Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagydumás szülőknek hamarabb...

Nagydumás szülőknek hamarabb kezd beszélni a babájuk?

Figyelt kérdés
Vagy semmi összefüggés nincs?
2009. szept. 28. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mi egész nap beszélünk neki, de még semmi, csak a gagyogás, szótagok. De szerintem sokat számít hogy mennyit van vele foglalkozva. 1 évesek vagyunk
2009. nov. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
mi is nagydumások vagyunk, de ő még csak gagyog (15 hónapos). Ranschburg Jenő szerint a gyerek, ha egyébként egészséges, akkor kezd el beszélni, ha úri kedve úgy tartja:)
2009. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 1 éves.

Magától csak pár szót mond (pl. add ide, apa, cica, autó, tévé, dédi, esz, isz,...), de elég sokat elismétel utánunk (gyere, tente, egy-kettő, sz'asz, nem, de, te,...).

Biztosan számít valamennyit, hogy mennyire sokat beszélünk hozzá (és egymáshoz), de szerintem nem nyom nagyon sokat a latba. A gyerkőc úgyis akkor kezd beszélni, amikor ő akar.

Az én babám sokat "dumál", de pl. még nem megy.

Azt mondják, hogy ez is számít.

2009. nov. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez az "úri kedv" nagyon tetszett! De tuti így van!
2009. nov. 4. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!