném minél előbb elfelejteni? Pedig én nem henceghetek azzal, hogy 24 órát vajúdtam, mert csak 3 órát, de 4,5 kg-s a gyerekem.


2010. jan. 26. 15:15
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Kedves 16.23-as. Én +-at adtam neked. Már bánom. Köszi a "jókívánságokat". Az fel sem merült benned, hogy nem csak a kérdező pontoz? Egyébként nem a szülés kedvéért vállaltam a 2. terhességet, hanem a baba kedvéért. Szerintem ezzel mind így vagyunk. Az öncélú fájdalmat senki sem szereti.
2010. jan. 28. 16:37
 22/24 anonim ***** válasza:

Én nem találom a 16:23-as választ, amire reagáltál, törölték?

Mi volt benne, ami így kiakasztott?

(15:35-ös)

2010. jan. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
bocs, megvan!
2010. jan. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Nem az, hanem az, hogy lepontozták, utána meg nekem ugrott, hogy mit képzelek, meg ha félek a szüléstől minek vállalom stb. Kedves.
2010. jan. 28. 23:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!