Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem bosszant benneteket a...

Nem bosszant benneteket a "minden az agyban dől el" kijelentés?

Figyelt kérdés

Az első gyereket nagyon vártuk. Nem is féltem tőle különösebben, mivel anyukám azt mondta, hogy ki lehet bírni, neki gyors volt, és nem túl borzalmas. Nagyon készültünk rá a férjemmel. Ehhez képest meglepődtem, hogy mennyire fájt, életem legborzalmasabb élménye volt. Másnap elájultam, 2 napig fel sem kelhettem.

Egy csomó helyen olvastam, ha az anya nem fél, nem fog annyira fájni meg jobban is tágul. Baromság.

Na, meg a baba-mama klubban kérdezte a védőnő az élményeinket. Én azt mondtam, hogy nekem az a véleményem a szülésről, hogy minél gyorsabban szeretném elfelejteni. Egy másik anyuka nagy lelkesen mesélte, hogy ő 24 órát vajúdott, és mennyire szenvedett, és élete legnagyobb élménye volt. Erre a védőnő provokatívan megkérdezte, hogy szerintünk ez mitől függ, hogy ki hogyan emlékszik rá vissza. Na, erre jött a klasszikus idézet a kérdésemben, és néztek rám, mint a véres rongyra. Szóval akkor én egy rossz anya vagyok, mert nekem fájt a szülés, és szeretném minél előbb elfelejteni? Pedig én nem henceghetek azzal, hogy 24 órát vajúdtam, mert csak 3 órát, de 4,5 kg-s a gyerekem.


2010. jan. 26. 15:15
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Akkor nekem miért fájt ennyire, ha a pozitív hozzáállás miatt könnyebb a szülés? Miért szakadtam szét annyira, hogy másfél órát kellett varrni? És miért vesztettem annyi vért, hogy vérátömlesztést akartak adni? Akkor magyarázzátok el nekem, hogy lehet pozitívan hozzáállni. Egy hónap múlva vagyok kiírva a másodikkal, és most már borzasztóan félek, míg az elsőnél nem féltem kicsit sem.
2010. jan. 27. 00:12
 12/24 anonim ***** válasza:

Azért félsz mert az elsőnél nem volt jó élményed,arra gondolj,hogy most nem lesz semmi probléma.

Én rettegtem a szüléstől,a kezdetektől császárt akartam,de a doki azt mondta próbáljam meg.12 óra vajúdás után azt mondta ad még 1 órát a tágulásnak,ha nem tágulok megyünk a szekciósműtőbe,császárra.Hát besz@rtam,és azt mondtam hogy meglátja tágulok vagy két ujjnyit.Nagyon akartam,20:25-kor megszületett természetes úton a kislányom.Tehát sikerült,de soha többet nem szeretném átélni azt a kint amit 15 órán keresztül éreztem.Megértelek,de próbálj pozitivan hozzáállni a szüléshez.Drukkolok neked.

2010. jan. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
tegnap 16:23-as vagyok. aki le mert pontozni. hasonló kellemes szülést kívánok neki! tiszta szívemből!
2010. jan. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

jaj anyukák, már megint kezdődik a lepontozás.. szerintem mindegyik válasz hasznos volt...

én még csak annyit szeretnék hozzáfűzni egy korábbi hsz-emhez, hogy én a 24 óra alatt már csak azon imádkoztam, hogy mondja azt a doki, hogy császár, altassanak el és legyen már vége, nem érdekelt már semmi. De ennek ellenére miután megkaptam az oxitocint nagyon szépen tágultam, és minden félelmem ellenére természetes úton bújt ki a babám.

Kedves kérdező, teljesen megértelek, én úgy jöttem kis szülőszobából, hogy soha többet az életben nem szülök és még mindig félek tőle, mert azért akarunk kistesót... ha nem tudsz kérni EDA-t, beszéld meg az orvosoddal, hogy azért valami fájdalomcsillapításról MINDENKÉPPEN gondoskodjon. Van kéjgáz, injekció, stb.. Közben pedig gondolj arra, hogy egyszer minden fájdalomnak vége, ennek is vége lesz, nem tarthat örökké, és már az elsőnél is kibírtad és végig tudtad csinálni. Hős vagy! most is az leszel! :)

2010. jan. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem tudom ,hogy miért vagy ilyen helyzetben. És sajnálom, hogy ilyen lelki állapotban várod a 2. babádat.

Nálam már a terhesség során felmerült a császár, és napokig sírtam is miatta, hogy én ezt nem akarom. Ahogy egyre jobban közeledett az idő, úgy változott meg bennem minden. Lelkileg felkészültem arra, hogy császárral szülök, de reménykedtem benne, hogy mégsem így lesz. Császár lett. Varratszedéskor kérdezte az orvos, hogy vállalnám-e a 2. császárt, mire megkérdeztem, hogy akkor már próbálkozhatunk is a kistesóval? Jót nevetett. Nem tragédiaként fogtam fel, és ez nekem sokat segített. Barátnőm mondta, hogy nekem ezt a lapot osztották, és ha elfogadom ha nem, ez van. Én elfogadtam, és nem is agyaltam rajta. Van egy egészséges kisfiam, és ha ez kell a kistesóhoz, akkor állok elébe.

2010. jan. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Különben nem is értem minek kell pontozgatni, hiszen beszélgetünk, nem? Véleménye meg mindenkinek lehet. Különben szerintem ez a mondás a szülésre nem igaz, nekem is nagyon fájt az első, pedig nem féltem. A másodiknál már fel voltam készülve, tudtam, hogy fájni fog és sokkal könnyebben ment, bár 12 órát vajúdtam. Mégis kellemesebb emlékeim vannak, mint az első szülésről.
2010. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

16:36 vagyok, a leginkább lepontozott és, aki mindezt lesz@rja! :)

Nem értem miért vállaltál akkor még egy gyereket! Ez nem rosszindulat, csak teljesen tönkreteszed magad idegileg, mire megszületik.

2010. jan. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én pozitívan álltam hozzá, mondhatom, hogy nem féltem a szüléstől. Nem azért mert azt gondolom, hogy fejben dől el (mert ez egy baromság sztem) , hanem csak így alakult. Igazából csak akkor kezdtem el egy picit idegeskedni, amikor a 2 percesek kezdődtek már. Alapjában véve nagyon pozitív vagyok, mindennek megnézem a rossz oldalát is, éppen ezért mindig tudom értékelni a jót!

Viszont a szülés annyira, de annyira gáz volt végül, hogy a mai napig egy rémálom az emléke is. Ha meglátom a szülés szót valahol leírva, már rosszul vagyok. Semmilyen jó emlékem, élményem, érzésem nincs a szüléssel kapcsolatban, kitörölném az egészet az életemből.

A baba természetesen kárpótol mindenért és csodálatos volt vele átélni az újszülöttkor szépségeit :)

2010. jan. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én bennem egy dolog tartotta a lelket és ezt lehet annak mondani hogy, "minden fejben dől el". Akkor én csak második voltam, mert a babámnak biztos sokkal nehezebb volt. Próbáltam csak rá figyelni és segíteni neki hogy, minnél előbb túl legyen rajta. És ez nálam bejött. Én már ott a szülő szobán mondtam a páromnak hogy, akár most jöhetne a második. És nem mondom hogy, nem fájt. Mert akkor hazudnék. De ahogy írtam én csak a második voltam és mindennél fontosabb volt és lesz is a kislányom. És ezt a szenvedést bármikor vállalnám érte akármeddíg!!!
2010. jan. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Biztos lehetsz benne, hogy itt mindenkinek az első a babája és nem önmaga...
2010. jan. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!