Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem bosszant benneteket a...

Nem bosszant benneteket a "minden az agyban dől el" kijelentés?

Figyelt kérdés

Az első gyereket nagyon vártuk. Nem is féltem tőle különösebben, mivel anyukám azt mondta, hogy ki lehet bírni, neki gyors volt, és nem túl borzalmas. Nagyon készültünk rá a férjemmel. Ehhez képest meglepődtem, hogy mennyire fájt, életem legborzalmasabb élménye volt. Másnap elájultam, 2 napig fel sem kelhettem.

Egy csomó helyen olvastam, ha az anya nem fél, nem fog annyira fájni meg jobban is tágul. Baromság.

Na, meg a baba-mama klubban kérdezte a védőnő az élményeinket. Én azt mondtam, hogy nekem az a véleményem a szülésről, hogy minél gyorsabban szeretném elfelejteni. Egy másik anyuka nagy lelkesen mesélte, hogy ő 24 órát vajúdott, és mennyire szenvedett, és élete legnagyobb élménye volt. Erre a védőnő provokatívan megkérdezte, hogy szerintünk ez mitől függ, hogy ki hogyan emlékszik rá vissza. Na, erre jött a klasszikus idézet a kérdésemben, és néztek rám, mint a véres rongyra. Szóval akkor én egy rossz anya vagyok, mert nekem fájt a szülés, és szeretném minél előbb elfelejteni? Pedig én nem henceghetek azzal, hogy 24 órát vajúdtam, mert csak 3 órát, de 4,5 kg-s a gyerekem.


2010. jan. 26. 15:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
92%
nem vagy rossz anya, Nyugi!! van még rajtad kivül is más, aki rosszul éli meg a szülését. Nekem az eleje, közepe gáz volt, amikor rámtették a babát , akkor már azt mondtam, megérte. De akkor is
2010. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
82%
(folyt.) 12 órát vajúdtam, semmi fájdalomcsillapítással, beszorult a baba, nem tudtam nyomni;az erőm teljesen elhagyott. 2 óra helyett 3 órát tartottak benn a szülőszobán, majdnem transzfúziót kaptam... de erre már nem akarok emlékezni, a baba feledteti .
2010. jan. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
Ez valóban egy jó nagy baromság!Nem féltem egyáltalán a szülésemtől,és nagyon vártuk a kisfiunkat.De sajnos problémás lett a szülésem,és még a babánkat is elvitték másik kórházba...soha nem akarom mégegyszer átélni,és bár azóta minden rendben van,egészségesek vagyunk mindketten a kisfiammal,én többé nem fogok szülni.(Hozzáteszem amúgy is 1 gyereket terveztünk a férjemmel,de így meg pláne...)
2010. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
64%
Én nagyon féltem a szüléstől, a legrosszabakra is fel voltam készülve. Néztem egy csomó szülés videót, önhipnotizáltam magam és beszélgettem a babámmal, hogy ügyes legyen majd. És bár tényleg jobban fájt, mint amire számítottam, azért ki lehetett bírni és szerencsére nálam minden rendben is volt. Szerintem is minden a fejben dől el. Bár az is igaz, hogy nekem "csak" 3 kilós babám lett. Én szeretnék még szülni, csak sajnos nem tudok több gyereket felnevelni...
2010. jan. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

egyáltalán nem féltem. 11 napot hordtam túl, egyszerűen túl akartam rajta lenni. a félelem mint olyan megszűnt, már nem érdekelt, hogy hogyan, csak jöjjön ki.

erre meg 13 órás vajúdás, arccal felfelé jött, elhúzódó kitolási szakasz, vákuum, 4-es apgar, minden "finom" dolog. hidd el, nem rajtam múlt.

2010. jan. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
52%

Azért az, hogy minden fejben dől el, az maximálisan igaz. Csakhogy az ember hajlamos szépíteni a dolgokat, mert azt hiszi attól jobb lesz. Nem úgy kell hozzáállni, hogy ha arra gondolok, hogy nem félek tőle, akkor nem fog fájni. Mert minden józanul gondolkozó nő tudja, hogy fáj és igenis rohadtul fáj. DE! Ha arra készülök fel, hogy igenis életem legnagyobb fájdalma lesz, de értelme van és ez természetes, akkor nem hülyíted önmagad és nem is csalódsz.

Nem vagy rossz anya, szíved joga kimondani, amit érzel.Miért is szépítenéd, hiszen neked ez a véleményed!Az viszont szintén önhülyítés, mikor az emberek azt mondják, hogy akarok gyereket, mert kicsi lábacskák, meg babillat meg a szerelmünk pecsétje meg ilyenek. Ez mind megvan, csak nagyon nem ennyiből áll a dolog, de ezt mi anyák nagyon is jól tudjuk. Aztán jön itt az olyan kérdés, hogy "miért nem mondta senki, hogy az anyaság ilyen nehéz?" Ezt mondani kell egy normálisan gondolozó felnőtt emernek? Lehet optimistán állni a dolgokhoz, csak azért nem árt nem átlépni a józan ész határát.

2010. jan. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%
De igen, nagyon sok minden a fejben döl el, ha nem is minden. Az hogy pl a szülés mennyire halad rendesen elöre, vagy elakad, hogy hogy éled meg a fájdalmat, az igenis fejben döl el. De az nem jelenti azt, hogy mert te rosszabbul élted meg, te rosszabb anya vagy töle. És egyazon ember is élheti meg ugyanazt különféleképpen. Ez függhet olyan egyszerü dolgoktól is, hogy kik mit mondanak, hogyan biztatnak vagy éppen nem a környezetedben. èn már 12 órája vajudtam érzéstelenítés nélkül, és egész jól elvoltam vele, aránylag. De amikor a szülésznö kijelentette, hogy az elmúlt 2 órában semmi elörehaladás nem történt, az egész szinte elviselhetetlenné vállt. A végén kaptam kéjgázt, meg epidurálisat is. Ott, amikor az a kijelentés ahogy ki lett jelentve elhangzott, akkor az egész olyan reménytelenné vállt, és ezáltal a fájdalom is elviselhetetlenebbnek tünt.
2010. jan. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen megértelek!! számomra is iszonyú volt, és sajnos nem hiszem, hogy valaha is életem legszebb napjának fogom tartani, ahogy sokan teszik a gyermekük megszületését. Iszonyú volt, borzalmasan fájt, hosszú volt (24 óra) nem kaphattam fájdalomcsillapítót mert alig indultak be a fájások, aztán az oxitocin után csillagokat láttam... Ja és végig rettegtem, amíg még nem fájt annyira, mert mellettem addig 4-en megszültek és mind kiabált a fájdalomtól.. szóval nem tudom, hogy agyban dől-e el vagy hogy mitől függ, de számomra életem legszörnyűbb napja volt ez és (sajnos) sosem fogom elfelejteni.. persze ettől még imádom a kisbabámat, és Őt mindennap megszülném, de maga a szülés akkor sem maradt szép emlék..
2010. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Egyébként a mi kórházunkban nem lehet kérni fájdalomcsillapítást, mert nincs szabad anaszteziológus. Szerintem még ez is iszonyú felháborító.
2010. jan. 26. 20:40
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A mondás szerintem totál igaz.

De attól, hogy a szülésedet szeretnéd minél hamarabb elfelejteni, attól még nem vagy rossz anya. A szülésnek semmi köze ahhoz, hogy utána milyen anya leszel.

2010. jan. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!