Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek azt mondta az orvosuk,...

Akinek azt mondta az orvosuk, hogy a 40. hét előtt meg lesz a babájuk azoknak tényleg hamarabb jött?

Figyelt kérdés
2010. jan. 23. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Veszélyeztetett kismami voltam, majdnbem elment a baba, aztán koraszülés gyanús lettem.A dokim azt hitte a májust sem húzom ki.Július 02-án született a lányom.40+4 hetes voltam.Vagyis jóval tovább húztam nagy meglepetésünkre.Pedig már úgy felkészültem hogy hamarabb jön.

2010. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doki, hoyg szerinte előbb lesz baba, dec.7-re mondta, és 8-án született meg a lányom a 38. héten. Hogy mire alapozta nem tudom, lehet hogy csak véletlen volt.
2010. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, lehet félreérthető. A dokim viccesen jegyezte meg, hogy szerinte előbb lesz, és így tippelte a 7-ét. Bocs
2010. jan. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám a 20. héttől kezdve nagyobbnak tűnt a mérete szerint egy, majd később két héttel. De nekem pontos volt a peteérésem, tudtuk, hogy mikor fogant, ráadásul a 12. hetes uh-n még pont olyan méretűnek és korúnak látták, amilyennek kellett akkor lennie mensi szerint.

Ennek ellenére sokat hallgattam, hogy tuti korábban jön, november közepére már biztosan meglesz (december legelejére voltam kiírva). Én sejtettem, hogy nem, mert tudtam, hogy nem lehet idősebb a baba, csupán nagyobb.

A sejtésem beigazolódott: november legvégén született, azaz csak három nappal korábban, viszont közel négy kilósan.

2010. jan. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem akkor mondta mikor megvizsgált és a méhlepényem is 3.fokú
2010. jan. 23. 20:53
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A 29. héttől veszélyeztetve voltam koraszüléssel, 41+1-re szültem spontán lányt elsőre.

A méhlepényem hamar II foku volt, a méhszájam nem volt nyitva, de jóslóim már a 32. héttől voltak.

2010. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nagy babám van, sokkal nagyobbak voltak a méretei az átlagnál, ezért mondták hogy lehet hogy előbb jön, de nem így lett, napra pontosan érkezett.
2010. jan. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ebben bízom én is. A 34. héten nekem már nyitva a méhszáj, azt mondta a doki, hogy 2 héten belül meglesz. Lassan lejár, még semmi, bár koraszülést nem is akartam volna.

Erre most mesélte az unokatesóm, hogy neki kezdettől fogva nyitva volt, és végig feküdnie kellett, mégis 5 nappal túlhordta. Remélem én nem fogom, mert nagyon nagy baba.

2010. jan. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A 19.51-es valaszolo vagyok.

Akkor neked a mehszaj es a lepeny alapjan mondta. Nem irtad, hogy mennyi idos terhes vagy, ezert azt gondoltam, hogy uh-s meretek alapjan volt a joslat.

Mehszaj es foleg mehlepeny allapotabol azert egy tapasztalt orvos mar eleg eros kovetkeztetest tud levonni. A 3-as fokozatu erettseg a legmagasabb asszem a mehlepenynel, attol tovabb mar nincs, az mar elvileg nem noveszti, hanem ellatja a babat, nem engedi visszafejlodni, de ha kicsit is tovabb oregszik, akkor beindul a szules.

Altalaban.

DE! A lepeny erettsegenek megitelese nagyon relativ, nem olyan egyertelmu, mint mondjuk megmerni egy combcsontot. Ami az egyik dokinak harmas, az lehet, hogy egy masik szerint meg csak kettes lenne.

Szoval ilyen alapon meg harmasnak itelt lepennyel is el lehet jarkalni hetekig.

2010. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is előbb jósolta a doki a szülést, mivel a vizsgálatoknál nagyon lenn érezte a buksiját. Végülis 4 nappal előbb született. Pénteken azt mondta a doki, szerinte hétvégén szülünk. Másnap találkoztunk a szülőszobán.:-)
2010. jan. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!