Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 19 hós kisfiú csak a szülőknek...

19 hós kisfiú csak a szülőknek hisztizik, de sokszor már elviselhetetlen, ha nincs kedve a fürdéshez, vagy nem veszem föl és nem én vagyok a taxi hogyan kezeltek az ilyen helyzetet?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ismerős a helyzet. Nekem olykor- olykor a konyhakőbe verte a fejét, úgy, hogy belilult. Másoknál persze ilyen elő nem fordulna, csak nálunk... Én a fokozatosság híve vagyok. Mindig egy picit tovább hagyom hisztizni. Ha van rá lehetőség, mondjuk otthon kapja el a roham, akkor beviszem a szobájába, ráhajtom az ajtót, előtte megmondom neki, hogy ha kisírta magát, akkor jöjjön ki, mert nagyon várjuk őt. Ha az utcán hisztizik, hogy vegyem fel, ameddig bírom idegekkel unszolom, hogy jöjjön, persze három gyerek mellett nem utolsó dolog haladni is, így egy idő után van, hogy feladom.
2011. jún. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az utcán a mai napig akkor megy csak gyalog ha épp olyanja van, ritkán. úh babakocsi, pedig mrár 2,5 éves is elmúlt, de jelenleg 30 hetes terhes is vagyok, végképp nem tudom cipelni.

a többi....ez a dackorszak kezdete. nálunk ha vmit nem akart, ilyen muszáj dolgot, mint öltözés, pelenka fogmosás stb, akkor az volt h először megpróbáltam vmivel meggyőzni, hogy ha nem öltözünk fel akkor nem tudunk elmenni a játszróa stb, ez egy ideig bevált, de amikor végképp belépett a dackorszakba, akkor már nem ,akkro az volt, hogy márpedig addig nem megyünk innen sehová, amíg fel nem öltözöl, vagy át nem cseréltem a pelenkt. kicsit vártam ,kérdeztem párszor, jössz? nem! jó, akkor héromig számolok, ha nem jössz akkor hozlak. és ha nem jött akkor vittem, és erőszakkal öltöztettem pelenkáztam. ő meg persze üvöltött rúgkapált közben, de én meg halál nyugodt maradtam, és mondtam neki közben hogy ezt muszáj megcsinálni, úgyhogy hisztizzen nyugodtan, ha akar akkor is felöltözik. pár alkalom után elkezdett elmúlni e zaz erős dacoskodás, és egy idő után már csak viccből "szökött el" ilynekor, volt egy ilyen játék, hogy el klel kapnom, de utána már nem ellenkezik, aztán ez is elmaradt. ha meg vmi máson behisztizett, akkor mondtam neki hogy hisztis gyerekkel nem tárgyalok! és otthagytam. vagy: szólj ha befejezted! és csináltam tovűbb a dolgom. akkor egy idő után odajött, ált. hamar, hogy vigasztaljam meg, és utána mikor lenyugodott megbeszéltük az esetet. satöbbi. ez hónapokig tartott, de már nagyon kevéssé hisztis csak. 2,5 éves. amúgy amit lehet én megengedek neki, ha nem ön vagy közveszélyes, meg belefér az ésszerűségbe, amit meg nem, azt határozottan nem és soha és nincs apelláta. ez is segít, ha nincs 1000 hülye szabály,pl én nem várom el tőle, hogy a játszón ne koszolja össze magát, azt viszont igen, hogy ha mondjuk sáros a cipője, azzal ne császkáljon végig a lakáson. ami szabály van az fix és áthághatatlan.

2011. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!